
Anykščių rajono politikos lyderiai vienbalsiai pritarė policijos iniciatyvai steigti kibernetinių patrulių etatus ir ištisą parą stebėti socialiniuose tinkluose rašomų komentarų turinį.
Tęsdama šią temą, „Anykšta“ nuomonės apie tai teiravosi dar keleto žinomų anykštėnų.
Tautvydas KONTRIMAVIČIUS, žurnalistas, muziejaus kuratorius:
– Į žinią, kad policija stebės socialiniuose tinkluose rašomų komentarų turinį, galima sakyti, sureagavau dvejopai. Pirmiausia – šyptelėjau, nes tai maždaug tas pats, kaip sukontroliuoti, kurioje Šventosios upės vietoje plaukioja kažkoks vienas ar kitas rausvai melsvas kilbukas. Interneto erdvė yra pernelyg plati.
Kita vertus, reagavau ir gan teigiamai. Vien žinia, kad tu darydamas darbą, kuris paties sąžinei yra ne visai deramas, gali žinoti, kad kažkur kažkas tave stebės. Iš esmės, tai tas pats, kaip mieste prikabinti daug vaizdo stebėjimo kamerų ir sakyti, kad kas penkta iš jų filmuoja. Kitos keturios kameros yra neveikiančios, bet tu niekada nežinai, kuri kamera yra veikianti.
Tikslas yra geras, bet įgyvendinimo galimybės, patys supraskime… Komentatorių gali būti pustrečio milijono, o seklys vienas ir dar virtualus.
Nemanau, kad čia kyla kažkokios grėsmės žodžio laisvei, nes tikslas sutramdyti, kas yra nesuderinama su žodžio laisve. Žodžio laisvė yra skelbti tiesą visomis įmanomomis priemonėmis. Jei tu rašai anoniminį komentarą, tu nesi realus žmogus, tai tu neturi nuomonės, kurią gali reikšti.
26093 338988Thanks so a lot for yet another post. I be able to get that kind of info details. friend, and exactly. 782535