Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (1)

Dėl pastaruoju metu daugėjančių skaudžių žūčių gaisruose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kreipiasi į gyventojus ir  prašo jų pasirūpinti ne tik savo, bet ir kaimynų saugumu. Nes tik saugiai elgdamiesi ir skatindami taip elgtis  kaimynus, galime išvengti daugelio nelaimių.
Ypatingą dėmesį ugniagesiai prašo atkreipti į vienišus garbingo amžiaus, turinčius negalią ar  sergančius kaimynus, kuriems gali būti reikalinga pagalba.

 „Šiemet gaisruose  jau žuvo keturi gyventojai. Deja, artėjantys šalti orai ugniagesiams kelia itin didelį nerimą, nes pradėjus intensyviau kūrenti krosnis, taip pat didėja ir žūčių rizika gaisruose. Vien praėjusią žiemą juose žuvo 35 gyventojai, o per visus metus  pernai netekome   95 gyventojų, - sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.   -  Pandemijos metu negalėdami lankyti būstų, prašome, kad kaimynai pasidomėtų šalia gyvenančių saugumu, o sužinoję ar matydami galimą gaisro pavojų, praneštų apie tai  teritorinei priešgaisrinei  gelbėjimo tarnybai.“

Dažniausiai gaisruose žūsta vyrai, gyvenantys kaime. Žūstančiųjų amžiaus vidurkis – per 60 metų. Dažniausiai  ugnis gyvybes pasiglemžia antradieniais ir trečiadieniais, mėnesio viduryje. Dažniau žūstama dienos metu – nuo 8 val. iki 22 val.  

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad nuo skaudžių pasekmių, kilus gaisrui,  gali išgelbėti namuose turimas dūmų detektorius.

Jeigu yra  gaisro rizika, prašoma gyventojų apie tokius kaimynus informuoti   teritorinę priešgaisrinę gelbėjimo valdybą (PGV) telefonais:
Vilniaus PGV      tel. 8 615 33874    veiklą vykdo Vilniaus ir Alytaus apskrityse

Kauno PGV    tel. 8 37 372306
      8 37 372314    veiklą vykdo Kauno ir Marijampolės apskrityse, Jurbarko savivaldybėje

Klaipėdos PGV       tel. 8 686 51654    veiklą vykdo Klaipėdos apskrityje, Plungės, Rietavo, Šilalės, Tauragės ir Pagėgių savivaldybėse

Šiaulių PGV    tel. 8 41 397916    veiklą vykdo Šiaulių apskrityje, Mažeikių ir Telšių savivaldybės

Panevėžio PGV    tel. 8 707 69667    veiklą vykdo Panevėžio ir Utenos apskrityse

Apie pavojingą gaisrinę situaciją taip pat galite informuoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento telefonu 8 5 271 6880.

Ugniagesiai tikisi, kad pagalba artimui ir saugi kaimynystė apsaugos nuo netekčių ir padės kurti saugesnę aplinką.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Na

  Nuoroda

  Ir kas iš to,kad rašot.Kaip pasirūpint kaminu? aš neužlipsiu ir nepatikrinsiu.Buvo laikai tarybiniai,kai atvykdavo priešgaisrinės darbuotojas ir tikrindavo kaminus ir krosnis apžiūrėdavo,o dabar niekas netikrina.Net nėra kaminkrėčių,nes seni išmirę.Kreipėmės į priešgaisrinę,klausėme ar galėtų iš jų kas nors padėti valymo darbais,atsakė kad tokios paskaugos neatlieka.Dūmų detektoriai tikra komedija, iš jų naudos kaip iš lepšio,nes įmontuoti su elementais.Pasikabinom dūmų detektorių,išsikrovė elementai,tai pradėjo kaukt detektorius,kaip sirena.Mus išgąsdino.Įsivaizduoju senam žmogui kaime ar ne kaime,kaip atrodytų išgirdus tokį garsą,galvotų,kad dega.Negalim būt ramūs savo kaminu,bet kaimynų beveik bomžinių,kaminas avarinės būklės.Tai ar nevertėtų priešgaisrinei ar savivaldybės atstovams pasirūpinti,apžiūrėti namų kaminus.Tačiau mūsų valdžia susirūpina,kai tik įvyksta nelaimė.

  Prieš savaitę
 • musu

  atsakymas į: Na Nuoroda

  valdzia moka tik draust ir protokolus rasyt

  Prieš savaitę