Orai

Artimiausiomis dienomis orai pernelyg nesikeis. Joninės bus apniukusios, o lietus, tikėtina, neskubės gadinti šventės ir prapliups tik antroje nakties pusėje. Šeštadienis jau bus lietingas ir vėjuotas, sekmadienį pragiedrulių bus daugiau, nors debesys dar šliūkštels lietaus. Ateinanti savaitė pažers permainų: nuo savaitės vidurio oras kaip reikiant įkais ir temperatūra perkops 25 laipsnius.

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: "Tu - sekantis". Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.

Komentaras

Atmestas (apie neįvykusį konkursą vyriausiojo architekto pareigoms užimti): "Paaiškėjo, kad policininkų su architektūriniu diplomu nėra".

Komentuoti
2017-05-15

Kiek mumyse yra Bauros? ( "Rievės" ANYKŠTA 2017 05 13) (14)

Naujo Seimo nario rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje buvo patikrinimas, kiek mumyse yra Bauros. Dvidešimt metų mirkdamas Anykščių politikoje, manau, turiu teisę konstatuoti, kad idėjinė-vertybinė politika mūsų krašte išnyko pasitraukus Sauliui Nefui ir Leonui Alesionkai. Jei atsiranda kažkokie politinės kovos židiniai, jie nieko bendro su politika neturi. Tik pragmatizmas arba nuskriaustųjų pyktis.

Skaityti daugiau...
2017-05-01

Seimas - ne cirkininkams! ("Rievės" ANYKŠTA 2017 04 29) (78)

Rinkimų rezultatai džiugina. Ir visai ne todėl, kad būčiau Antano Bauros ar Kristupo Krivicko fanas, bet todėl, kad rezultatai yra tokie, kokie turėjo būti. Manau, ne tik aš, bet ir dar tūkstantis anykštėnų atspėjo, kad pirmasis šešetukas bus toks, koks yra dabar, ir visi mes vieningai šaukiam - „o ką aš sakiau?“.

Skaityti daugiau...
2017-04-10

Apie antikorupciją ir pilį ("Rievės" ANYKŠTA 2017 04 08) (13)

Seniai seniai, kol nebuvo tiesioginių mero rinkimų, kol merų įgaliojimai buvo tokie siauri, jog mokyklų direktorius galėjo bausti tik rajono Taryba visuotiniu balsavimu, Anykščius valdė kas netingėjo. Sakyčiau, kad visas laikotarpis nuo Mindaugo valdymo pabaigos (1263 m.) iki Kęstučio valdymo pradžios  (2015 m.) buvęs silpnų valdovų laikas. Dabar viskas yra kitaip. Dabar kaip prie Mindaugo.

Valstybės valdymo modelis vis dar yra kūrybos stadijoje. Tiesioginiai merų rinkimai bei mero institucijos stiprinimas buvo logiškas sprendimas, kurio tikslas suvaldyti chaosą savivaldybėse. Net iki 2015-ųjų, kol merų galios buvo labai ribotos keli Lietuvos savivaldybių vadovai buvo tapę vietiniais karalaičiais. Lietuvoje vyravo vidurinės Azijos modelis – arba vietinė monarchija, arba visiškas chaosas.

Skaityti daugiau...
2017-02-27

Šį kartą rinkimus laimės gudriausias? ('Rievės" ANYKŠTA 2017 02 25) (27)

Antrajame 2016 metų rudenį vykusių Seimo rinkimų ture balsavęs už „valstietę“ Gretą Kildišienę, nepralošiau. Man, kaip tikram senovės romėnui, reikia duonos ir žaidimų. Nėra ko maivytis  - „Anykštai“ duonos nauji Seimo rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje tikrai duos. Miltai jau malami. Ir žaidimų bus. Daug. Kaip niekada.

Skaityti daugiau...
2017-01-23

Laukiu Prezidentės skambučio... ("Rievės" ANYKŠTA 2017 01 21) (30)

Visos mano pažįstamos moterys sako, kad ir aš Gretą Kildišienę įsimylėjau, mat nuolat ją teisinu. Blogiausia, kad tai pastebėjo ir „Anykštos“ redaktorė, kurios pavardės šaknis tokia pat kaip maniškė. Gyvenimas mano dabar ypač keblus, įtemptas ir apkartęs. Tačiau simpatijų, jei jos tikros, nenuslėpsi.

Skaityti daugiau...
2017-01-07

Motoroleriu per Venetą Veršulytę... (57)

Karą su meru Kęstučiu Tubiu pradėjo liberalai. Galima tai neigti, galima sakyti, kad jie buvo tyliai mušami, kad meras pirmasis juos spardyti pradėjo, o šie pratrūko tik tada, kai nebeištvėrė. Gal ir taip, tačiau konflikto detales išviešino liberalai, mero K.Tubio komanda. Mero aplinka, matyt, liberalų "piarščikų" pamokymu vadinta "komanda". Patys jie save ilgai taip vadino, kol mes, žurnalistai pripratome kaip papūgos kartoti: "Komanda, komanda, komanda...".

Skaityti daugiau...
2016-12-31

Surask tris gandriukus ("Aukštaitiškas formatas") (29)

Dvejose iš penkių Utenos regiono rinkimų apygardų Seimo rinkimus laimėjo „valstiečiai“. Po vieną mandatą iškovojo Tėvynės sąjunga, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Didžiausia staigmena – rinkimų rezultatai Anykščių-Panevėžio apygardoje, kur nugalėjo 31 metų net kolegijos nebaigusi „valstietė“ Greta Kildišienė. Politikė, regis, atėjo „iš niekur“, pro varžovus praėjo kaip pro stovinčius ir dabar Seime sėdi Ramūno Karbauskio dešinėje, t.y. tapo didžiausios Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno pavaduotoja.

Skaityti daugiau...
2016-12-12

Naujas direktorius ir naujas pavaduotojas neabejotinai bus klusnesni vykdytojai, nei buvę... ("Rievės" ANYKŠTA 2016 12 10) (19)

Šypsokitės, ryt bus blogiau...  Globaliai nieko Anykščių rajone neįvyko. Iki 2015-ųjų pavasario pajėgėme išgyventi be Venetos Veršulytės, Sauliaus Rasalo, Kęstučio Indriūno ir Donaldo Vaičiūno išmintingo valdymo, tad, matyt, be jų išgyvenime ir likusius metus, mums skirtus šioje ašarų pakalnėje.

Pagal ankstesnę merų skyrimo tvarką, prieš partijos deleguotą rajono vadovą sukilus jo komandai mero dienos (poste) būtų jau suskaičiuotos. Kęstučiui Tubiui nederėtų būti naiviam - koks jis stiprus bebūtų, jei rajono Taryba turėtų teisę jam pareikšti interpeliaciją – jis iš posto dabar ristųsi kūlvirsčiais. Čia ne personalijos klausimas –  tik sava partija yra rajono vadovo (nebūtinai Anykščių) užnugaris, o visi kiti yra arba opozicija,  arba „okolo“. Šio žodžio į lietuvių kalbą išversti neįmanoma, reikėtų rasti tarpinį variantą tarp „artimųjų“ ir „prisiplakėlių“. Šitie „okolo“ visada išliks prie stipresniųjų. Tiesiogiai išrinktas meras yra praktiškai nenuverčiamas, todėl jis visada aplink save turės pakankama kiekį „okolo“. Na, tokį, kokio jam reikia...

Skaityti daugiau...
2016-10-31

Po Andriaus Kubiliaus nebėra ko bijoti ("Rievės" ANYKŠTA 2016 10 29) (30)

Juokaujam, jog mūsų naujoji Seimo narė Greta Kildišienė ypač daug kalba apie švietimą, nes jai pačiai šitai aktualu. Kol šalies švietime tokia netvarka, jai net nėra prasmės siekti universitetinio išsilavinimo. Nekokybiškas bus išsilavinimas...  Žodžiu, parlamentarė pradžioje pertvarkys universitetus, o paskui eis mokytis. Skaityti daugiau...
2016-10-17

Kas už Luką Pakeltį pralošė rinkimus ("Rievės" ANYKŠTA 2016 10 15) (31)

Gražuolė „valstietė“ Greta Kildišienė praėjusio sekmadienio naktį mane psichologiškai traumavo. Rinkimuose G. Kildišienei prognozavau vos penktąją vietą, o ji grakščiai kaip fėja arba kaip Merlin Otti pirma kirto finišo liniją. Prognozavau, kad pirmu numeriu į antrąjį turą keliaus liberalas Lukas Pakeltis, o dėl antrosios vietos kausis konservatorius Sergejus Jovaiša ir socialdemokratė Auksė Kontrimienė. Taip pat maniau, jog „darbietis“ Ričardas Sargūnas surinks 2-3 procentais daugiau nei surinko. Na, nebūtų buvę keista, jei S. Jovaiša būtų pirmas, A. Kontrimienė antra, L. Pakeltis trečias. Arba dar kaip kitaip šitas trejetas susivartęs vietomis. Bet kad Greta šitaip sumaigys varžovus...       

Skaityti daugiau...