Kas Jūsų nuomone turėtų būti išrinktas 2017 metų Anykščių sporto žmogumi?

Dienos anekdotas

Gyvenimas veiksmažodžiais: Nusprendė pasiųsti nupirkti išgerti. Pasiuntė. Nuėjo nupirkti, atnešė, paslydo, nukrito, numetė, sudaužė. Primušė.

Komentaras

Anykstenas: „Na kaip aš suprantu ir skiriasi ir nesiskiria. Dirbti žemę mūsų laikais nėra labai patrauklus užsiėmimas, todėl valstybė (OK EU, bet susimeta tos pačios valstybės) subsidijuoja žemės ūkio veikla. Vienos valstybės ūkininkai gauna didesnės subsidijas kitų mažesnės, bet čia yra daugiau valstybės požiūrio ir galimybes konkuruoti klausimas. Pvz pieno kaina Lenkijoje ta puikiai atspindi. Panaikinsim subsidijas, Vokietija turės išstoti iš EU ir įsivesti muitus, kitaip jos ūkininkai bankrutuos. Manau kad šioje vietoje skirtumai tarp ūkininko ir jau minėto žvakių fabriko kaip ir baigiasi. Kodėl verslininkas norėdamas naudoti pinigus savo reikmėms turi išsimokėti arba atlyginimą arba dividendus ir visus su tuo susijusius mokesčius, o ūkininkas... juos tiesiog naudoja? Juk turėtų būti apyvartiniai pinigai ir asmeniniai pinigai, nes gauti asmeninius - kainuoja. Subsidijos manau turi likti, bet visi kiti mokesčiai turi būti lygiai tokie patys kaip ir kitoms verslo šakoms. Kažkas rašė kad pabandyt paskui karve palakstyt rytas vakaras... o gal Jūs pabandykit ant savo galvos pasiimti 100k Eur paskola, pinigus investuoti į savo verslo idėja ir tada pakalbėsime kas sudėtingiau ir kas daugiau Jūsų laiko reikalauja. Visas darbas yra sudėtingas ir visas jis yra vertingas, o tiem kurie sako čia tau ne Windows instaliuot, tai galėčiau lažintis - nemokat Jus jų instaliuot."

Komentuoti
2017-11-19

Apie premijas ir grafą De la Ferą ("Rievės" ANYKŠTA 2017 11 18) (12)

Kažkokia proga kažkoks Atas iš kažkokio Diuma romano pasakė: „Kaip Atui - tai per daug, kaip grafui De la Ferui - per mažai.“ Regis, jau ne pirmą kartą kartoju šitą frazę ir ją vis prisimenu, kai Anykščiuose kažkas apdovanojamas.Anykštėnai mėgsta pagerbti žmones - literatūrinė Antano Baranausko premija, kultūrinė Teresės Mikeliūnaitės premija, „Verslo žiburiai“, Anykščių garbės piliečio titulas. Po kiekvieno apdovanojimo kartais garsiau, kartais tyliau nuvilnija pasipiktinimas – „vėl ne tam, kas verčiausias, davė.“ O kas verčiausias? Verčiausių neišrinksi, vieningos nuomonės niekad nebus, nes nėra kriterijų. 

Skaityti daugiau...
2017-11-05

Penkmečio planas - optimizuotis! ("Rievės", ANYKŠTA 2017 11 04) (15)

Kuo neturtingesnė valstybė, tuo geresnis maistas. Šitai lengvai paaiškinama, juk negali mėtyti produktų, kai jų stinga. Turi kiekvieną bulvę ir šonkaulį paglostyti prieš kepdamas...

Rūtos Vanagaitės skandalas - iliustracija, jog mes visomis prasmėmis esame vargšai. Mums mirtinai trūksta didvyrių, trūksta ir išdavikų. Turtingi esame tik problemomis, kurių nežinome, kaip išspręsti, todėl jų ir nesprendžiame. Todėl riejamės kaip šunys dėl Vanago ir Vanagaitės lyg vienai pusei įrodžius savo teisumą kas nors mūsų gyvenime pasikeis.

Skaityti daugiau...
2017-10-17

Ar liks bent vienas neišspardytas užpakalis? ("Rievės" ANYKŠTA 2017 10 14) (138)

Man greit penkiasdešimt. Šio amžiaus žmogui dera būti susiformavusiam. Galvojau, kad toks ir esu. Aš molėtiškis, jei dar tiksliau - balninkietis, Anykščiuose jaučiausi svetimas. Juokingas man buvo Jūsų susireikšminęs kaimas, kurį patys vadinate miestu.

Skaityti daugiau...
2017-10-01

Nekrologas liberalams ("Rievės" ANYKŠTA 2017 09 30) (24)

Jaučiu pareigą parašyti nekrologą liberalams. Nuo vaikystės šitą būsimą lavoną pažinojau, mačiau kaip jis augo, kaip mokėsi ir tobulėjo. Deja, labai dažnai liberalai varė „į kairę“, susidėdavo su blogomis kompanijomis, pasiduodavo stipresniųjų įtakai. Matyt, dėl to jie pačiame jėgų žydėjime ir apleido šią politinių ašarų pakalnę.    

Skaityti daugiau...
2017-06-26

Gerai, kad Kęstutis Tubis atidarė orlaides. Bet jau skersvėjis. ("Rievės" ANYKŠTA 2017 06 23) (25)

Reikia ką nors gero parašyti apie Anykščių valdžią. Būtina! Juk net ir „valstiečiams“ įstatymiškai neįteisinus pozityvizmo spaudoje dozės, akivaizdu, jog tik kritikuoti valdžią yra negerai pačiam kritikuotojui. „Šitas net ir prie stulpo prisiknis!“ -  sakoma apie kai kuriuos žmones. Na, nenoriu aš būti pikta bobute, nuolat bambančia, nuolat viskuo nepatenkinta...

Skaityti daugiau...
2017-05-15

Kiek mumyse yra Bauros? ( "Rievės" ANYKŠTA 2017 05 13) (14)

Naujo Seimo nario rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje buvo patikrinimas, kiek mumyse yra Bauros. Dvidešimt metų mirkdamas Anykščių politikoje, manau, turiu teisę konstatuoti, kad idėjinė-vertybinė politika mūsų krašte išnyko pasitraukus Sauliui Nefui ir Leonui Alesionkai. Jei atsiranda kažkokie politinės kovos židiniai, jie nieko bendro su politika neturi. Tik pragmatizmas arba nuskriaustųjų pyktis.

Skaityti daugiau...
2017-05-01

Seimas - ne cirkininkams! ("Rievės" ANYKŠTA 2017 04 29) (78)

Rinkimų rezultatai džiugina. Ir visai ne todėl, kad būčiau Antano Bauros ar Kristupo Krivicko fanas, bet todėl, kad rezultatai yra tokie, kokie turėjo būti. Manau, ne tik aš, bet ir dar tūkstantis anykštėnų atspėjo, kad pirmasis šešetukas bus toks, koks yra dabar, ir visi mes vieningai šaukiam - „o ką aš sakiau?“.

Skaityti daugiau...
2017-04-10

Apie antikorupciją ir pilį ("Rievės" ANYKŠTA 2017 04 08) (13)

Seniai seniai, kol nebuvo tiesioginių mero rinkimų, kol merų įgaliojimai buvo tokie siauri, jog mokyklų direktorius galėjo bausti tik rajono Taryba visuotiniu balsavimu, Anykščius valdė kas netingėjo. Sakyčiau, kad visas laikotarpis nuo Mindaugo valdymo pabaigos (1263 m.) iki Kęstučio valdymo pradžios  (2015 m.) buvęs silpnų valdovų laikas. Dabar viskas yra kitaip. Dabar kaip prie Mindaugo.

Valstybės valdymo modelis vis dar yra kūrybos stadijoje. Tiesioginiai merų rinkimai bei mero institucijos stiprinimas buvo logiškas sprendimas, kurio tikslas suvaldyti chaosą savivaldybėse. Net iki 2015-ųjų, kol merų galios buvo labai ribotos keli Lietuvos savivaldybių vadovai buvo tapę vietiniais karalaičiais. Lietuvoje vyravo vidurinės Azijos modelis – arba vietinė monarchija, arba visiškas chaosas.

Skaityti daugiau...
2017-02-27

Šį kartą rinkimus laimės gudriausias? ('Rievės" ANYKŠTA 2017 02 25) (27)

Antrajame 2016 metų rudenį vykusių Seimo rinkimų ture balsavęs už „valstietę“ Gretą Kildišienę, nepralošiau. Man, kaip tikram senovės romėnui, reikia duonos ir žaidimų. Nėra ko maivytis  - „Anykštai“ duonos nauji Seimo rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje tikrai duos. Miltai jau malami. Ir žaidimų bus. Daug. Kaip niekada.

Skaityti daugiau...
2017-01-23

Laukiu Prezidentės skambučio... ("Rievės" ANYKŠTA 2017 01 21) (30)

Visos mano pažįstamos moterys sako, kad ir aš Gretą Kildišienę įsimylėjau, mat nuolat ją teisinu. Blogiausia, kad tai pastebėjo ir „Anykštos“ redaktorė, kurios pavardės šaknis tokia pat kaip maniškė. Gyvenimas mano dabar ypač keblus, įtemptas ir apkartęs. Tačiau simpatijų, jei jos tikros, nenuslėpsi.

Skaityti daugiau...