Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Jei norite, kad pasaga atneštų laimę, žinokite - dirbti teks, kaip arkliui.

Komentaras

Kaip džiaugiasi savivaldybė:"Užsikrėtė trys Anykštėnai, kurie negyvena Anykščiuose " :-)
Tiesiog "puikiai veikia" gyvenamosios vietos deklaravimo sistema !
Ir vėl girsis kaip jie "suvaldė" virusą Anykščiuose, kai niekas Anykščiuose negyvena"

Komentuoti

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – Komisija) atliko kasmetinį tyrimą, kuriuo siekė nustatyti, kiek ir kokios kilmės programų transliuoja televizijos Lietuvoje.

 Komentuodamas tyrimo išvadas Komisijos pirmininkas dr. Mantas Martišius pastebėjo, kad taip vadinamos rusiškos produkcijos kiekis mūsų šalyje matomose televizijos programose nuosekliai mažėja, o daugumoje rodytų televizijų programų Europos kurinių proporcija yra didesnė nei 50 proc. televizijos produkcijos kiekio. „Džiugu, kad europietiški kūriniai vis ryškiau randa kelią į visų lietuviškų televizijų programas, taip stiprindami ir puoselėdami bendrijos pamatines vertybes bei skatindami platesnį Europoje sukurtų produktų pažinimą“, – sakė dr. M. Martišius.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymu, Europos kūrinių transliavimo laikas buvo nustatomas iš bendro televizijos programos laiko atėmus televizijos programos laiką, skirtą žinių, sporto ir žaidimų laidoms, tačiau neatsižvelgiant į reklamai ir teleparduotuvei skirtą laiką.

Tyrimo metu nustatyta, kad, lyginant su 2019-siais, šiemet rusiškos produkcijos kiekis nacionalinėse televizijos programose dar labiau sumažėjo. Didžiausią pažangą šioje srityje pasiekė „Lietuvos ryto televizija“, kurios transliacijose rusiška produkcija smuko nuo 24,6 proc. iki 1 proc. Greičiausiai tam įtakos turėjo praėjusių metų viduryje pasikeitę šios televizijos akcininkai ir vadovybė. O štai LNK ir TV1 programų tinkleliuose tokios produkcijos šiemet nežymiai pagausėjo.

Kalbant apie Europos kūrinius vertėtų atkreipti dėmesį į nuo šių metų nauju vardu pasivadinusį muzikinį kanalą 2TV (buvęs „Liuks“), kuris šios produkcijos kiekį pagausino net 13 proc., ir tokius pačius augimo skaičius demonstravusią „Lietuvos ryto televiziją“. Tyrimo metu užfiksuoti skaičiai atskleidė, kad šiemet europietišku keliu sparčiausiai žengė jau paminėtos dvi televizijos ir „LRT“ bei „LRT Plius“, tiesa, pastarųjų rodikliai, lyginant su praėjusiais metais, nežymiai smuktelėjo. Dar ryškesnė Europos kūrinių dieta šiemet pastebėta BTV programose.

„Viliuosi, kad pozityviosios tendencijos vis drąsiau skiepysis į lietuviškų televizijų programas, kartu leisdamos geriau pažinti savo artimus ir tolimus bendrosios erdvės kaimynus“, – pridūrė Komisijos pirmininkas.

Tyrimas atliktas nuo 2020 m. kovo 2 d. iki 2020 m. kovo 8 d.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ona

  Nuoroda

  Šlykšti televizija nėra ka žiūrėti verčiau i siena . Filmai seni caro riuriko laiku o geru filmu neįperka suka tuos pačius šimtamečius. Gėda visoms Lietuvos televizijoms.

  Prieš 3 savaičių
 • Už tai

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  šoka, dainuoja - amžina švynte

  Prieš 3 savaičių
 • Aš tai jau

  Nuoroda

  senai nukirtau kabeli

  Prieš 3 savaičių
 • Nu

  Nuoroda

  Lansbergo gauja net rusų filmai puola ???

  Prieš 3 savaičių
 • Iki rusų ...

  Nuoroda

  Mums toli ,,jų filmai su potekste ,su mintim ,o mūsų ? Su vulgariu sexu,keiksmais ir beverčiai .Senos kino studijos tai buvo ką žiūrėti .Nesilyginkik su rūsų kultūra ,muzika ,literatūra ,shous ir kitom TV ,programom ,Lietuvos TV ,toli ,nors mėgina vaipytis kaip užsienio ,bet nu niekaip neišeina .

  Prieš 3 savaičių
 • Zasransk

  atsakymas į: Iki rusų ... Nuoroda

  Taip tikrai mums toli iki rusiškų filmų, tokių kaip Peterbugo banditai, mientai v zakone, serialai apie prostitutes kurioms pavyko ištekėti už oligarchų, Brat-2 apie fašistinį galavariezą, kuris turi jautrią širdį. Pasižiūrėjęs tokių filmų pasijauti labai dvasingas ir kulturingas.

  Prieš 3 savaičių
 • Ubagu šalis ir tiek

  Nuoroda

  Rusijos filmus gaudavote nemokamai, o ES kurinių neįperkate. Ta patį filmą iš ES gautą jau 30 metų kas met rodote (net bloga)... Deja neužčiaupsite Rusijos - laisvas internetas kol kas vis dar atviras visuomenei - ne taip kaip su pigia elektra iš Astravo !

  Prieš 3 savaičių
 • Kaimietis

  Nuoroda

  Mielai visi žiūrėtų lietuvišką televiziją, bet kad visokius niekalus rodo. Bando kopijuoti užsienio, tame tarpe, ir ruskas laidas, bet nelabai pavyksta. Lietuviški serialai irgi nieko verti, pilna keiksmų, sekso scenų, visokių banalybių. Nereikia kitų niekinti, jei patys nesugebame ko nors vertingesnio, įdomesnio sukurti.

  Prieš 3 savaičių
 • Tv

  Nuoroda

  Ir ačiū Dievui.

  Prieš 3 savaičių
 • Fui!

  atsakymas į: Tv Nuoroda

  Keliauk tu pas Dievulį ir jam tiesiogiai padėkok! :)

  Prieš 3 savaičių
Įkelti daugiau