• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Pirmadienis, 16 birželio, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Reikia riboti informacijos teikimo ribojimus

Vidmantas ŠMIGELSKAS
2025-01-29
Naujienos
8
Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas mano, jog „informacijos pateikimo ribojimai iš principo yra negatyvus reiškinys“.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas mano, kad dėl Anykščių rajono savivaldybės administracijos Informacijos surinkimo ir teikimo viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams tvarkos aprašo gali tekti keisti Visuomenės informavimo įstatymą.

„Bet kuri valdžia nori apriboti ir manipuliuoti informacija. Toks noras paveikti, ar net instinktas, būdingas bet kuriai valdžiai, net ir demokratinei. Visiškai normalu, kad norima apriboti informacijos pateikimą, tačiau tuos norus riboti reglamentuoja laisvės institutai, visuomenės informavimo įstatymas ir t. t. Sveikoje, gyvoje demokratijoje toks balansas yra būtinas – iš vienos pusės noras riboti, iš kitos – siekis riboti ribojimus“, – „Anykštai“ aiškino Seimo narys T. Tomilinas.

Jis sakė, jog Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Anykščių rajono taryboje narys Dominykas Tutkus inicijuos kreipimąsi į Anykščių rajono savivaldybės administraciją, kuriuo prašys paaiškinti Informacijos surinkimo ir teikimo viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams tvarkos aprašą.
„Pirmasis žingsnis, kad paaiškintų per Tarybos posėdį, antrasis žingsnis – kreipimasis į Vyriausybės atstovą, trečias žingsnis, jeigu nesuveikia pirmieji du, įstatymo keitimas – kad būtų labai aišku, kokios tvarkos gali būti ir kokių negali būti“, – tikino parlamentaras.

Pasak T. Tomilino, „yra tam tikri principai, pagal kuriuos pilietis, organizacija, o ypatingai medija turi teisę žinoti visuomenei svarbius klausimus ir gauti atsakymus. Informacijos pateikimo ribojimai iš principo yra negatyvus reiškinys“, – aiškino politikas.

Jis teigė, kad komentuoti situacijas ar faktus turėtų tie asmenys, kurie geriausiai žino konkrečias problemas. „Seniūnas turi komentuoti seniūnijos reikalus, negali būti taip, kad viskas atsiremia į merą, visur tylos įžadai. Tai nesąmonė“, – poziciją išsakė Seimo narys T. Tomilinas.

Jis kalbėjo, kad informacijos teikimo tvarkos aprašuose esminiais punktais neturėtų būti vardinimas, dėl kokių priežasčių informacija turėtų (ar galėtų) būti neteiktina. „Kažkada kažkam buvo kažkas teikta, tai jau daugiau nebeteiks… Informacija nuolat turi būti kartojama, visuomenės informavimo principas yra nuolatinis reguliarumas, kartojimas“, – kalbėjo Seimo narys.

T. Tomilinas sureagavo ir į „Anykštos“ vyriausiosios redaktorės Gražinos Šmigelskienės įrašą feisbuke, kuriame redaktorė paskelbė apie pasikeitusią Anykščių rajono savivaldybės administracijos informacijos pateikimo tvarką.

„Tam tikras pozicijos derinimas su vadovybe yra įprasta praktika ir ministerijose, bet apribojimai bendrauti, pasikartojančios informacijos neskelbimo naujadaras, leidimai, klausimų suderinimas – visa tai kvepia negerai. Matyt, reikia Tarybos nariams kreiptis į LRV atstovą, dėl tokių tvarkų atitikimo įstatymams, visada pasiūlyčiau sisteminį sprendimą, jei matytume poreikį pakoreguoti Savivaldos ar Visuomenės informavimo įstatymą“, – feisbuke situaciją komentavo T. Tomilinas.

Tags: Anykščių rajono savivaldybėDominykas Tutkusemokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ribojimaiTomas Tomilinas

Komentarai 8

  1. Rinkėja says:
    5 mėnesiai ago

    Gerb. Seimo narys, gali paklausti savo patarėjos, kad papasakotų apie savo susidūrimus su žiniasklaida. Kiek žinau ji tikrai nesidžiaugė iškraipytas faktais.

  2. Tomuk, jei nežinai Anykščių istorijos, pasigooglink says:
    5 mėnesiai ago

    2011 metais, po savivaldos rinkimų, Anykščių valstiečiai liaudininkai (tik 2 tebuvo išrinkti) pasirašo valdančios koalicijos sutartį su koncervatoriais ir socdemais, o pats valstiečių vadas A, Baura atsisako mandato taryboje. Informacijos teikimo tvarka savivaldybėje atsiranda 2013 metais, kada du valstiečiai buvo valdantys taryboje. Ar kas neaišku

    • Dar istorinių žinių says:
      5 mėnesiai ago

      Čua tada Antanas apdurnino rinkėjus, nes buvo Seimo nariu, atsusajė išjart mandato, ir į jokią rajono tarybą nėjo dirPti.
      Dabar vusi ake pamiršo, kad bendravimo tvarka egzustuoja 12 metų.

    • Pupuliuk says:
      5 mėnesiai ago

      Ar ne KGB KAPITONAS tada buvo? Gerą pavyzdį rašai. Artimą.

  3. Kvazimodas says:
    5 mėnesiai ago

    Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    Gerbiamas ponas Tomilinai, jei jusu patarejai nesugeba jums suformuoti objektyviai informacijos.
    Tai yra sulyginti 2 isakymu dokumentu, 2013 metu spalio 16 ir 2025 metu sausio 13.
    Be to sulyginti kaip buvo informacija pateikiama ankstesnemis kadencijomis Anyksciu savivaldybes tinklalapi ir kaip dabar. Ypac konkursu ir viesuju pirkimu bei finansu naudojimo sriti.
    Vietoj to kad jums daug mastyti nereiketu ir galetumet ir patarejams taip pat, jums suformavo viena zodi RIBOJAMA INFORMACIJA. Na kad galetumet populistine veikla vystyti.

    Gal tokius patarejus reiktu atleisti? Nes pvz man atrodo, kad nei jus, nei jusu patarejai nelygino, nei vieno, nei buvusio isakymo. Nei tai, koks prie informacijos priejimas buvo anksciau, koks dabar.
    ———————————————————————————–
    Kad nevarginti nei jusu, nei jusu patareju aukstojo luomo rupesciu musu valstybes geroves labaui.
    As jums suformuosiu trumpai pokycius. Atlygio neprasysiu, nes ir taip mane kaltina kad Anyksos komentaruose, dirbu jusu idejinio vado priesu naudai:

    1 Zmoniu ratas is kuriu galima gauti ir zodziu ir rastu oficialia informacija apie Savivaldybes veikla praplestas. Anksciau buvo isvardinti konkrecios oficialios pareigos, siai dienai tai abstrakti savoka Savivaldybes vadovai ir uz viesuosius rysius atsakingi asmenys.

    2 Neliko punkto kad kitu Savivaldybes darbuotoju suteikta informacija yra tik ju asmenine nuomone.
    Tai yra savivaldybes darbuotojas-specialistas gaves zurnalisto zodini skambuti, ne savo asmenine nuomone reiskia ir zurnalisto po to iskraipytai ar ne tampomas per kelis straipsnius, o apie prasyma pateikti informacija pranesa savo vadovui.

    3 Aprasyta tvarka kaip ir kada galima filmuoti neviesus organizuojamus renginius Savivaldybes pastate, kad reikia suderinti is anksto.

    4 Vienintelis punktas prie kurio galetumet kabinetis, kad apie Savivaldybes darba oficialia informacija gali gauti tik zurnalistas. Ivardinant kaip tinkamas subjektas. Sis punktas priestarauja valstybes istatytmams. Valstybeje gauti informacija ir ja skleisti jos neiskraipydamas, gali bet kuris valstybes asmuo. Bet privatiems asmenims pakankamai rasytines dokumentuotos informacijos paciame Savivaldybes tinklalapi.

    Visada del jusu, bet ne jeusu. Kvazimodas.

    • Kvaz says:
      5 mėnesiai ago

      Pailsėkite.

      • Kvazimodas says:
        5 mėnesiai ago

        Nusimeskime kaukes PONAI !!!
        Kai ponai nors per nago juoduma sugebesite nors pora dokumenteliu labai trumpu perskaityti ir sulyginti ribojimus. As pailsesiu. O juk mano vaikams ir anukams toje valstybeje gyventi.
        Nuorodos:
        2013.10.16 Isakymas e-tar.lt/portal/lt/legalAct/SAV.489421
        2025.01.13 Isakymas e-tar.lt/portal/lt/legalAct/327b7626d1c111efa5ddd96c482819f5

    • Nu says:
      5 mėnesiai ago

      Ir dar sakai, kad savivaldybėje nubuvai. Oi kvazis.

Kitas įrašas
Vytautas Balčiūnas iš rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo gavęs nurodymą atvykti į Anykščių rajono tarybą pasiaiškinti, kodėl laiku nepateikė deklaracijų, atsiuntė pareiškimą, kad atsistatydina iš rajono Kultūros tarybos.

Vieno nepatogaus žmogaus Kultūros taryboje nebeliko

Panašūs straipsniai

Mokykloje apsigyveno 2 žąsys ir 3 antys

2025-06-16
1

Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla praneša, kad mokyklos kiemas tapo tikru gamtos pažinimo kampeliu – čia apsigyveno dvi žąsys ir...

Traupyje užsidegė konteineris

2025-06-16
1

Birželio 15 dieną, sekmadienį, ugniagesiai gavo pranešimą, kad Traupyje, prie kapinių, dega konteineris.

Nustatyta, kad degė metaliniame konteineryje esančios šiukšlės.

Gaisras likviduotas...

Ar ne per daug vaikams tų išmaniųjų telefonų… (Rievės. 2025-06-06)

2025-06-15
2

Išmanieji telefonai… Jų pas kai kuriuos tėvus matau po du (džinsų abiejose kišenėse), o ir vaikai juos turi bei sėkmingai...

Originaliai mezganti T.Kraujalė jau turi ir savų gerbėjų, prašančių ir jiems sukurti išskirtinį šiltą ir ryškų drabužį. G.Kudirkienės nuotr.

Nenori atrodyti lyg kokia šventoji

2025-06-15
2

Gailutė KUDIRKIENĖ

„Jei vien megzčiau, atrodyčiau lyg šventoji“, – juokiasi gimnazistė, lankanti dar ir kovų meno treniruotes. Nors laiką visiems pomėgiams...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Mokykloje apsigyveno 2 žąsys ir 3 antys
Traupyje užsidegė konteineris
Ar ne per daug vaikams tų išmaniųjų telefonų… (Rievės. 2025-06-06)
Nenori atrodyti lyg kokia šventoji
Pavogė žoliapjovę ir trimerį
Moteris smurtavo prieš vaiką, vyras – prieš moterį

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 15 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 14 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 13 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 12 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 11 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 10 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Vienuoliktokams ir dvyliktokams – paskutinė pagrindinės brandos egzaminų sesijos savaitė
VRM su savivaldybėmis pasirašė sutartis dėl priedangų įrengimo finansavimo
Užimtumo tarnyba: kas penktas darbo pasiūlymas – apdirbamojoje gamyboje
Premjeras: moterims turi būti sudarytos sąlygos tarnauti kariuomenėje, bet prievolė – tik vyrams
Ministerija mokyklas ragina nusistatyti, kaip bus ribojamas mobiliųjų telefonų naudojimas
Vilniečiai vėl dėkos Islandijai ir naktį leis kultūros renginiuose

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kokios spalvos drabužius dažniausiai dėvite?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In