Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Stomotologinė. Ateina naujasis rusas. Dantistas tikrina jo dantis ir pamato, kad jo visi dantys auksiniai, o plombos deimantinės. Stomotologas klausia:
- Ko tu atėjai, jei tavo visi dantys sveiki?
O jis atsako:
- Žinau, kad sveiki. Tik norėjau signalizaciją įsidėti.

Komentaras

123:„Tai kiauliu maras, tai pauksciu gripas, tai korono virusas stpresnis nei kiturt.Pasiziuriu kaip baltarusijoj, jokiu maru, kiaules augina visada istisi kaimai, pauksciu gripo nera, o karantinas, po parduotuves vaiksto su kaukem, bet visos parduotuves, istaigos dirba.Kuo mes cia taip opesni?"

Skaityti komentarus (2)
Vyriausybės atstovas Panevėžio apskričiai Leonas Alesionka nusižiūrėjo G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekai priklausančią galeriją „2-asis aukštas“ Respublikos gatvėje.
Vyriausybės atstovas Panevėžio apskričiai nebeišsitenka savo senose patalpose, o beieškodamas geresnių sumanė apkarpyti miesto kultūrines erdves.

Jau svarsto, kur pasistatyti kėdę

Vyriausybės atstovas Panevėžio apskričiai Leonas Alesionka nusižiūrėjo G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekai priklausančią galeriją „2-asis aukštas“ Respublikos gatvėje.

L.Alesionka nusprendė, kad ši vieta puikiai tiktų jo rezidencijai.

Nors patalpos Vyriausybės atstovui dar nepaskirtos, jis jas jau apžiūrinėja, kalba apie naują planavimą ir svarsto, kurioje vietoje reikėtų įsirengti kabinetą.

Tačiau dėl tokių L.Alesionkos užmačių labai neramu bibliotekos direktorei Rimai Maselytei. Jei Vyriausybės atstovas galeriją atims, žlugs bibliotekos planai joje įrengti Panevėžio apskrities knygos muziejų.

Be to, mieste neliks patrauklaus kultūros židinio. Galerijoje dažnai vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, knygų pristatymai, tapybos, grafikos, ekslibrisų, fotografijų parodos. Į renginius visada susirenka daug žmonių, jie turi nuolatinę panevėžiečių auditoriją.

Apkaltino viršininkę melu

Redakcijos žiniomis, L.Alesionka jau ne kartą kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas išsiaiškinti dėl Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai priklausančių patalpų.

„Kad ir kokia būtų gudri lapė, bet uodegą įsidilgino. O šį kartą įsidilgino dvi lapės – bibliotekos direktorė R.Maselytė ir apskrities viršininkė Gema Umbrasienė – meluodamos Vyriausybės atstovui, o kartu ir Vyriausybei, kad tose patalpose bus steigiamas muziejus, kad tam duodama lėšų iš Lietuvos tūkstantmečio fondo“, – „Panevėžio rytui“ aiškino L.Alesionka.

Pasak Vyriausybės atstovo, jis išsiaiškinęs, kad ne tik knygų muziejui lėšų iš Lietuvos tūkstantmečio fondo neskirta, bet ir jokia paraiška nebuvo pateikta.

L.Alesionka įsitikinęs, kad galerijos „2-asis aukštas“ patalpos visai netinka vertingų leidinių muziejui, nes tam reikalinga griežta apsauga, ypatingos sąlygos retiems leidiniams. Be to, tuo pačiu koridoriumi naudojasi Europos informacijos centras, o muziejuje taip neturėtų būti.

Vyriausybės atstovas tvirtina, kad dabar jam jau tapo svarbus ne tik patalpų klausimas, bet tai, jog apskrities viršininkė G.Umbrasienė ir G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė R.Maselytė jį vedžioja už nosies.

„Kreipiausi į Vyriausybės kanclerį dėl viršininkės veiksmų, remdamasis tuo, kad ji melavo Vyriausybei ir jos atstovui“, – pareiškė L.Alesionka.

Geriau už galeriją nerado

„Tos patalpos nėra vienintelė šventa vieta, be kurios numirčiau ir visa tarnyba subyrėtų. Man dar geriau būtų išsinuomoti naujutėlį, tviskantį biurą negu remontuoti seną. Nuomojamų patalpų pasiūla Panevėžyje didelė, tik svarbu, ar Vyriausybė skirs papildomai lėšų nuomai“, – kalbėjo L.Alesionka.

Vyriausybės atstovas sakė patalpų savo tarnybai pradėjęs ieškoti pernai. Senosios 84 kvadratinių metrų ploto patalpos Respublikos gatvės 62-ajame name L.Alesionkos nebetenkina, nes tarnyba plečiasi, priimta naujų darbuotojų, jų net nebėra kur pasodinti. Be to, žiemą čia būna šalta.

Pasak L.Alesionkos, jam buvo pasiūlytos ne vienos patalpos – apleistas buvęs vaikų darželis miesto pakraštyje, Aukštaičių gatvėje avarinės būklės pastatas, kurio remontui reikėtų mažiausiai 300 tūkstančių litų, – tačiau niekas netiko.

Ankstesnis viršininkas irgi įskaudino

Vyriausybės atstovas tvirtino, kad galeriją „2-asis aukštas“ ir šalia jos esančius kabinetus jam pasiūlė Panevėžio meras Vitas Matuzas, kai apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka persikraustė į naujus rūmus.

Apžiūrėjęs patalpas L.Alesionka nusprendė, kad Vyriausybės atstovo tarnybai maždaug 194 kvadratinių metrų plotas puikiai tiktų. Tik reikėtų padaryti remontą: pakeisti langus, sutaisyti stogą, sutvarkyti elektros instaliaciją.

L.Alesionka sakė negalįs pamiršti nuoskaudos dėl to, kad jį apgavęs ankstesnis Panevėžio apskrities viršininkas Rimantas Sankauskas, žadėjęs patalpas viršininko administracijai priklausančiame pastate, bet paskui tą pažadą pamiršęs.

Šiais metais baigsis L.Alesionkos Vyriausybės atstovo kadencija, bet jis teigė vėl dalyvausiąs konkurse šioms pareigoms užimti, o kol dar dirbąs, privaląs rūpintis tarnybos gerove ir ateities perspektyva.

Biurokratinei įstaigai vietos nemato

Panevėžio apskrities, kuriai tiesiogiai pavaldi G.Petkevičaitės-Bitės biblioteka, viršininkė G.Umbrasienė „Panevėžio rytui“ teigė, kad tai, kas vyksta tarp bibliotekos ir Vyriausybės atstovo, nėra karas.

„Plečiasi Vyriausybės atstovo institucija, jai trūksta patalpų, todėl pradėjo dairytis mieste. Įvertinę, kad biblioteka persikėlė į naujas patalpas, susidomėjo jai priklausančia galerija“, – sakė G.Umbrasienė.

Tačiau apskrities viršininkė įsitikinusi, kad miesto centre esančiame pastate, kuriame susiformavęs kultūros edukacinių įstaigų kompleksas (Baltoskandijos akademija, vaikų biblioteka „Šaltinėlis“, galerija „2-asis aukštas“), būtų netikslinga steigti biurokratinę instituciją.

Pasak viršininkės, bibliotekos direktorė R.Maselytė jau kelerius metus puoselėja mintį čia įkurti Panevėžio apskrities knygos muziejų ir tame pastate tokia įstaiga labai tiktų.

G.Umbrasienė teigė, kad tokią nuomonę ji išsakiusi Vyriausybei, tą patį pasakys ir Kultūros ministerijos vadovams, nes jos nuostata nesikeičia.

„Džiaugiuosi, kad Vyriausybė klausė mano nuomonės dėl tų patalpų. Manau, jog tas įstaigų kompleksas yra kultūrinis edukacinis traukos centras ir visos įstaigos bendradarbiaudamos gali suteikti viena kitai gyvybės“, – tvirtino apskrities viršininkė.

Jau sukurti knygos muziejaus metmenys

Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė R.Maselytė patvirtino seniai puoselėjanti idėją galerijoje įkurti knygos muziejų. Jau yra sukurti to muziejaus metmenys.

Čia būtų puoselėjamos Aukštaitijos krašto knygų paveldo tradicijos: vyktų konferencijos, knygų parodos, leidinių pristatymai, būtų supažindinama su ekslibriso kūrimu ir knygrišystės darbais.

Pasak direktorės, knygos muziejus būtų vienintelė tokio pobūdžio apskrities pavaldumo kultūros įstaiga, besirūpinanti raštijos paveldo išsaugojimu ir populiarinimu Panevėžio apskrityje.

Be to, šalia galerijos esančiuose kabinetuose numatoma įkurti nemokamo naudojimosi kompiuteriais ir internetu klases, įsijungus į projektą „Bibliotekos pažangai“.

R.Maselytės nuomone, Vyriausybės atstovo kontorai pastate, kuriame įsikūrusios kultūros įstaigos, – netinkama vieta.

Virginija JANUŠEVIČIENĖ “Panevėžio rytas”

2007-03-17

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta