Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Autobuse:
- Jūsų bilietas?
- Nėra, o jūsų?
- Šiaip tai aš kontrolierius.
- O aš elektrikas. Tai ką man dabar, gal už elektrą nemokėt?

Komentaras

Tekle:„siulyciau prie kulturos centro per garsiakalbius transliuot kaimo kapelu muzika , tikrai klausytoju netruktu , o kai susils oras tai bus galima ir pasisokt , apie tai daznai suaugesni zmones tarp saves pasisnekam ,direktoriai siuo klausimu rimtai reiktu uzsiimt , pagyvetu miesto centras , daug vyru ateitu ten , o ne trauktu i aludes."

Skaityti komentarus (2)
Su kartą Lietuvai Eurovizijoje jau atstovavusia atlikėja Vilija Matačiūnaite šokėją ir choreografą Povilą Bastį sieja ilgametė pažintis.

Sausio 23 dieną, šeštadienį, per LRT rodyta antroji nacionalinės Eurovizijos atrankos „Pabandom iš naujo“ laida. Kartu su grupe „Sunday Afternoon“ scenoje pasirodė ir anykštėnas šokėjas bei choreografas Povilas Bastys.

 

Kolektyvo „Sunday Afternoon“ atlikėja yra Vilija Matačiūnaitė, 2014-aisiais atstovavusi Lietuvai didžiojoje Eurovizijoje Kopenhagoje,  kur atliko dainą „Attention“. Į finalą jos daina tuomet nepateko.
P.Bastys „Anykštai“ sakė, kad tai pirmasis jo pasirodymas nacionalinės Eurovizijos atrankose.
„Esu su V.Matačiūnaite pažįstamas jau ilgą laiką. Ji žinodama, kad aš užsiimu šiuolaikinio meno kūryba, pasiūlė prisidėti prie šio projekto“, - sakė jis.
Antroji nacionalinės Eurovizijos atrankos laida nufilmuota praeitą antradienį.
„Aišku, karantino sąlygomis filmavimas buvo labai neįprastas, streso buvo žymiai daugiau nei jo būtų buvę įprastai. Tikiuosi, kad to žiūrovai nepamatys nufilmuotame atlikime“, - vylėsi pašnekovas.
Pasiteiravus, kokią žinutę klausytojams siunčia „Sunday Afternoon“ su savo daina ir šiai dainai sukurta  choreografine kompozicija, P.Bastys sakė: „Bent  choreografijos aspektu, mes kartu su Vilija reprezentuojame vieną fizinį kūną ir sielą, dviejų tapsmą vienu. Tai mes bandome perteikti judesiu.  Daina yra taip pat apie tai“.
Šokėjas bei choreografas P.Bastys sakė, kad „Sunday Afternoon“ kūrinį jau spėjo perklausyti mažiausiai 1000 kartų.
„Ta daina tikiu. Ji yra labai neįprasta, gal iš pirmo žvilgsnio ir labai neeurovizinė, bet išskirtinumas yra labai įdomus dalykas. Manau, kad ji gali tapti mėgstama klausytojų, nes yra įsimenama, labai lengva, maloni daina. Tikiuosi, kad transliacijos metu nemažai balsų gausime ir iš Anykščių rajono“, - tęsė P.Bastys.
28-erių P.Bastys pasakojo, kad gyventi į Lietuvą jis grįžo tik prieš tris mėnesius ir nusprendė apsistoti Kurkliuose - šiame miestelyje nusipirko namą.
„Negyvenau Lietuvoje jau dešimt metų. Traukė Tėvynė, gamta, kalba, šeima. Darbai  sulaikydavo užsienyje, bet per karantiną supratau, kad nėra čia ko laukti, pajutau, kad aplink vis mažiau stabilumo. Po pirmojo karantino atvykau į Lietuvą, kai tik galėjau“, - sakė jis.
Pastaruosius penkerius  metu šokėjas ir choreografas gyveno Belgijos sostinėje Briuselyje. Dar prieš tai penkeriems metams jis buvo apsistojęs Danijoje, kur baigė šiuolaikinio šokio studijas.
„Briuselyje dirbau daug ką. Esu šiuolaikinio šokio choreografas, tai dirbau su laisvai samdomais projektais, taip pat dirbau kostiumų dizaineriu šiuolaikinio šokio spektakliams, kartais dirbau ir sodininku. Esu vienas iš trupės narių Briuselio kabarete, kuriame dirbu trejus metus. Daug skirtingų projektų, bet visi jie susiję su judesiu, įvaizdžiu“, -sakė P.Bastys.
Bene labiausiai P.Bastį išgarsino jo šou, kuriuose jis scenoje virsta moterimi. Šiuos šou P.Bastys dažniausia demonstruoja LGBT naktiniuose klubuose ( LGBT yra inicialai, kurie apibūdina lesbiečių bei gėjų judėjimą, - red.pastaba).
„Mane labai domina transformacija. Tie ekstravagantiški šou gal yra ne tiek P.Basčio kūryba, kiek mano susikurto personažo Miss Plastica“, - sakė choreografas.
Šiuos ekstravagantiškus šou P.Bastys demonstravo ir Anykščiuose, festivalyje „Devilstone“ bei tikino, kad išdrįstų juos parodyti ir platesnei anykštėnų auditorijai.
Šokėjas bei choreografas P.Bastys, daugelį metų praleidęs užsienyje, sakė jau spėjęs Kurklius įsimylėti.
„Man čia labai ramu, tokia visiška ramybė. Manau, kad ateityje mano darbai nebus pastovūs, todėl čia bus vieta kūrybai ir mintims. Tikiuosi, kad pačiame Kurklių miestelyje pavyks kažką nuveikti su kultūra, turiu labai daug ambicijų, kad miestelis „pajudės“, - sakė P.Bastys.
Anykštėnas P.Bastys būdamas vienuolikos įstojo į Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrių, po septynerių metų išvyko į Kopenhagą, įstojo į Danijos Nacionalinę scenos menų mokyklą, kurią baigė 2015 metais.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gerai

  Nuoroda

  kala virai, ziurejam su Marelu

  Prieš mėnesį
 • Bobe

  Nuoroda

  Smagiai praleiskite laiką su šeima ir dirbkite internete, neinvestuodami nė cento. Nėra jokių uždarbio ribų, uždirbkite tiek, kiek praleidote laiko internete. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite ....www.earnapp2.com

  Prieš mėnesį