Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

- Mielasis, kodėl kai atvažiuoja mano mama, tu jos niekada niekur nenuvedi?!
- Vedžiau, ir ne kartą, bet ji vis tiek kelią atgal randa...

Komentaras

Ciocė:„Tai kur gi tas klimato atšilimas? Gal pinigai baigėsi,kad visi norintys pakeisti pasaulį, užsikišė."

Komentuoti

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos istorikas Domininkas Burba atliko tyrimą apie XVIII amžiaus bajoriją ir bajoro Antano Mokčeckio asmenybę.

 Vyrų ir moterų santykių, moters padėties, šeimos istorijos temos Lietuvos Naujųjų laikų istorografijoje sulaukia dėmesio ir yra aktualios. Istorikas nagrinėja bajoro Antanko Mokčeckio išlaidas savo žmonai. Išlaidos atskleidžia XVIII amžiaus socialininį, visuomeninį gyvenimą.

A. K. Mokšeckis teigė, kad naują olandišką rankšluostį 9 uolekčių apimties pločio ir 12 staltieses, nuo vedybų akto tik kartą buvo ant stalo padėtos „mano dukters Konstancijos“ vedybų proga. Taip pat vyras reiškė nepasitenkinimą, kad po vedybų akto žmona paėmė sau, o vyrui, kada buvo susituokta davė seną skylėtą, ką jis įvertino 135 auksinais.

„Bajoras skundėsi, kad žmona pirko „prieš mano valią juodą atlasinį žiponą“ venecijietiškos rūšies, maža, kad panešiotą, bet dar ir todėl, kad perdarė į sijoną ir sunešiojo su sutuoktiniu negyvendama, o tai kainavo 40 auksinų“, – teigė istorikas Domininkas Burba.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Diega

  Nuoroda

  Na ir straipsnelis. Kam iš viso jo reikėjo? Gal senobiniams žodžiams prisiminti? Nei pradžios, nei pabaigos, nei autoriaus komentaro ar palyginimų su nūdiena. Atsidariau, mat pavadinimas suintrigavo...nusivyliau. Labai jau sausa ir maža ir suvis neaišku kam rašytas. Tiesa, iliustracija puiki.

  Prieš mėnesį
 • Papasakokit

  Nuoroda

  Apie baudžaiauninkus gi ju buvo dauguma

  Prieš mėnesį