Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (1)

Vyriausybė inicijuoja padėkos akciją „Ačiū, Lietuva“, o birželio pirmąją žada trumpus koncertus visoje Lietuvoje, pirmadienį pranešė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

 „Nuo šiandien prasideda Vyriausybės ir savivaldybių akcija „Ačiū, Lietuva“. Norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo, kad pirmoji koronaviruso banga Lietuvoje būtų įveikta.  Visą šią savaitę visiems, kurie padėjo suvaldyti krizę, keliaus premjero, merų padėkos“, – spaudos konferencijoje kalbėjo jis.

„Centrinis, kertinis šios šventės akcentas – birželio pirmą dieną įvyksiantis daugelio Lietuvos orkestrų, chorų ir kitų kolektyvų jungtinis koncertas“, – pridūrė G. Surplys.

Anot jo, šiame renginyje dalyvaus 253 kolektyvai iš 36 savivaldybių, kurie 15 minučių koncertuos skirtingose šalies vietose.

„Visa tai vyks atitinkant galiosiančius saugumo reikalavimus kultūrai. Kodėl pasirinkome 15 minučių trukmę? Tai – mokslininkų rekomenduojamas saugus laikas, kai užsikrėsti virusu, net jei jis būtų aplinkui, yra pakankamai sudėtinga. Prie tų 253 kolektyvų kviečiame prisijungti kiekvieną su savo instrumentu, kuris nori pasakyti ačiū prisidėjusiems prie krizės valdymo“, – kalbėjo Visuomenės informavimo grupės vadovas.

Kaip teigia G. Surplys, kiekvienas kolektyvas atliks populiariausius savo kūrinius. Sostinės Katedros aikštėje koncertuos Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

„Grosime tai, kas yra orkestro repertuare, tai, kas yra bisiniai kūriniai. Nes, suprantate, nebus įgarsinimo, techninių momentų. Mes galime tik ateiti, pagroti ir išeiti. Pasiruošimo didelio nebus“, – teigė orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Praėjusią savaitę Vyriausybė pasitarime pritarė renginių atlaisvinimo planui: nuo birželio būtų pradėta leisti renginius viduje su 100 dalyvių ir lauke – su 300 dalyvių.

Vėliau kas dvi savaites galimų dalyvių viduje skaičius augtų po 50 dalyvių, o lauke – po 200 dalyvių.

Siūlymai įsigalios etapais tik juos patvirtinus Vyriausybės nutarimu, dėl pirmųjų atlaisvinimų bus sprendžiama Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

Be kita ko, gegužės pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rekomendacijas meno kolektyvams, kaip saugiai repetuoti karantino metu.

Pagrindiniai reikalavimai – išlaikyti saugų atstumą, laikytis higienos, o rizikos grupės asmenims nedirbti darbo vietoje arba riboti jų dalyvavimo repeticijose laiką.

Ministerija taip pat rekomenduoja meno kolektyvams darbą organizuoti nuotoliniu būdu arba mažomis grupėmis – iki 10 asmenų, o jeigu tai neįmanoma, repeticijas organizuoti pamainomis ir užtikrinti ne mažesnį nei 10 kvadratinių kvadratinių metrų plotą, tenkantį vienam atlikėjui, be to, išlaikyti ne mažesnį nei dviejų metrų atstumą tarp jų.

Jeigu repeticijų metu yra būtinas tiesioginis kontaktas ar mažesnis nei dviejų metrų atstumas, rekomenduojama trumpinti repeticijų laiką.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ir vėl blogai

  Nuoroda

  Koncertų nebuvo bloga valdžia, koncertus leidžia ir vėl bloga valdžia.

  Prieš 8 mėnesių
 • Maja

  Nuoroda

  Įdomu, kas gi klausysis, jeigu senjorai nepageidaujami?

  Prieš 8 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  :D Donos ir žaidimų prieš rinkimus, kad tik baudžiauninkai už juos pabalsuotų.
  Tai valdžiai virusas pasakė, kad birželio 1 d. nepuls? Gydytojai vis dar nežino, kad virusas nebepuola, vis dar nepriima sergančių, valstybinės poliklinikos odontologai dar 4 savaites rengiasi nedirbti. "Linksma" sergantiems, galės pasilinksminti birželio 1 d. ir padėkoti valdžiai.

  Prieš 8 mėnesių