Išpildyk vaiko svajonę turėti šeimą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas Anykščiuose. Anykščių rajono socialinių paslaugų centras (Šaltupio g. 11, Anykščiai. Tel.: 8 381 5 20 79).

Ar domitės publikacijomis apie Anykščių-Panevėžio apygardoje išrinktą Seimo narę Gretą Kildišienę?

Orai

Naktį -2
Dieną -4

Dienos anekdotas

Prarūkė visą vasarą kiškis su ožiuku, ir nutarė, jog jei kas mokykloj paklaus ką jie veikė, vietoj rūkymo pasakos apie skaitymą. Pirma diena mokykloje, ir štai mokytoja nutaiko pirštu į ožiuką:
-Nagi, papasakok savo vasaros įspūdžius.
Ožiukas kiek sunerimęs atsistojo prieš klasę, ir rėžė:
- Vasara nebuvo labai ypatinga, atsikeliu iš ryto paskaitau, pavalgau, vėl paskaitau, nueinu pas kiškį, ten abu paskaitom. Ir pamenu kartą pamatėm, kaip iš miško išėjo vilkas. Nu bet tooooks apsiskaitęs, jau toooks apsiskaitęs, ir dar pusę knygos už ausies užsikišęs.

Komentaras

Pagal Maironį:

„Oi neverk anykštėne | 2017 01 12

Oi neverk, anykštėne, kad jaunas sūnus
Pradings iš brangiosios tėvynės!
Kad išaugęs kaip ąžuolas girių puikus
Britanijoj bus pastumdinis.

Taip nelaužyk sau rankų, kaip beržo šakas
Kad laužo užrūstintas vėjas;
Kam gimdyti vaikus kad Tėvynę prarast,
Po padu Briuselio apgailėjus“.

Skaityti komentarus (1)
2016-12-31

Surask tris gandriukus (29)

Dvejose iš penkių Utenos regiono rinkimų apygardų Seimo rinkimus laimėjo „valstiečiai“. Po vieną mandatą iškovojo Tėvynės sąjunga, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Didžiausia staigmena – rinkimų rezultatai Anykščių-Panevėžio apygardoje, kur nugalėjo 31 metų net kolegijos nebaigusi „valstietė“ Greta Kildišienė. Politikė, regis, atėjo „iš niekur“, pro varžovus praėjo kaip pro stovinčius ir dabar Seime sėdi Ramūno Karbauskio dešinėje, t.y. tapo didžiausios Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno pavaduotoja.

Skaityti daugiau...
2016-12-12

Naujas direktorius ir naujas pavaduotojas neabejotinai bus klusnesni vykdytojai, nei buvę... ("Rievės" ANYKŠTA 2016 12 10) (19)

Šypsokitės, ryt bus blogiau...  Globaliai nieko Anykščių rajone neįvyko. Iki 2015-ųjų pavasario pajėgėme išgyventi be Venetos Veršulytės, Sauliaus Rasalo, Kęstučio Indriūno ir Donaldo Vaičiūno išmintingo valdymo, tad, matyt, be jų išgyvenime ir likusius metus, mums skirtus šioje ašarų pakalnėje.

Pagal ankstesnę merų skyrimo tvarką, prieš partijos deleguotą rajono vadovą sukilus jo komandai mero dienos (poste) būtų jau suskaičiuotos. Kęstučiui Tubiui nederėtų būti naiviam - koks jis stiprus bebūtų, jei rajono Taryba turėtų teisę jam pareikšti interpeliaciją – jis iš posto dabar ristųsi kūlvirsčiais. Čia ne personalijos klausimas –  tik sava partija yra rajono vadovo (nebūtinai Anykščių) užnugaris, o visi kiti yra arba opozicija,  arba „okolo“. Šio žodžio į lietuvių kalbą išversti neįmanoma, reikėtų rasti tarpinį variantą tarp „artimųjų“ ir „prisiplakėlių“. Šitie „okolo“ visada išliks prie stipresniųjų. Tiesiogiai išrinktas meras yra praktiškai nenuverčiamas, todėl jis visada aplink save turės pakankama kiekį „okolo“. Na, tokį, kokio jam reikia...

