Ar savo noru nešiosite veido kaukę?

Dienos anekdotas

Džiugi naujiena: Vilniuje žada pagaliau atidaryti sporto klubą, į kurį neįleis lankytojų, apsirengusių sportiniais kostiumais.

Komentaras

Antanina:„ir karantino pradžioje dauguma koronaviruso atvejų buvo įvežtiniai, buvome jau apsiraminę kad virusas nebeplinta, atlaisvinus padėtįį aišku kad pasipils atvežtiniai atvejai, vėl reiks tupėt užsidarius, nes tikriausiai įves karantiną, o kaip karantino metu buvo visiems "gerai" nespėjom pamiršti"

Skaityti komentarus (2)
Verslininko Luko Pakelčio nuomone, karantinas pakeis žmonių požiūrį.

Verslininkas ir politikas, Anykščių rajono tarybos narys Lukas Pakeltis „Anykštai“ sakė, kad jo verslas gyvena sunkius laikus, tačiau karantino dėl koronaviruso paskelbime jis įžiūri ir pliusų.
Tiesa, L.Pakelčio pliusai ne ekonominiai, o psichologiniai, savotiškos pamokos žmonėms. 

 

Turėjo „finansinę pagalvę“

UAB „ESSPO“, kurios bendrasavininkis yra L.Pakeltis, viena iš veiklos krypčių – prekyba ledą tirpdančia chemija, skirta oro uostams. Praėjusi žiema buvusi šilta, todėl L.Pakelčio verslui nepalanki. O karantino paskelbimas apskritai paralyžiavo pasaulio oro uostų darbą, todėl „ESSPO“ gavo antrą smūgį. 
Kita L.Pakelčio verslo šaka - prekyba mediena, pasak verslininko, dabar yra sunkiai prognozuojama. „Sprendimai įgavo gerokai didesnę reikšmę: darydamas konkretų žingsnį, gali stipriai išlošti, bet gali ir žiauriai pralošti - pinigai gali sustoti kažkur pakeliui./.../Nuolatinis galvos skausmas. Visas verslas dabar labai trapus“, - „Anykštai“ kalbėjo verslininkas.  
Anykštėnas turi ir daugiau verslų ir dar, kaip pats sako, yra  pasiruošęs „finansinę pagalvę“, todėl sakė, kad į isteriją nepuola. 

Karantinas pakeis mąstymą

Per visas ekonomines krizes būna ne tik nukentėjusių, bet ir laimėjusių, pralobusių. Tiesa, L.Pakeltis koronaviruso pliusus įžvelgia ne naujai atsiveriančiose galimybėse, bet pamokoje žmonijai. 
„Kažkur internete išskaičiau patarimą: „Jūsų senelius šaukė į karą, o jums tik liepia pasėdėti ant sofos - ir nelaimingi“. Na, juk iš tiesų – ar didelė tragedija yra pabūti namuose, nekeliauti, nepirkti drabužių, prasčiau maitintis?“ - retoriškai klausė L.Pakeltis. 
Jo nuomone, karantinas padės išmokti taupyti, atsiras suvokimas, jog nebūtinai kitą mėnesį gyvensime taip pat gerai, kaip ir šį mėnesį. „Globaliai žiūrint, karantinas primins senas tiesas: mažiau kils klausimų – „Kam mums kariuomenė?“, „Kam civilinė sauga?“, „Kam valstybės lėšų kaupimas?“. Svarbu nepamesti galvos, dirbti su savimi – ir viskas bus gerai“,  - savo požiūrį dėstė verslininkas L.Pakeltis.

Plačiau - šeštadienio "Anykštoje"

Siaučiant koronavirusui, siekdama mažinti kontaktus, redakcija atnaujina elektroninės ,,Anykštos” prenumeratą. Elektroninės ,,Anykštos” prenumerata mėnesiui kainuoja 10 eurų. Norintys užsisakyti elektroninę ,,Anykštą”, turėtų kreiptis elektroniniu paštu kristina.k@anyksta.lt. Elektroninės ,,Anykštos” prenumeratą priimame ne ilgiau kaip iki birželio 1 dienos.

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ledo tirpikliui

  Nuoroda

  Nelabai supratau ko jis ten vaikšto po UAB Lyksna teritoriją užsidėjęs ant savo plikės respiratorių ? Gal vaidino kad tik jis vienas tokį respiratorių turi ? Nors iš šono atrodė tarytum užsidėjęs ant plikos galvos savo žmonos liemenėlės kaušelį ir nei kiek nepriminė medienos prekiautojo... :-)

  Prieš 2 mėnesių
 • Zosė

  atsakymas į: Ledo tirpikliui Nuoroda

  Priminė kvailą Donaldą

  Prieš 2 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Ką gali pasakyti žmogus to pats nemates. O kad pasikeis, tai jau pasikeitė.

  Prieš 2 mėnesių
 • BAISU

  Nuoroda

  Nelysk ,Lukai, i ta laikrašti,nes lietuvis, pa gatavas ,suėstų bet kuri,kuriam geriau sekasi

  Prieš 2 mėnesių
 • Virusas

  Nuoroda

  Liberalai įvairaus plauko, konservatoriai, tai mūsų Tautos gelbėtojai... Jie gelbėja mūsų valstybė, tauta, visuomenė, bendruomenė, gatve... O iš tikro yra INTRIGANTAI, ŽULIKELEI ĮVAIRAUS PLAUKO IR BAISUS IŠ NAUDOTOJAI MŪSŲ TAUTOS.

  Prieš 2 mėnesių
 • augis

  Nuoroda

  kad karantinas yra issigelbejimas nuo ligos plitimo pritariu 100 procentu bet kad tatybu valdzia issigelbejimas tai naujiena nuo Luko

  Prieš 2 mėnesių
 • Taiva

  Nuoroda

  Ir tas su mediena susijęs:( o dėl tarybų valdžios gal pieno spėjo dar pagert tai geriau nekomentuot:)?

  Prieš 2 mėnesių
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Lukas yra teisus! Tam, kad kuo mažiau nukentėtų ekonomika, žmonės nepraradinėtų darbų, kad kuo mažiau būtų ligos numarintų žmonių tereikia porą - ketvertą savaičių pabūti save įzoliavus namie ar kitose patalpose. Tos valstybės ir tautos, kurių žmonės labiau išsilavinę ir disciplinuoti, arba kurių valdžia turi valią ir neištižusi, jau džiaugiasi susirgimų mažėjimu ir pamažu, atsargiai atgaivina pramonę, ekonomiką, užtikrina saugias kitas veiklas. Ar jų šalyse yra durnių, svaičiojančių, kad šitas virusas tik juokų darbas, o karantinas yra tik nesamonė? Yra. Pavieniai. Truputį "šizai". Tačiau jų paistalai sveikos visuomenės nepaveikia. Mūsų - lietuvių - per mažai pasaulyje, kad galėtume nusiplėvesuoti.

  Prieš 2 mėnesių
 • Horhe

  atsakymas į: Leonas Al. Nuoroda

  Leonai tai ir Jūs už liberalus ir medienos kirtimą na jau ar tikrai?:)

  Prieš 2 mėnesių
 • Leonas Al.

  atsakymas į: Horhe Nuoroda

  Argi aš nors žodį parašiau apie liberalų partiją ir medienos kirtimą? Tik tiek tesupratai?

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau