Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vėlų rudenį, susėdo alkoholikai prie šiaudų kupetos ir geria. Po kiek laiko jiems pasidarė šalta, ir vienas iš jų padegė tą kupetą. Tai išvydę, kaimo žmonės nutarė nubėgti pažiūrėti, kas vyksta. Pamatęs atbėgančius kaimo žmones, vienas alkoholikas sako:
- Kai padegti, tai niekas nepadėjo, o kai šildytis tai visi susirenka.

Komentaras

Verčiau:„medžiotojai pasitarnautų visuomei.Labai jau priviso kaimuose valkataujančių, šeimininkų neprižiūrimų palaidų šunų. Jau praeiti kaimo gatve neaplotas, neapkandžiotas nebegali, paštininkai tik dujomis atsigina. Gal mdžiotojai galėtų specialiais nepavojingais šoviniais tokius šunis užmigdyti ir juos nugabenti saugiai į gyvūnų globos namus? O iš apsileidėlių šeimininkų būtų galima Medžiotojų klubams išsireikalauti pinigų. Tai bent būtų geras ir naudingas darbas atliktas."

Komentuoti

Vasarį šeši Anykščių miesto mokyklų pedagogai lankėsi koronaviruso krečiamoje Italijoje. Grįžę iš mirtino viruso krečiamos šalies, keturi Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos mokytojai grįžo į darbą ir moksleiviams vedė pamomkas. Toks pedagogų elgesys pasėjo nerimą tarp moksleivių tėvų. Nors mokytojai po kelionės jautėsi gerai, jie rizikavo mirtiną virusą paskleisti tarp progimnazijos bendruomenės.

 Prašyti nedarbingumo pažymėjimų nebuvo pagrindo

Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė "Anykštai" atskleidė, kad Italijoje vasario mėnesį lankėsi penki progimnazijos pedagogai. Keturi iš jų pagal progimnazijos projektinę veiklą viešėjo Sicilijos regione. Dar viena progimnazijos mokytoja asmenines atostogas leido Bario mieste.
"Mūsų keturių mokytojų delegacija Italijos Sicilijos regione lankėsi vasario 16 - 21 dienomis. Tuo laikotarpiu,kai jie sugrįžo iš kelionės, nebuvo Vyriausybės dokumento, kuris reglamentuotų lankymąsi Šiaurės Italijoje. Beje, mokytojos viešėjo  pietinėje Italijos dalyje, Sicilijos regione. Ta teritorija tuo metu nebuvo įtraukta į karantinavimo sąrašą", - pasakojo D.Mažvylienė.
Pasak Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorės D.Mažvylienės, iš Italijos grįžę visi keturi progimnazijos pedagogai jautėsi gerai.
"Nusileidę lėktuvu Lietuvoje, mokytojai buvo patikrinti aerouoste, užpildė tam tikras anketas, nurodydami savo kontaktinius duomenis. Jiems buvo nurodyta, kaip reikėtų elgtis, jei po kelionės pašlitų jų sveikata", - sakė D.Mažvylienė.
Netylant diskusijoms dėl koronaviruso, vasario 25 dieną Sveikatos apsaugos ministerija pristatė rekomendacijos žmonėms, keliavusiems po Kiniją bei Šiaurės Italiją. Visiems iš rizikos zonų atvykusiems asmenims rekomenduota saviizoliacija dviem savaitėms, patarta vengti socialinių kontaktų, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą.
"Imti nedarbingumo pažymėjimo dviems savaitėms iš Italijos grižusiems pedagogams nebuvo pagrindo, nes jie iš šios šalies sugrįžo vasario 21 dieną. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų viešėjusiems Italijoje dar nebuvo", - aiškino D.Mažvylienė.

Plačiau - laikraštyje ANYKŠTA.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Renutė

  Nuoroda

  Įdomūs žmonės mes esame! Visi komentatoriai beveik vienbalsiai šaukia, kaltina mokytojas. O ką jos turėjo daryti? Būdamos sveikos, be jokio nurodymo neiti į darbą? Kuo remiantis, jei tada dar jokių rekomendacijų nebuvo? Būti protingesnėm už vyriausybę? Nepaisyti įstatymų? Dabar ir tai visko yra, kai jau rekomenduojama saviizoliaciją, ne visi klauso. Juos turim išaiškint ir baust, o ne ankstesnius, kol jokių nurodymų dar nebuvo. Kiek žinot nubaustų už ėjimą į darbą kosint, su sloga, ar temperatūra? Ne dabar, o visais laikais. Nei vieno. Tai kodėl kaltinat šias mokytojas?

  Prieš 2 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  mažiau trydaliokit

  Prieš 2 mėnesių
 • Jonas

  Nuoroda

  Atrodo ir mokslo ragavusios o demonstravo nusikalstama aplaiduma.

  Prieš 2 mėnesių
 • Negalima, ponios taip.

  Nuoroda

  Man gerai, po manęs nors ir tvanas, svarbu svieto pamačiau. Mokinukai, jei ką išsilaižys.

  Prieš 2 mėnesių
 • Bauda

  Nuoroda

  Reikia sioms personoms solidzias daudas skirti. Juokinga, kada teisinamasi nezinojimu.
  Mokytojos ir nesidomi pasaulio ivykiais. Atsakomybes -0.

  Prieš 2 mėnesių
 • Teise...

  Nuoroda

  Šias kolegas neturime koneveikti , bet pandemijos atvejų teises normų pažeidimus turi susirūpinti prokuratūra , o ji miega.

  Prieš 2 mėnesių
 • Mokykla

  Nuoroda

  Per 30 nepriklausomybės metų--daugiausia intrigų gimdavo žurnalistų, mokytojų, daktarų, vaistininku bendruomenėse ir Lt saugumas tokį faktą žino.

  Prieš 2 mėnesių
 • Ar tikrino?

  Nuoroda

  Ar tikrino tas nesusipratėles pedagoges? Nesvarbu, kad jos gerai jaučiasi. Tokių inmitusių net bacilos nesuriečia, bet nešiotojomis gali būti, juk šiaulietė užsikrėtusioji irgi gerai jaučiasi. Be to, šios pedagogės ir dėl naudos sau galėjo nuslėpti tikrąją savo būklę, o kas tokias žino?

  Prieš 2 mėnesių
 • senjorė

  Nuoroda

  rekomendacijų gal ir nebuvo, tuo atveju savo protu, atsakingumo prieš kitus suvokimu, priimant sprendimus galima vadovautis

  Prieš 2 mėnesių
 • mokytoja

  Nuoroda

  Ponias atleisti iš darbo ir dar baudas paskirti.

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau