Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (1)

Ilgą laiką Antikinėje Romoje vyravo žodinė teisinių veiksmų įgalinimo tradicija – piliečiai įgaudovo prievolę, pareigą arba teisę ištarus žodinę formulę. Žodinė formulė vyravo gana ilgai – tai lėmė vėlyvą rašytinės teisės atsiradimą ir notaro profesijos vystymąsi. Moderniame pasaulyje sandoris laikomas teisėtu tik tuomet, jei yra patvirtintas notaro, todėl ši profesija sutarčių ir sandorių sudarymo sferoje įgauna didelę reikšmę. Šiandieniniame pasaulyje – notaras tai valstybės tarnautojas, atstovaujantis privatinę teisę bei yra įgaliotas teisiškai tvirtinti bei saugoti pasirašytus dokumentus. Tvarkant turtinius reikalus, svarbu rasti profesionalų notarą, tuo pačiu taikantį jums tinkančius paslaugų įkainius ir esantį jums patogioje vietoje.

Notarų paslaugos ir funkcijos

Notarai atlieka daugybę veiksmų, susijusių su kasdieniu žmonių gyvenimu – įgaliojimų tvirtinimas, vedybų sutarčių sudarymas ar nekilnojamojo turto perleidimas – visa tai šios profesijos atstovų rankose. Notaras turi atsižvelgti į fizinių ar juridinių asmenų pareikštą valią ir vadovaujantis įstatymu, privalo padaryti geriausią sprendimą.

Pagrindinės notarų funkcijos ir paslaugos įtvirtina jų teisę į sutarčių ir dokumentų tvirtinimą:

1. Tvirtinti fizinių ir juridinių asmenų nuosavybės ir kitas teises, saugant valstybės ir asmenų interesus ir remiantis galiojančiais teisės aktais;

2. Notaro darbe atliekami teisiniai veiksmai turi būti konfidencialūs ir užtikrinantys slaptumą;

3. Saugant dokumentus bei savo parašu tvirtinant jų teisėtumą, svarbu remtis Notariato įstatymu, kuriame notaras įgalinamas tvirtinti tik teisėtus dokumentus ir sandorius civiliniuose santykiuose.

4. Notarinių paslaugų įkainiai nustatyti 2014 m. išleistame įstatyme – notarų veiksmų atlygio dydį ir ribas nustato teisingumo ministras. Vadovaujantis įstatymu, vertinant laiką, jo sąnaudas, patirtį ir kitus kriterijus, notaras pats tvirtina savo paslaugų įkainius. Socialiai remtinoms asmenų grupėms, pavyzdžiui, asmenims, turintiems neįgalumą, specialiųjų poreikių, nustatomi mažesni įkainiai.

Svetainėje Teisesvartai.lt galima pasinaudoti platforma, kurioje galėsite surasti tinkamiausią notarą, atsižvelgiant į jūsų prioritetus ir poreikius. Svetainėje esanti paieška leidžia filtruoti jūsų pasirinktus kriterijus pagal atstumą, teisės sritį ir pan. Sistema bus suprantama net ir nežinant teisinių paslaugų spektro Lietuvoje ar jų variacijų – filtruoti ir ieškoti gana paprasta ir lengva.

Kur rasti notarą?

Daugiausia tikimybės, kad tinkamą notarą rasite sostinėje, nes čia notarų biurų daugiausia – net 39 notarų biurai ir 51 notaras. Tačiau, jei gyvenate kitame mieste ir rasti notarų biurą rekėtų arčiau gyvenamosios vietos, vertėtų apsilankyti anksčiau minėtame puslapyje Teisesvartai.lt svetainės paieškos sistemoje galima filtruoti ieškomą notarą ir pagal miestą – čia galėsite rasti savo gyvenamo ar netoliese esančio miesto notaro biurus bei informaciją apie juos.

Notarai – vieni svarbiausių asmenų, tvirtinant turtinių ir kitų svarbių sandorių teisėtumą. Viena svarbiausių notarų užduočių ir funkcijų – užtikrinti fizinio ir jurindinio asmens ir su juo susijusios informacijos konfidencialumą, o tvirtinant dokumentus, remtis Notariato įstatymu, įgalinančiu notarą priimti sprendimus civiliniuose santykiuose. Notarų paslaugų įkainiai nustatomi remiantis laiko ir sąnaudų kriterijais, kuriuos, remdamasis įstatymu, turi nustatyti pats notaras. Ieškant notaro, atitinkančio jums svarbius prioritetus, svarbu pasidomėti jūsų mieste ir sostinėje esančiais notarų biurais – tą galite padaryti, apsilankę Teisėsvartai.lt svetainėje.

Užsak. Nr. 507