Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)

Policija siūlo savivaldybėms numatyti vietas saugioms automobilių lenktynėms, siekiant sumažinti augančių nelegalių lenktynių skaičių.

 

Policijos departamentas informavo, jog kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją dėl bendradarbiavimo ir priemonių organizavimo, siekiant užkardyti nelegalių lenktynių organizavimą.

Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis "Anykštai" sakė, kad savivaldybė saugioms automobilių lenktynėms pasiūlė virš dviejų kilometrų kelio atkarpą Skiemonių seniūnijoje, šalia kelio Kaunas - Utena.
Pasak D.Žiogelio, šioje vietoje, tiesiant naują kelią, liko neišardytas asfaltuotas kelio ruožas.
Pasak departamento, pareigūnai atkreipia dėmesį, kad nelegalios lenktynės populiarios, ypač tarp jaunų vairuotojų, o bausmių dydžiai ne visada daro įtaką šių asmenų elgesio pokyčiams. Todėl, policijos nuomone, žmonių noras rungtyniauti šia forma bei bausmių neefektyvumas „suponuoja valstybės ir savivaldybių institucijoms pareigą sudaryti sąlygas žmonėms tai daryti legaliai bei saugiai“.

„Policijos nuomone, siekiant išvengti skaudžių pasekmių ir atsižvelgiant į žmonių, norinčių lenktyniauti automobiliais, norus, būtų tikslinga savivaldybėse numatyti (įrengti) lenktyniavimui saugias vietas“, – teigiama pranešime.
Pasak pranešimo, tokioms lenktynėms būtina tinkama trasa ir kelio danga, dalyvių instruktavimas bei priežiūra, saugios vietos žiūrovams, medicinos atstovo dalyvavimas ir kitos priemonės,

„Pareigūnai tikisi, kad žmonės, turėdami galimybę lenktyniauti saugiai ir legaliai, rinksis tokią lenktynių formą, o ne nelegalias lenktynes“, – tvirtina policija.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Manau

  Nuoroda

  Geriausia trasa būtų apie Rubikių ežerą. Tuo labiau, kad ir naująi asfaltuos kelią.

  Prieš 7 mėnesių
 • Siulau

  Nuoroda

  Nepamirskit ir sonaslydzio. Siai sporto sakai irgi gerai butu atrasti vietos kazkur netoli Anyksciu, o interesantu manau tikrai butu.

  Prieš 7 mėnesių
 • Dz

  Nuoroda

  Anupras. Nezinau kodel jus toks kritiskas tokioms lenktynems, nezinau ar jus turit savo pomegiu, hobiu ar dar kazka, ar tiesiog jums patinka rasyt savo nuomone komentaruose? Bet manau pamirstat viena dalyka, jog tie patys norintis lengtyniauti lygiai taipat moka mokescius ir galbut jiems nepatinka ir nedomina atrenovuotas stadijonss ir apskritai ta sporto saka ar dar kazkas panasaus i tai, galbut net neina i musu kulturnami paziureti nei filmo nei teatro.. Jiems rupi kiti dalykai, rupi lengtyniaut varzytis ir manau tai yra normalu... Kas varzosi begdami, kas ciuozdami, kas sokinedami, o kas auto ar moto sporte... Tad jei jums tai nepatinka ir tam nepritariat tai nereiskia, jog kitiems to nereikia... Bukim supratingesni

  Prieš 7 mėnesių
 • Anupras

  atsakymas į: Dz Nuoroda

  jūs gal mano komentaro neskaitėte?

  Visoje šalyje yra masė vietų, kur tik važiuokit ir lenktyniaukit į sveikatą ir to niekas nedraudžia.

  O kai imsit kitąkart kalbėti apie savo sumokamus mokesčius, tai pirma išsiaiškinkit, kiek kainuoja parengti trasą "pagal visus reikalavimus".

  O jei dar kartą norėsis kalbėti apie sumokamus mokesčius, tai eikit ir atlikit lobizmą pas valdžią, kad padotuotų tuos jūsų pasivažinėjimus jau esančiose trasose. Kam organizuoti naujų objektų įrengimą (neskaitant tikslo praplauti per juos pinigų)?

  Ir dar - palenktyniavimas NĖRA pirmo būtinumo valstybės reikalas, tai geriausiu atveju paskutinis. Nes yra svarbesnių, kaip medicina, švietimas, darbo vietų kūrimas ir pan.

  Prieš 7 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  Kas per NESĄMONĖ?
  O tai dabar tokių vietų NĖRA? Visoje Lietuvoje anei vienos???
  Lietuvoje yra mažiausiai penki specializuoti autodromai su slidžiomis dangomis visuose penkiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje).
  O kur dar Kačerginės Nemuno žiedas, kitos, mažesnės ralio-kroso trasos (Vilkyčiai, kažkas prie Ukmergės ir eilė kitų, Anykščiuose kažkur link Svėdasų juk yra), kartodromų trasos (Plytinės, prie Elektrėnų, Anykščiuose ir t.t.).
  Daugelyje rajonų tokių vietų JAU YRA.

  KAS DRAUDŽIA norintiems lenktyniauti nuvažiuoti iki tų trasų, susitarti, išsinuomoti, SUSIMOKĖTI ir už savus pinigus bei savo atsakomybe lakstyti iki pamėlynavimo?
  O kur dar visa eilė įvairaus lygio auto/moto varžybų? Tik rinkis ir dalyvauk...

  Ar čia eilinė iniciatyva kad už VISŲ mokesčių mokėtojų pinigus norintieji paskraidyti būtų kaip kokie dievai bet kada į tokias vietas priimami ir dar NEMOKAMAI? O dėl jų užgaidų kada sumanius paskraidyti iš VISŲ mūsų kišenės vėl būtų įrenginėjamos naujos trasos, iš visų mūsų kišenės būtų apmokamos tų vietų išlaikymo išlaidos ir pan. Nes juk nevažiuos skraidūnai, jei reiks bent kiek daugiau mokėt... O gal ir čia iš ES dotacijų prašykim asfaltui lieti, kad mūsų nutrūktgalviai palakstyt kažkur galėtų...
  Kad iki tiek policija nusivažiuotų, o valdžios žmonės pritariamai linksėtų, nemaniau...

  Prieš 7 mėnesių
 • siulau

  Nuoroda

  lenktynes rengti naujai isasfaltuotame ruoze prie Mero obeliuko namu-juk pramuso biudzeto pinigelius i nereikalinga asfaltu dengti ruoza-tai cia butu super panaudojimas Biudzeto pinigu pramogoms-uz kelio atkarpa juk sumokejom visi mokesciu moketojai......

  Prieš 7 mėnesių
 • Anupras

  atsakymas į: siulau Nuoroda

  neužmirškit, kad vien asfalto nepakanka, iš mūsų visų pinigų reiktų įrengti visą infrastruktūrą, kaip aikštelės parkavimuisi, vandentiekis, WC, apsauginiai atitvarai, šiukšlių išvežimo organizavimas ir t..t.
  Vardan ko????

  Prieš 7 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  ar jisai zino,kad legaliai rengent,turi buti uztikrintas ziurovu saugumas,budeti gaisrine,greitoji it tt ir tp,ar svarbupasakyt nesamone,chebra pasigaus ir prades ten raizyt,o jei kas,sakis vicemeras leido,o faktas auksciau parasytas,kas tada?Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis "Anykštai" sakė, kad savivaldybė saugioms automobilių lenktynėms pasiūlė virš dviejų kilometrų kelio atkarpą Skiemonių seniūnijoje, šalia kelio Kaunas - Utena.

  Prieš 7 mėnesių
 • nu jo

  atsakymas į: jo Nuoroda

  nustok žolę rūkyt

  Prieš 7 mėnesių
 • Nuoroda

  Siūlau rengti lenktynės nuo senųjų kapinių iki naujųjų. Kryptis priklauso nuo pasirinkimo, kur nori būti palaidotas.

  Prieš 7 mėnesių
Įkelti daugiau