Skaityti daugiau...
2016-10-31

Po Andriaus Kubiliaus nebėra ko bijoti ("Rievės" ANYKŠTA 2016 10 29) (30)

Juokaujam, jog mūsų naujoji Seimo narė Greta Kildišienė ypač daug kalba apie švietimą, nes jai pačiai šitai aktualu. Kol šalies švietime tokia netvarka, jai net nėra prasmės siekti universitetinio išsilavinimo. Nekokybiškas bus išsilavinimas...  Žodžiu, parlamentarė pradžioje pertvarkys universitetus, o paskui eis mokytis. Skaityti daugiau...
2016-10-17

Kas už Luką Pakeltį pralošė rinkimus ("Rievės" ANYKŠTA 2016 10 15) (31)

Gražuolė „valstietė“ Greta Kildišienė praėjusio sekmadienio naktį mane psichologiškai traumavo. Rinkimuose G. Kildišienei prognozavau vos penktąją vietą, o ji grakščiai kaip fėja arba kaip Merlin Otti pirma kirto finišo liniją. Prognozavau, kad pirmu numeriu į antrąjį turą keliaus liberalas Lukas Pakeltis, o dėl antrosios vietos kausis konservatorius Sergejus Jovaiša ir socialdemokratė Auksė Kontrimienė. Taip pat maniau, jog „darbietis“ Ričardas Sargūnas surinks 2-3 procentais daugiau nei surinko. Na, nebūtų buvę keista, jei S. Jovaiša būtų pirmas, A. Kontrimienė antra, L. Pakeltis trečias. Arba dar kaip kitaip šitas trejetas susivartęs vietomis. Bet kad Greta šitaip sumaigys varžovus...       

Skaityti daugiau...
2016-10-09

Apie senukus...("Rievės" ANYKŠTA 2016 10 07) (8)

Per pakasynas apie pagrindinį renginio herojų dera šnekėti tik gerai. O Seimo rinkimai yra skaidresni ir už pagrabą – jų dalyvių geriau apskritai neminėti nei gerai, nei blogai. Ir apie jų rėmėjus, štabus - geriau rinkimų dieną nedera rašyti. Iš esmės nebelieka apie ką pasakoti. Saugu rašyti gal tik apie orą, sveiką maistą ir bėgančius metus...

Skaityti daugiau...
2016-07-03

Apie kadrų politiką ir karalienę Mortą ("Rievės" ANYKŠTA 2016 07 02) (13)


Neaišku, kas būtų, jei koks Valdas Trinkūnas taptų Anykščių meru. Gal būtų ir visiškas šnipštas. Valdžia žmones pakeičia ir dažnai ne į gerąją pusę... Tačiau, kol kas, kol verslininkai dar yra verslininkais, o ne politikais – su jais gera šnekėtis. Paklausi Vyganto Šližio ar Rimo Jasiūno nuomonės ir išgirsti... nuomonę. Ne teiginį, ne faktą, o nuomonę, t.y. tai, ko klausi.

Skaityti daugiau...
2016-06-20

Apie anykštėnų reinkarnaciją ("Rievės" ANYKŠTA 2016 06 18) (22)

Sveikinu Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrių, parengusį tokį rajono mokyklų pertvarkos planą, pagal kurį nieko nepertvarkys. Ačiū ir rajono Tarybai, kuri balsuodama šiam planui pritars. (Abu sakiniai be ironijos. Tikrai valdžia, valdininkais ir politikais džiaugiuosi).

Remiantis logika, nykstant Lietuvai, vertėtų išskirti problemines teritorijas ir nutraukti į jas bet kokias investicijas. Uždaryti ligonines ir mokyklas bei išardyti vandentiekį. Palikti tik kanalizaciją (dėl viso pikto) ir elektros tinklus (kad galėtume nepirkti elektros iš Astravo AE). Pavyzdžiui, arabai turi kiek daugiau pinigų negu mes, jie jūroje daro salas, o sausumoje jūras, tačiau paskui beduinus su civilizacija neseka. O juk galėtų. Beduinas į dykumą – ir UAB „Dubajaus komunalininkas“ iš paskos su elektros laidais ir vandentiekiu...  

Skaityti daugiau...
2016-05-29

Šarlis Pero toks pats kaip Vaidotas Grincevičius ("Rievės" ANYKŠTA 2016 05 28) (12)

Vaizdo klipo „Šėtone, prašau“ kūrėjai man atvėrė anapusinį Pasaulį.  Apie „YouTube“ egzistavimą žinojau ir iki troškūniečių Vaidoto ir Manto Grincevičių bei Giedriaus Sasnausko teismo, tačiau nesuvokiau, kad milijonus peržiūrų gali generuoti visiškas mėšlas. Baisiausia, jog išgirstu, kaip pats žvengiu žiūrėdamas kokią brolių ir pusbrolio sukurtą nesąmonę... Uždrausti juos, sunaikinti, kad nežaločiau savo „Duokim garo“ ir  sveikinimų koncerto išpuoselėto skonio.

Antrus metus vykstantį troškūniečių teismų procesą stebiu nuosekliai, nuo pat pradžių. Nuo kratų jų namuose. Kurį laiką šitame procese įžiūrėjau vienintelę auką – Anykščių rajono apylinkės teismo teisėją Zitą Gavėnienę. Grincevičiai ir G. Sasnauskas per teismus gavo daug dėmesio, jų populiarumas augo ir augo, o absurdo spektaklyje prieš savo valią dalyvaujanti teisėja buvo „tarkuojama“ turbūt visose šalies žiniasklaidos priemonėse.

Skaityti daugiau...
2016-04-05

Apie bombą, benzopjūklą ir beždžionę ("Aukštaitiškas formatas") (5)

Po to, kai muzikantas Marijus Adomaitis socialiniuose tinkluose kažką nepagarbaus parašė apie gėjus, pastarieji labai supyko. Paskui muzikantas teisinosi, atsiprašinėjo, jo koncertus kažkas kažkur atšaukinėjo. Prisimenu, kad istorija buvo paini, plačiai aprašyta ir net tokie tundros kaip aš po jos sužinojo, kad Linas Adomaitis turi brolį, kuris yra žvaigždė, pavarde Adomaitis, bet vadinamas Mario Basanovu... Per tą skandalą vienas prodiuseris pareiškė, kad patys menininkai neturėtų turėti prisijungimų prie savo puslapių socialiniuose tinkluose – kuo didesnis menininkas ir kuo gilesnė naktis, tuo jis toliau turi būti nuo tinklo. Ir tinklui saugiau, ir menininkui...

Skaityti daugiau...
2016-04-04

Apie stadionus, pilį ir avižas ("Rievės" ANYKŠTA 2016 04 02) (38)

Man dabartinė rajono valdžia yra ideali. Niekas manęs taip neskaitė ir nevertino. Sklinda kalbos, kad mano „Rievės“ braukomos markeriu ir deklamuojamos viešuose renginiuose. Netrukus turėčiau pradėti gauti honorarą iš LATGA-os už autorinių kūrinių viešą naudojimą Tikiuosi, kad greit būsiu mokykliniuose vadovėliuose, o namą, kuriame gyvenu, savo žinion perims Anykščių muziejus. Nebereiks šienauti, ravėti ir malkų skaldyti... Gal net žvyrkelis iki mano gryčios bus nugreideriuotas – juk turistai į rašytojo namą plūs kaip į medinę pilį. Pradžioje turistai prie Vorutos nusilenks Karaliui Mindaugui (o dar žemiau - merui Kęstučiui), paskui jie keliaus į šlovingą Kušlių kaimą, pas rašytoją Vidmantą.

Skaityti daugiau...