Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

- Mielasis, kodėl kai atvažiuoja mano mama, tu jos niekada niekur nenuvedi?!
- Vedžiau, ir ne kartą, bet ji vis tiek kelią atgal randa...

Komentaras

Ciocė:„Tai kur gi tas klimato atšilimas? Gal pinigai baigėsi,kad visi norintys pakeisti pasaulį, užsikišė."

Komentuoti

 

Davai įvedam sausą įstatymą. Ne drėgną, o visiškai sausą. Čia aš rimtai! Uždarom visas Lietuvos alkoholio gamybos įmones, uždraudžiam gėrimų importą! Pilstukininkus, kontrabandininkus ir naminės varytojus mūsų policija pajėgi sugaudyti. Kita vertus pilstukininkams, kontrabandininkams ir naminės varytojams numačius dešimttūkstantines baudas, o už pakartotinį pažeidimą realų laisvės atėmimą ne daug kas ryšis imtis tokio verslo.

 

Uždraudus alkoholį Lietuva imtų sveikti. Sumažėtų mirčių nuo kepenų cirozės ir širdies ligų, nebūtų alkoholinių psichozių, beveik neliktų smurto artimoje aplinkoje, girtų avarijų ir t.t. Net ir "į kairę" vyrai ir moterys lengviau nuslysta kai buna įkaušę.  

Aišku sienų neuždarysi. Lietuviai mūsų šalyje įvedus sausą įstatymą važiuotų gerti į Lenkiją ir Latviją. Ir aš važiuočiau. Verslininkai skubiai organizuotų turistines keliones į kaimynines valstybes autobusais. Anapus sienos būtų pristatyta girdyklų, iš autobusų pabirusi banda per valandą prisišniotų iki žemės graibymo. Dauguma gertų tiek, kad garantuotai prarastų laiko ir erdvės suvokimą (juk to ir atvažiavo), tačiau juos į transporto priemones paslaugiai sukrautų aptarnaujantis personalas.

Per vasaros atostogas 98 procentai lietuvių pro Palangą pravažiuotų nesustodami, o jau prie Papės būtų kaip reikiant džiugūs. Iš anglų ir norgės emigrantai į gimtinę grįžtų rečiau, trumpam... Turistai iš Vokietijos ir Jungtinės Karalystės, aišku, lankytų Lietuvą, bet nakvynes rezervuotųsi Rygoje. Gal tik kinų turistų įpročiai išesmės nesikeistų, nes jie blaivūs rėkia ir skeryčiojasi aršiau nei girti slavai.

Dabartinė lietuvių karta keiktų valdžią ir iš paskutinių bandytų prisigerti. Tačiau, jei ne mūsų vaikai, tai bent anūkai garantuotai būtų išsiblaivę, be priklausomybių ir sveiki kaip persai ar arabai.

Tas pats ir dėl rūkymo. Kam nors kyla minčių apie rūkymo naudą? Nemanau... Uždrausti cigarečių gamybą ir patį rūkymą! Tūkstantinėmis baudomis pradėjus bausti rūkalius, per kelis metus kontrabanda pati išnyks. Nes kiek beliks aktyvistų, kurie naktį važiuoja į Šimonių girią, specialiai tam tikslui įrengtame bunkeryje parūkyti? Uždraudus rūkymą, tuo pačiu bus uždraustas ir plaučių vežys, insultas, spematozoidų žudymas (čia aš nuo cigarečių pakelių užrašus nurašinėju). Visiems bus tik geriau.

Visas tekstas - šeštadienio "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anykšta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • senjorė

  Nuoroda

  Tada teks valstybines įmones uždaryti, nes juos išlaiko alkoholio ir tabako akcizai, nebebus ir savivaldybių

  Prieš mėnesį
 • Anykstene

  Nuoroda

  Visada laukiu ir skaitau gerb Vidmanto ''postringavimus''-astrias mintis su ironijos doze baigiu skaityti popieriniu variantu.Sekmes Jums.

  Prieš mėnesį
 • ar čia įrodymas, kad CORONA protą skystina ?

  Prieš mėnesį
 • ULBA

  Nuoroda

  Pirmiausia, reiktu pradėti nuo švietimo mokyklose,kur būtu programa prieš alchogolio,rūkymo, narkotiku žala,kur butu rodama neapykanta šiam blogiui,taip sumžėtu jaunimo naudojančias šias blogybes.Aš nesuprantu ,kaip žmonės tampa alchogolikais,nesugebantis mesti rūkyti,arba naudoti narkotikus.Man duotu nors ir milijoną,bet aš garantuotas,kad natapčiau nei alchogoliku,ar narkomanu,arba priklausomas nuo tabako,taigi gerbemas Vidmantai meskit rūkyti kol nevėlu.

  Prieš mėnesį
 • Lig

  Nuoroda

  Protingas žmogus o sapuliuoja kažką, kad draudžia rūkyti tik reikia pasidžiaugti nėr baisesnio nurodo kaip rūkimas negali rūkesčiai išsivyrti salos ir išgerti kam po truputi save džiovinti ir kitus nuodyti ir dar už kokius pinigus, juk rūkiti galima bet kokią žolę seniau buvo vaistinėse asmatin tai nors nauda duodavo gyditavo nuo dusulio ir kartu parūkydavo

  Prieš mėnesį
 • Vinca

  Nuoroda

  gerai rasai smigelckai , man labai patinka abu su sava bobu paskaitam pasjuokem as tik znybt bobai slaunelan a to iskart atanesa pleckuty ir tadu pasdara da linksmiau , a tadu vel viskas is pradziu , paskaitam is nauja pasjuokem as tik .....

  Prieš mėnesį
 • Už Letuva virai

  Nuoroda

  pas mumy Žūdžgaly da nėr karandos. A teisybia ape Petru, kad ant zuma netikėtai inkliuva...

  Prieš mėnesį
 • Faktas kaip blynas !

  Nuoroda

  Į Šmigelską inkarnavosi Veryga ! Ne kitaip!!! :)

  Prieš mėnesį
 • Pasekmės

  Nuoroda

  Uždraudus arielką ir papirosus maximos ir kitos mūsų maitintojos ir melžyklos N kartų pakeltų mielių, cukraus, prezervatyvų, citramono, virvių ir špagato kainas.

  Prieš mėnesį
 • Akiniuotis

  Nuoroda

  Iskur cia durrnius

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau