Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (3)

Liepos 30 dieną, ketvirtadienį, Anykščių rajono taryba rinkosi į 17-ąjį posėdį.Nuotoliniame posėdyje anykštėnų išrinktieji pritarė 2019 metų Anykščių rajono mero, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir administracijos bei Anykščių rajono tarybos veiklos ataskaitoms, taip pat priėmė verslininko Valdo Trinkūno dovaną - tris žemės sklypus.

 Dovanojamus žemės sklypus  priėmė

Anykščių rajono taryba nusprendė priimti verslininko Valdo Trinkūno dovaną Anykščių rajono savivaldybei - tris žemės sklypus. 11 Anykščių rajono tarybos narių balsavo "už", 5 buvo "prieš", 4 - susilaikė.
Priminsime, kad liepą savivaldybė gavo UAB „Translinija“, kurios direktorius yra V.Trinkūnas, pasiūlymą perimti žemės sklypus, kurie yra Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniai. V.Trinkūnas šalia UAB "Anykščių kvarcas"  įsigytuose žemės sklypuose planuoja gyvenamųjų namų kvartalo statybas. "Anykštai" V.Trinkūnas aiškino, kad savivaldybei šiuos žemės sklypus dovanojantis dėl to, kad jo dovanojamų sklypų teritorijoje  yra norinčiųjų statytis individualius namus, tačiau čia nėra jokios reikalingos infrastruktūros.Verslininkas viliasi, kad sklypams tapus savivaldybės nuosavybe, juose prasidės gyvenamųjų namų kvartalui reikalingos infrastruktūros plėtra.

Verslininkui - biznis, savivaldybei - našta

"Verslo subjektas, norėdamas parduotu suformuotus sklypus, mano galva,naštą infrastruktūros atiduoda savivaldybei , o čia didžiuliai įsipareigojimai.Priimant sprendimą, reikia žinoti kiek tai savivaldybei kainuos.Priėmus kaip dovaną šiuos sklypus, verslininkas pardavinės jas kaip būsimas gatves ir jam padidės turto vertė. Aš dėl to nesu prieš, tačiau ta dovana yra savivaldybei našta", - kalbėjo Anykščių rajono tarybos narys KęstutisTubis.
Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas dėstė, kad kelią naujai statomam gyvenamųjų namų kvartalui galėtų padaryti privatus asmuo.
"Jam reikia parduoti žemės sklypus, o ne mums.Jis iš to daro biznį.Didelių miestų praktika yra tokia - norėdamas parduoti sklypą, investuotojas sukuria infrastruktūrą ir po to ją  perduoda savivaldybei. Jei mes perimsime tuos sklypus, mes 10 - 15 metų mokėsime žemės mokestį, po truputį žvyruosime tuos kelius", - kalbėjo K.Indriūnas.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • teisininkas

  Nuoroda

  O kas, jei savivaldybei nėra mokesčių už inžinerinę infrastruktūrą? Tarybos nario teiginys "Jei mes perimsime tuos sklypus, mes 10 - 15 metų mokėsime žemės mokestį" kažkokią atsakomybę jam sudaro?
  Kiekvienas turi kalbėti atsakingai, net ir tarybos narys. Turi aiškiai pasakyti, kokia savivaldybei našta? Kokia?

  Prieš savaitę
 • Gyventojas

  atsakymas į: teisininkas Nuoroda

  Sprendimo projekte turi būti pateikta kokios atsiranda materialinės, teisinės, socialinės ir kt. prievolės tapus turto savininku. Ar tai savivaldybės teisės skyriaus specialistai pateikė? Politikai balsuoja už ar prieš jau gavę specialustų parengtą sprendimo projektą. Taigi pasižiūrėkite ir į save.

  Prieš savaitę
 • matai,

  atsakymas į: teisininkas Nuoroda

  tarybos nariai turėtų žinoti nors įstatymų pavadinimus, jei nežino jų pagrindų, arba, nors protingai patylėti, jei nesigaudo. Žiūrėjau vakarykštį posėdį, siaubas. Keli žino ir kalba įstatymų vardu, daugelis protingai patylėjo, o du..tai gal iš vaikų darželio ką tik išėję, bet ne, dabar penkiamečiai jau gudresni.
  O šiaip, visada į save panašius ir išrenkam. Tai taip ir gyvenam, jei tokie patys esam.

  Prieš savaitę
 • Po kauke

  Nuoroda

  Biznieris niekada nenorės plalošt savo pinigu ir niekada nieko neduos veltui jei neturės tame pelno .

  Prieš savaitę
 • Kentauras

  Nuoroda

  Turėjom prieš tai valdžią su blogu šleifu, dabar turim netikėlius taip pat valdžioje... Jetau, Jetau, nėra ant krašto normalių žmponių, kad tvarką padarytų... Ką gali padaryti, kai esi botanikas, veterinorius ir blondine...

  Prieš savaitę
 • Graikų mitologija

  atsakymas į: Kentauras Nuoroda

  Kentaurai apibūdinami kaip laukiniai, nesvetingi padarai, savo gyvuliškų aistrų vergai

  Prieš savaitę
 • Žiniai

  Nuoroda

  Miesto gatvių tinklas yra išskirtinai viešas interesas. Gerai suplanuota gatvių infrastruktūra padeda miestui funkcionuoti. Yra buvę atvejų Lietuvoje, kada verslininkai uždaro savo gatves, ima mokestį iš ten gyvenančių, kuriems pats ir pardavė. Bet taip neturi būti. Dabartinė Anykščių vadovybė labai sveiko proto ir nuovoki. Sveikinimai. O jei kas mato grėsmę ir įtaria neskaidrumu - na gal pats toks???

  Prieš savaitę
 • Taigi

  atsakymas į: Žiniai Nuoroda

  Valdžios dauguma parodė, jad sunkumų nebijo ir prisiima naštą savo ir savo rajono mokesčių mokėtojų sąskaita atlaikyti. Čia pinigai ne į balą, o į žemę!

  Prieš savaitę
 • Janina

  Nuoroda

  Liberalai balsavo prieš liberalą Trinkūną. Kas čia vyksta Anykščiuose? O Indriūnas nusišneka. Gatvių tiesimas savivaldos, o ne verslininkų reikalas. Parodykite verslininką, kuris nutiesė Anykščiuose nors gabaliuką gatvės.

  Prieš savaitę
 • Jonas

  atsakymas į: Janina Nuoroda

  Liberalai masto savo galva, o ne kaip partija liepė. Liberalą vyriausią ligoninės gydytoją liberalai irgi negynė.

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau