Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (2)

Šeštasis žygis su žemaitukais šiemet vyks gegužės 30 – birželio 6 dienomis. Šį kartą keliautojai į Niūronis (Anykščių r.) iškeliauja atskiromis gurguolėmis iš dviejų Lietuvos vietų – iš Laukuvos (Šilalės r.) ir iš Valkininkų (Varėnos r.).

  Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Arklio muziejus vėl organizuoja tradicinių kinkinių žygį, šiemet skirtą Tautodailės metams paminėti. Nors šiemet Respublikinė žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ ir nevyks, bet tradicinių kinkinių žygių dalyviai tęsia tradiciją ir šeštą kartą išsiruošė į žygį „Su žemaitukais – į „Bėk bėk, žirgeli!”.

   Pirmieji gegužės 30-ąją 9 val. pajudės žemaičiai. Maršrutas iš Laukuvos į Niūronis drieksis pro Kaltinėnus, Kražius, Liolius, Lyduvėnus, Kėdainius, Siesikus ir Anykščius. Žemaitišką gurguolę sudarys keturi patyrę keliautojai: Vaidotas Digaitis, Remigijus Žiauberis, Marius Kleišmantas ir Petras Vainauskis.

   Gegužės 30-ąją dar trys kinkiniai išvažiuos į Niūronis ir iš Valkininkų. Šios kelionės maršrutas drieksis pro Aukštadvarį, Kernavę, Gelvonus, Siesikus ir Anykščius. Iš Valkininkų pajudės trys vadeliotojai: Vidas Kūlokas, Donatas Marčinskas ir Saulius Sinkevičius. Kernavėje prie keliautojų prisijungs Česlovas Marcinauskas.

   Abi tradicinių kinkinių grupės birželio 3-osios vakare, apie 17-18 val., susitiks Siesikų dvare. Visi aštuoni vežimai birželio 4-osios rytą pajudės Anykščių link, o birželio 6-ąją kelionę užbaigs Niūronyse.

   Žygio tikslas – puoselėti ir skleisti senąsias važiavimo žemaitukais į muges tradicijas, atgaivinti senovinių pakinktų ir medinių vežimų ar jų priklausinių gamybos amatus, tobulinti vadeliotojų įgūdžius bei formuoti Lietuvos kaip senas žirgininkystės tradicijas puoselėjančios šalies įvaizdį. Tradicinių kinkinių žygio dalyviai, autentiškais pakinktais pasikinkę žemaitukų veislės žirgelius, susėdę į vežimus mediniais ratais, pasipuošę raštuotomis gūniomis, apsirėdę senoviškais drabužiais, visą savaitę keliaus iš Laukuvos ir Valkininkų į Arklio muziejų, o birželio 6 d. atvyks į Niūronis. Arklio muziejaus lankytojai galės susipažinti su skirtingiems etnografiniams regionams būdingais kinkiniais bei pabendrauti su žygio dalyviais.

   Žygiu norime parodyti, kad kaimas nėra visiškai miręs, tereikia dar labiau atgaivinti senuosius papročius ir skatinti tradicinį kaimo žmogaus gyvenimo būdą. Svarbus žygio tikslas – vaikams ir tėveliams parodyti gražuolius žemaitukus ir paskatinti į kaimus gyventi sugrįžtantį jaunimą juos auginti.

   Ankstesni tradicinių kinkinių žygių su žemaitukais maršrutai: 2015 m. Pavilnys–Vilnius; 2016 m. Rumšiškės–Vilnius; 2017 m. Ruoščiai–Niūronys; 2018 m. Punskas–Niūronys; 2019 m. Luokė–Niūronys.

Arklio muziejaus informacija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta