Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Skambutis į duris. Jas atidaro mergina.
- Laba diena. Aš jūsų kaimynas, - prisistato už durų stovintis vyriškis.
- Iš viršaus ar apačios?
- Ką, taip iš karto, be ceremonijų???

Komentaras

Jauna šeima:„Šaunuolis. Mums neįdomu ką galvoja architektų klanai. Mums neįdomu politika, nes konservatorius meras prižadėjo, kad bus naujas daugiabutis, tai dabar visi jo priešai stengiasi, kad jo nebūtų. Mums reikia naujų butų ir taškas."

Skaityti komentarus (1)

Dramaturgas Marius Ivaškevičius "Facebook"-e patalpino įrašą apie nerūkymą balkonuose.

 

"Dėl to nerūkymo balkonuose. Atleiskit, prie valdžios prisikasę sveikuoliai, bet šis jūsų draudimas yra idiotiškas, totalitarinis, diskriminacinis mūsų - rūkančiųjų - atžvilgiu. Dar ypatingai tokiu metu, kai ir taip visi esame uždaryti, balansuojame ant nervų krizės ribos. Jus verčiate mus rūkyti viduje ir po to tais dūmais kvėpuoti, kartu su kitais šeimos nariais. Policiją atitraukiate nuo jos tikrojo darbo. Kiršinate kaimynus. Vargšę senutę, kuri uždraudžia visam namui rūkyti, apdovanojate neapykanta, kuri ją nuvarys į kapus greičiau nei tie efemeriški dūmai. Apskritai, ką dar veikti balkonuose, jei ne rūkyti. Tai tas pats, jei automobiliuose būtų uždrausta vairuoti. Retas genijus buvo nerūkantis. Tai reiškia, kad cigarečių dūmuose buvo sukurta dauguma didžiųjų meno kūrinių ir mokslo pasiekimų. Taip, mes mirštam anksčiau, bet bent jau nugyvenam ne veltui." - parašė M.Ivaškevičius.

Ant dramaturgo "sienos" vyksta diskusija, kurioje savo nuomonę išdėstė ir Deltuvos šiaurinėje apygardoje išrinktas Seimo narys Tomas Tomilinas.

"Man šis sprendimas yra labai svarbus ir štai dėl kokių dalykų, tikiuosi kiek praturtinti diskusiją, labai ačiū už jūsų kritiką. Pirmiausia jis gina mažumą. Kadangi mūsų visuomenei labai trūksta humanitarinio išsilavinimo ir jūs, Mariau, darote ypatingai daug, kad to išsilavinimo būtų daugiau, pavyzdžiui, akistatoje su istorija. Šis įstatymas įgalina vieną kenčiantį žmogų, kurio balso pakanka, kad įsijungtų sistema, ginanti jį nuo rimto sveikatos trikdymo. Dažniausiai šią logiką sunkiausią paaiškinti tiems, kas demokratija supranta tik kaip daugumos valdžią, yra kažką girdėję per teliką apie tai, bet realiai Konstitucijos neskaitę, istorijos pamokų ir paskaitų nelankę (jie sako - tegul sprendžia bendrijos, namų susirinkimai, kaip gali vienas žmogus man ką nors uždrausti....). Ne, mielieji, atsakau jiems, moderni demokratija yra reali tik tada kai šalia daugumos valdžios stovi mažumų fundamentalių teisių apsauga. Ir tos mažumos teisės labai aiškios, jų sąrašas ribotas - sveikata, gyvybė, laisvas žodis, sąžinės laisvė. Tai tas pasyvus rūkymas yra sveikatos trikdymas ir tik todėl mes galime kalbėti apie VIENO kenčiančio žmogaus diktatą daugumai norinčių parūkyti balkonuose konkretaus namo. Juk dirbom du metus, kad LT būtų ne absoliutus draudimas kaip yra LV, o būtent tose situacijose, kai yra realus kenčiantis žmogus, mažuma. Čia įsijungia dar Europos Teisingumo teismo doktrina (daugiau bedumu.lt), kuri rūkymą balkonuose interpretuoja būtent tame žmogaus teisių kontekste ir pačią teisę disponuoti balkonu pastato kiek žemiau už pareigą nekenkti kitam rimtu sveikatos trikdymu. Du metus nuosekliai dėsčiau šiuos argumentus Seime ir pavyko. Liberalios partijos nesipriešino. Čia nebuvo jokio buldozerio. Girdžiu jūsų argumentus, jaučiu jų dvasią, mano artimiausi žmonės panašiai kritikavo, tik labai viliuosi, kad galėsim diskutuoti pagarbiai ir toliau ir turėti šį svarbų humanistinį aspektą omenyje."- išdėstė T.Tomilinas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Zigmui

  Nuoroda

  Śaunuolis ! Kad daugiau su tokiom inovacijom ,ir kaimynai susidraugauja ir “ šventę” pasidaro ,ir nesipyksta . Problema išspręsta be pykčiu .Linkiu daugiau Zigmų “ o kitiems sekit Zigmo pavyzdžiu !

  Prieš savaitę
 • :)

  Nuoroda

  O aš prieš rūkymą. Niekas nerūkė nei mano nei mano antros pusės šeimoje tai kodėl reikia uostyti svetimus dūmus? Jūs rūkantys galite rinktis, o mes ne? Prisiperka kontrabandinių cigarečių ir smirdina.

  Prieš savaitę
 • Pušyna Branys

  Nuoroda

  Aš tai rūkau virtuvei, insjungiu garnika ventiliatoriu ir išraukia dūmus. A man pochui kad dumai aina per visus aukštus.... ? Protas nesuvokia kaip ten tam Seimi debilus priima ? Nu totalūs debilai.

  Prieš savaitę
 • karbauskiui inicijavusiam įstatymą

  Nuoroda

  O mane labiau nervina seimūnų nervarkingumas, negu rūkymas balkone. Sukonkretinsiu. Ramūnas visada vaikšto atlapais marškiniais. Net eidamas pas prezidentą SEIMŪNAS neužsiriša kaklaraiščio. Mane tai nervina, kad jis nežino etiketo taisyklių,kas mano sveikatai kenkia labiau negu svetimame balkone paleistas dūmelis.

  Prieš savaitę
 • gerbiamieji

  Nuoroda

  Ar tik tokios problemos pas mus liko, kad kažkas rūko savo balkone.? Kvailas priimtas įstatymas, kad žmogus turintis tą įprotį kurį turi visas pasaulis, negali rūkyt balkone. Tai geriau, kad rūko kambary nuodidamas kitus, sukeldamas gaisro pavojų ? Vietoj to, kad būtų skatinami geri draugiški viso namo gyventojų santykiai, paleistas Cigarečių virusas kuris žmones paskatino pyktis gyvenant tame pačiame name. O labiausiai išaiškėjo kad seimūnai kokiai partijai jie bepriklausytų visiškai atitrūkę nuo realybės ir nežino žmonių nuomonės. Seime reikia priimti pataisą kad seimūnas 3 dienas per savaitę lankytųsi susitikime ar individualiai pas rinkęjus( tam jie turi geras mašinas ir daug kuro), o 2 dienas sėdėtų seime. Prašviesėtų protelis ir nepriiminėtų tokių kvailų įstatymų.

  Prieš savaitę
 • Tomukas ir Mariukas dar neišlipo iš smėlio dėžės ar auklytė nenuvarė poguliuko miegoti ? Kodėl šiems vaikučiams taip reikia dėmesio ? Narcizai irgi mėgsta dėmesį - ar ne ?

  Prieš savaitę
 • Lili

  Nuoroda

  O gal sveikiau butu visai nerukyti, kodel apie tai nepagalvojat? Trucinasi patys, trucina kitus ir dar kazkokiu teisiu reikalauja

  Prieš savaitę
 • bembis

  Nuoroda

  o tai nesuprantu Tomilinas patapo Anykštėnų ar tik pasimaivė prieš rinkimus, būtą išsinuomavęs:)? Untanėlis nors dviratuką paskinkydavo:

  Prieš savaitę
 • Patarimas

  Nuoroda

  Kodel ne įrengus atskiros patalpos rūkoriams ir nebus problemos . Man irgi kenkia dūmai ir nemalonu nuo jų.

  Prieš savaitę
 • Zigmas

  atsakymas į: Patarimas Nuoroda

  Mes savo namo rusyje radom kampa , pastatem stala ir sofa , vakarais parukyt tiek susirenka moteru ir vyru ,kad tie parukymai ir pasnekesiai penktadienio ir sestadienio vakarais nusitesia iki paryciu ir visi patenkinti ,netgi moterys is savo sandeliuku atnesa visokiu gerybiu paragaut , tai ir grybai , misraines .

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau