Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Parduotuvėje:
– Kokia čia dešra „Paršelio džiaugsmas“?
– Labai gera kalakutienos dešra! – atsako pardavėjas.
– Tai kodėl toks pavadinimas?
– Todėl, kad paršelis džiaugėsi, jog ne jį papjovė.

Komentaras

M.Fergizienė:„Covid 19 nepikta liga, tik labai gyventojai įbauginti. Serga tūkstančiai, o miršta mažai. Anykščiuose per 2020 m. mirė 543 asmenys, iš jų nuo Corona -19 tik 12, tai yra vienas per mėnesį. Palyginimui reikia pažymėti, kad per 2020 m gimė 123 būsimi rajono gyventojai."

Skaityti komentarus (4)

Vyriausybė trečiadienį ketina grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes prekybos vietose ir viešajame transporte, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.

 Tam pirmadienį preliminariai pritarė Vyriausybės komitetas, atsakingas už koronaviruso krizės valdymą.

„Mes matome, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje susirgimų skaičius didėja, siūlysime pataisyti nutarimą ir įvesti keletą papildomų reikalavimų – viešose uždarose vietose dėvėti kaukes ir laikytis kitų reikalavimų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Anot jo, kaukes būtų privaloma dėvėti prekybos centruose, viešajame transporte.

„Kol kas mes siūlysime dėvėti kaukes tik uždarose patalpose, tai būtų viešasis transportas, prekybos centrai, parduotuvės, kur yra didesnis žmonių kiekis. Taip pat svarstysime apie kitas alternatyvas, bet galutinį sprendimą priimsime trečiadienio posėdyje“, – pažymėjo ministras.

„Delsti nėra ko, matome, kad susirgimų skaičius didėja ir mums reikia imtis ryžtingų priemonių, nes jei elgsimės kitaip ir nieko nedarysime, susirgimų skaičius gali išaugti ir turėsime uždarinėti verslą, ko mes tikrai nedarysime. Ekonomika turi gyvuoti, darbo vietos turi likti, žmonės turi dirbti, eiti į darbą, todėl mums reikia išmokti gyventi su apsaugos priemonėmis“, – kalbėjo E. Jankevičius.

Pasak ministro, Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą dėl privalomų kaukių grąžinimo, pakeitimai galėtų įsigalioti nuo ketvirtadienio.

Ministras taip pat minėjo, kad kaip atskiras kriterijus priimant sprendimus dėl saugumo priemonių bus įvestas neaiškios kilmės COVID-19 infekcijos užkrato skaičius.

„Taip pat planuojama įvesti papildomą kriterijų dėl kaukių dėvėjimo – kai susirgimų skaičius nenustatytas, iš kurio šaltinio, jei neturime tikslios informacijos, kaip žmogus užsikrėtė, jei  tokių atvejų didės ir jie pasieks tam tikrą ribą, tai būtų įvesta kaip papildomas kriterijus“, – sakė E. Jankevičius.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas šalyje buvo privalomas tam tikru metu per karantiną, šį pavasarį įvestą dėl koronaviruso grėsmės.

Šiuo metu kaukės yra rekomenduojamos.

Praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras infekcija per pandemiją užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo iki 2019.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Lazda

  Nuoroda

  Matyt dar ne viena karantina teks pazaist,kol zmones pagaliau atsimerks ir supras,kad jie yra tiesiog durninami

  Prieš 5 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kodėl korona labai reikalinga S.Skverneliui ir kitiems „gelbėtojams“?
  Aurimas Drižius
  Yra toks dvaro gydytojas Vytautas Kasiulevičius, asmeninis Dalios Grybauskaitės ir Sauliaus Skvernelio šeimos gydytojas. Jis yra tiesiog „dvaro“ šeimos gydytojas, kuris nėra nei virusologas, nei koks epidemijų specialistas, tačiau jis mums kasdien rodomas bent valandą, ir jis mus kasdien gąsdina, kad tuoj visi mirsime, jeigu nesedėsime namuose, ir nieko neveiksime, o tik lauksime išmaldos iš Skvernelio.
  Skvernelis tokioje situacijoje tampa ponu Dievu arba bando žaisti Dievą – jis sprendžia, kam gyventi, o kam mirti, kam bankrutuoti, o kam kvėpuoti. Žinoma, būtų Skvernelio ir Kasiulevičiaus valia, jie visą Lietuvą laikytų uždarytą iki Seimo rinkimų, o paskui, visiems teisingai nubalsavus už „profesionalų“ vyriausybę, paleistų.
  Todėl dabar viskas priklauso nuo vieno žmogaus, kaip kokioje Stalino Sovietų Sąjungoje arba Šiaurės Korėjoje. Tam, kad palaikyti baimę ir karantiną, Kasiulevičius mus kasdien gasdina apokalipse per tuos TV kanalus ir portalus, kuriuos biudžeto pinigais dosniai sušėrė Skvernelis.
  Mat delfi, lrytas ir 15min.lt nusprendė, kad vidutinis 3 tūkst. eurų mėnesinis propagandisto atlyginimas gali sumažėti, todėl kreipėsi į Skvernelį, kad tas juos išlaikytų, nes neva be delfiu žmonės nesužinos, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje. Šiaip tai laisvos spaudos istorijoje negirdėta, kad spauda prašo valdžios, kad valdžia ją išlaikytų. Kaip tada ta spauda atliks savo tiesioginę funkciją – prižiūrėti valdžią.
  Kadangi nuo koronos per mėnesį karantino beveik niekas nemirė, išskyrus kelis mirtinus ligonius, kurie ir taip jau viena koja buvo karste, tai ta Kasiulevičiaus kasdien puoselėjama baimė jau įkyrėjo žmonėms, kyla visokie bruzdėjimai. Tada staiga atsiranda Nemenčinė – miestas uždaromas, visi tikrinami. Vėl skelbiama apie didelį pavojų, vėl melo mašina dirba visu pajėgumu. Faktas, kad korona virusas pavojingas garbaus amžiaus sunkiai sergantiems žmonėms, tačiau kodėl uždaroma visa šalis? Kam tai naudinga ir kokia nauda?
  Beje, tas Vytautas Kasiulevičius, mano galva, tėra tik menkas Skvernelio įrankis šiame galių žaidime. Dar kovo viduryje Vytautas Kasiulevičius pasiūlė įvesti Lietuvoje karo padėtį, ir kad „gelbėjimo operacijai“ vadovautų generolas paukščių pienas:
  Vytautas Kasiulevicius
  Kad niekas nesakytų, kodėl neįspėjau.
  Visa ši COVID-19 istorija dar tik pakeliui į kalną. Todėl anksčiau padaryti sprendimai duos geresnį efektą.
  Vadovauti COVID-19 operacijai turi kariškis, turintis karinių operacijų ir jų planavimo patirties. Tokių tikrai turime. Šalia tokio žmogaus privalo būti patyręs karo medikas. Vienas. Pabrėžiu - karo medikas. Buvęs Afganistane, Afrikoje, Irake ar Ukrainoje. Patikėkite - tokių irgi turime. Karo mediką konsultuoti turi profesionalūs epidemiologai ir infekcinių ligų specialistai. Jeigu tokių neturime (nors kiek žinau kai kurių niekas dar neklausė nuomonės), galima porą ištraukti iš Italijos ir Kinijos. Politikai, viceministrai, lengvos karjeros profesūra turi aplenkti šią zoną ir užsiimti savo reikalais kaipo visada.
  Premjerui reikia leisti užsiimti ekonomika ir nukrauti rūpinimąsi visokiais reagentais ir terpėmis. Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos turi tiesiog vykdyti visus Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nurodymus šią valandą, o ne svarstyti ir imituoti veikimą.
  O dabar galite paleisti trolius ir vėliau sušaudyti. Tik nesakykit, kad prieš mėnesį neįspėjau.
  Tada visi išsityčiojo iš šio Kasiulevičiaus posto – Lietuva juk dar ne fronto linija, kur gydyti reikia nuo sunkių sužeidimų mirštančius kareivius. Ar tai reiškia, kad pasinaudojus korona virusu, Lietuvoje buvo bandoma įvesti karo padėtį, ir kuriai vadovautų generolas Saulius Skvernelis?

  Prieš 5 mėnesių
 • Nerijus

  Nuoroda

  grižusiu iš norvėgijos pervisa švėdija pravažiavus grižus lietuva nesikarantinuoja...tipo nereike...kodėl nebaudžiate po šventes vaiksto miesto...poto verkete

  Prieš 5 mėnesių