Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Autobuse:
- Jūsų bilietas?
- Nėra, o jūsų?
- Šiaip tai aš kontrolierius.
- O aš elektrikas. Tai ką man dabar, gal už elektrą nemokėt?

Komentaras

Tekle:„siulyciau prie kulturos centro per garsiakalbius transliuot kaimo kapelu muzika , tikrai klausytoju netruktu , o kai susils oras tai bus galima ir pasisokt , apie tai daznai suaugesni zmones tarp saves pasisnekam ,direktoriai siuo klausimu rimtai reiktu uzsiimt , pagyvetu miesto centras , daug vyru ateitu ten , o ne trauktu i aludes."

Skaityti komentarus (2)

Dainius Žiogelis yra geriau nei Donaldas Trampas. Vien jau dėl to, kad D.Žiogelis nedegino Kapitolijaus. Tiesa, ir D.Trampas Kapitolijaus nedegino, ir apskritai JAV Kongresų rūmai nebuvo uždegti. Tačiau daugelio televizoriaus žiūrėtojų ir interneto vartotojų sąmonėje amžiams užsifiksuos, kad kažkas visgi Amerikoje prie D.Trampo degė ir dėl to gaisro kaltas gelsvaplaukis Prezidentas.

 

1918 metų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą mūsų sąmonė pirmiausia sieja su Jonu Basanavičiumi. Signatarų buvo dvidešimt. Žinome tik J.Basanavičių. Na, dar Steponą Kairį, nes jis anykštėnas. Gal dar Antaną Smetoną ir Aleksandrą Stulginskį, mat jiedu vėliau buvo Lietuvos Respublikos Prezidentais. Bet dėl A.Smetonos tapatinimo su laisve - abejoju. Jis juk 1940-aisiais perbrido upelį (gal Šešupę, o gal Nemuną) ir pabėgo į Vakarus, Lietuvą palikęs rusams. Bailys jis, todėl nesisieja su Nepriklausomybe. O ką jau kalbėti apie kitus 16 Signatarų... Kažkokie statistiniai vienetai...

Kartkartėmis Seimas pabando „įprezidentinti“ Vytautą Landsbergį. Nesuprantu, kuriems galams to reikia. Juk jau aiškiai įkalta, kad 1990-ųjų Nepriklausomybę Lietuvai atnešė V.Landsbergis.

Mano karta pyksta, kad užmirštas Romualdas Ozolas, o Kazimira Prunskienė, Vytautas Petkevičius, Vitas Tomkus, Arvydas Juozaitis apskritai paversti tautos priešais, atskalūnais. Bet net mūsų kartos istorinės nuoskaudos blėsta. O ką jau kalbėti apie jaunimą. Jiems dzin. Ką patieksi - tą suvirškins.

Keičiantis kartoms, įvykiams tampant istorija, žmonių sąmonėje lieka tik įkalti faktai ar net mitai. Vytautas buvo gėris, Jogaila - blogis. Kai kas žino, kad tuo pat metu gyveno dar ir pridurkas Švitrigaila. Matyt, ne trys veikėjai ir XV amžiaus pražioje buvo svarbūs, bet tik tiek plačiosios visuomenės vartojimui liko.

Nekūriau aš Nepriklausomos Lietuvos, negyniau Tėvynės nuo tankų. Apskritai gal tik sausio 17 - ąją sužinojau apie sausio 13-osios įvykius. Tik tada, kai mane, sovietinės armijos karį, pasiekė sesers parašytas laiškas. Neturiu moralinės teisės rėkti: „ne už tokią Lietuvą kovojau“ - na, nekovojau aš nei už vienokią, nei už kitokią Lietuvą. Esu tik pašalinis stebėtojas, kuriam atrodo, kad Lietuvą gelbėjo tautos kolektyvinė sąmonė. Nelabai įsivaizduoju, kokio tipo žmogus, galėjęs sausio 13-osios naktį būti prie televizijos bokšto, prie jo nebuvo. Varė studentai ištisais bendrabučiais, dalis jų apskritai negalvojo apie laisvę, šiaip chebroj buvo smagu.

Nedievinu aš V.Landsbergio, tačiau privalau pripažinti, kad jo tuometinis vaidmuo bent jau nekliudė kolektyvinei sąmonei. Apsigynėt Jūs nuo tankų patys. Istorijoje liks tik V.Landsbergis. Na, ir telieka - negi gaila. Nežino plačioji visuomenė Jono Vailokaičio ar juolab Donato Malinausko, tačiau Vasario 16-osios Akto rezultatas nuo to netampa mažiau vertingas.

D.Žiogelis geriau negu D.Trampas. Bet istorijoje liks D.Trampas. Mes tikime, kad kadenciją baigiantis galingiausios pasaulio valstybės vadovas yra klounas. Dabar jau jis net džokeris. Akivaizdu, jog vyrukas, pasidaręs milijonus ir valdęs valstybę (ir dar kokią valstybę!), nėra paprastas, tačiau bent jau lietuviams yra įrodyta, kad - na, visiškas durnelis. Taip paveikta kolektyvinė sąmonė...

Puikiai kolektyvinė sąmonė demonstruojasi per koronaviruso epidemiją. Pavasarį trūko spirito ir kaukių. Dėl spirito litro lietuvis lietuvį galėjo papjauti - taigi, prie dezinfekciniu skysčiu prekiaujančių parduotuvių driekėsi eilės. Dabar „koronos“ tarp mūsų daug daugiau, bet dezinfekcinio skysčio naudojame mažiau, nes visi ... jo turi. Dabar riejamės dėl skiepų. Abejojame skiepų patikimumu, nežinome, kokie galimi šalutiniai poveikiai, tačiau žmogėnas, pasiskiepijęs be eilės, tampa tautos priešu. Lyg koks Burokevičius ir Kuolelis viename asmenyje. Ir antivakseriai to veikėjo negina - juk ir jiems jis idėjiškai svetimas.

Aurelijus Veryga - ne J.Basanavičius ir ne V.Landsbergis. Jis greičiau jau vietinis D.Trampas. Buvusį Sveikatos apsaugos ministrą stengtasi daryti juokdariu, bet drauge save intelektualiais pozicionuojančiuose „Facebook“o burbuluose aiškinta, kad „korona“ yra, kad jos reikia saugotis. Manau, jog kol kas mes virškiname antiveryginės kampanijos pasekmes: jei Operacijų vadovas durnas - kaip jo gali klausyti. Dabartinei valdžiai influenceriai yra palankūs. Ingrida Šimonytė virusą suvaldys ir taps šventąja. Kada nors juk vis tiek suvaldys. Nepavydžiu jos būsimos šlovės. Tegu turi. Ir kuo greičiau.

P.S.

Įdomu, kaip būtų klostęsi įvykiai, jeigu 1991-aisiais jau būtų buvę socialiniai tinklai? Gal sausio 13-ąją dar daugiau Jūsų ten būtų susirinkę, gal kai kas būtų ėjęs vien dėl „selfio“ prie tanko? O gal būtų sugebėta priveisti priešų, klounų, išdavikų ir kolektyvinė sąmonė studentus būtų vedusi ne prie bokšto, o į alubarius.  

P.P.S.

Gitanas Nausėda į Lietuvos istoriją įeis kaip žmogus, kuris buvo Lietuvos Prezidentu tuo laiku, kai valstybei vadovavo I.Šimonytė. Dėl to kaltas ir pats Prezidentas, bet Andrius Tapinas su Rimvydu Valatka irgi padeda.

P.P.S.

Kaukę aš dėviu ne tik dėl to, jog saugausi koronaviruso ar bijau policijos. Be kaukės aš dabar jaučiuosi nepadoriai, lyg kelnes užmiršęs...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kažkaip

  Nuoroda

  Aš nesuprantu prie ko čia amerikonas ir anykštėnas

  Prieš mėnesį
 • Aha, tiksliai!

  Nuoroda

  Kol rajono mero poste sėdės komunistas - nieko gero rajone nereikia laukti!

  Prieš mėnesį
 • anykštėnė

  atsakymas į: Aha, tiksliai! Nuoroda

  Obelevičius, kad buvo komunistas - blogai, o komunistas, rusijoje mokslus baigęs Tubis gerai? Mano nuomone Obelevičius - puikus meras, dabar surinkęs puikią jauną komandą, kiek vien per praeitus metus padarė! Kai perskaičiau "Anykštoje" interviu,tai tikrai daug daugiau per metus, nei Tubis per kadencij1ą.

  Prieš mėnesį
 • A ne?

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Susižavėjai ditirambais švogerių laikraštyje? Už ką gegutė giria gaidį? :)

  Prieš mėnesį
 • tiksliau

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Ta jauna Obelevičiaus komanda tiek priskaldė malkų, kad vežimu neišveši

  Prieš mėnesį
 • pagalvokit

  Nuoroda

  kodėl Šmigelskas - blogiau nei Žiogelis ar Trampas

  Prieš mėnesį
 • Orbis

  atsakymas į: pagalvokit Nuoroda

  O kuris iš jų pravardžiuojamas "Anykščių Gebelsu" , a ?

  Prieš mėnesį
 • Orbiui

  atsakymas į: Orbis Nuoroda

  turbūt Trampas

  Prieš mėnesį
 • Apie Dainių

  Nuoroda

  Pirmasis normalus socdemas Anykšių valdžioje. Čia jums ne koks Alesionka. Dainius rimtas, protingas vyras. Toli eis.

  Prieš mėnesį
 • Tumba Rumba!

  atsakymas į: Apie Dainių Nuoroda

  Už L.Alesionką balsavo daugiausia Anykščių rajono žmonių per visą nepriklausomybės laikotarpį! Net S.Nefas nėra gavęs tiek balsų. Dainius su savo socdemais negavo balsų (ir vietų taryboje) daugiau nei buvo Krikštaponio laikais. Mizeris...Rezultatai yra VRK puslapyje internete.

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau