Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Skambutis į duris. Jas atidaro mergina.
- Laba diena. Aš jūsų kaimynas, - prisistato už durų stovintis vyriškis.
- Iš viršaus ar apačios?
- Ką, taip iš karto, be ceremonijų???

Komentaras

Jauna šeima:„Šaunuolis. Mums neįdomu ką galvoja architektų klanai. Mums neįdomu politika, nes konservatorius meras prižadėjo, kad bus naujas daugiabutis, tai dabar visi jo priešai stengiasi, kad jo nebūtų. Mums reikia naujų butų ir taškas."

Skaityti komentarus (1)
Beveik dviejų metrų aukščio orangutanės su kūdikiu sniego skulptūrą menininkas kūrė dvi dienas ir sunaudojo keturias tonas sniego.

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode „apsigyveno“ beveik dviejų metrų aukščio orangutanė mama Eglė, švelniai glaudžianti prie savęs mažylį Ąžuolą. Sniego skulptūrą sukūrė Kurklių seniūnijos Vargulių kaime gyvenantis belgų skulptorius René Maria N. Maes.

 

Idėjos, sukurti universiteto botanikos sode orangutano skulptūrą iš sniego, iniciatoriai yra profesorės Birutės Galdikas fondo savanoriai.  B.Galdikas yra lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologė, orangutanų tyrinėtoja.
„Savaitę laiko – tiek užtruko savanoriai, pasikeisdami ruošę skulptūrai reikalingą sniego masę ir prisidėję prie sniego orangutanų gimimo: iš maždaug 4 tonų sniego masyvo buvo sukurta apie 1,9 m aukščio ir apie 1,2 t svorio sniego skulptūra, kuri, pagal meninę iniciatorių koncepciją, šylant orui pamažu tirps – taip, kaip negailestingai pasaulyje tirpsta orangutanų ir kitų ant išnykimo slenksčio stovinčių gyvūnų populiacijos“, - rašo https://welovelithuania.com.  
Skulptorius René Maria N. Maes skulptūrą iš sniego formavo dvi dienas.  Portale nurodoma, kad  René Maria N. Maes – „didžiulės patirties menininkas, kuriam per daugiau kaip du dešimtmečius kūrybinės karjeros teko darbuotis su ledu ir sniegu garsiausiuose pasaulio festivaliuose“.
René Maria N. Maes yra vedęs lietuvaitę. Į Anykščių rajoną pora atsikraustė prieš keletą metų. Belgas laisvai kalba lietuviškai, mūsų krašte tvirtai leidžia šaknis. Menininkas puoselėja Varguliuose įsigytą sodybą ir plečia savo valdas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Jurate

  Nuoroda

  reikia apliet vandeniu , pavirs i leda ir issilaikys iki balandzio men. o gal ir ilgiau.

  Prieš savaitę
 • Vardai

  Nuoroda

  Egle ,ąžuolas ? Beždžiones ? Nu kažkaip nelabai ...

  Prieš savaitę
 • Vanda

  Nuoroda

  nepagalvotum kad is sniego padaryta , atrodo kad nupaisyta baltos spalvos paiseliu.

  Prieš savaitę