Kas verčiausias tapti 2020 metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatu?

Dienos anekdotas

Automobilio išradimas - didžiulis progresas. Nuo to laiko žmonės ėmė judėti kur kas sparčiau. Ypač per perėjas...

Komentaras

štai pamažu ir "išlenda":„Valstybės "sušikta" gyv.vietos deklaravimo sistema ! Juk savaime suprantama, deklaruoti reikalinga tik ten gyv.vietą kur ir gyveni, o ne bobutės bute kaime, kad gaut kompensaciją už šildymą :-) (p.s. bobutei mirus, kompensacija butui už šildymą nebepriklauso, o va jai anūkė deklaravo gyv.vietą - štai tau ir kompensacija. :-)) Kiek dar tokių anūkų "gyvena" rajone, kurie "valgo" rajono biudžeto lėšas ir nemoka mokesčių ?"

Komentuoti

Šeštadienį Anykščių rajono L. ir S.Didžiulių bibliotekoje pagerbtas Anykščių garbės pilietis, prof. Osvaldas Janonis. Profesoriui šis titulas suteiktas 2019-aisiais, tačiau pernai vasarą į miesto šventę jis atvykti negalėjo.

 

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas, kraštietis Remigijus Bimba bei šios draugijos kancleris Paulius Vaniuchinas Anykščių rajono merui Sigučiui Obelevičiui įteikė atkurtą vyskupo Antano Baranausko herbą. Pasak P.Vaniuchino, A.Baranauskas tik antrasis Lietuvos vyskupas (po Motiejaus Valančiaus), kurio herbą pavyko atkurti. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos kancleris dėstė, kad apskritai žinomi tik du Lietuvos vyskupai, kurie nebūdami bajorais, savo herbuose naudojo bajoriškus simbolius.

Anykščių rajono L. ir S.Didžiulių bibliotekos direktorius Romas Kutka bei bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininko pavaduotoja Audronė Berezauskienė padėkos raštus įteikė knygas praėjusiais metais išleidusiems kraštiečiams: prof. Osvaldui Janoniui, Irmai Randakevičienei, Vygandui Račkaičiui, Rimantui Vanagui, Broniui Šablevičiui. Taip pat padėkota fotografijų autoriui Tautviliui Užai.

Iškilmingąją renginio dalį moderavo muziejininkas, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius.

Pasibaigus apdovanojimams, A.Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja, Anykščių rajono tarybos narė Dangira Nefienė pristatė I.Randakevičienės poezijos knygą "Šiaurės eilės".

Plačiau - "Anykštoje".

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Aišku

    Nuoroda

    Buvo ir bebras kiaulės akimis

    Prieš 2 mėnesių