
Po „Anykštos“ publikacijų apie Anykščių rajono ligoninės veiklą, liepos 14-ąją ligoninės direktorius Dalius Drunga susitiko su Anykščių rajono vadovais bei rajono Tarybos frakcijų seniūnais.
Politikams buvo dėstoma, kad anykštėnas Aleksandras Zelevas iš Anykščių ligoninės reanimacijos į Panevėžio ligoninę buvo pervežtas visai ne dėl „Anykštos“ redaktorės Gražinos Šmigelskienės pastangų.
Sprendžiant iš susitikime dalyvavusių politikų komentarų, „Anykštai“ panašu, kad ligoninės direktorius bendruose pokalbiuose tarytum bando dalintis atsakomybe su vietos valdžia dėl sunkiai funkcionuojančios Anykščių ligoninės.
Reanimacija dirba ketvirčiu pajėgumo

Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis, „Anykštos“ paklaustas, apie ką buvo kalbama susitikime, sakė, jog direktorius pristatė įstaigos finansinę situaciją.
„Direktorius pristatė pelningai dirbančius skyrius, nuostolingai dirbančius skyrius ir labai nuostolingai dirbančius. Pristatė, kokia bendra situacija, kad pusmečio rezultatas yra neigiamas. Apie darbuotojus, apie naujus daktarus kalbėjo, ir apie senus kalbėjo. Pristatė atlyginimų vidurkius, palygino su kitomis ligoninėmis. Dėstė, kokie pacientų skaičiai, kad mažėja jų. Ypatingai prasta situacija su chirurgija, tada prie chirurgijos dar prasčiau yra reanimacija. Situacija tokia, kad dirba ketvirčiu savo pajėgumo pagal savo galimas apimtis ir tada išsikreipia bendras ligoninės balansas“, – „Anykštai“ sakė vicemeras D. Žiogelis.
Didžioji problema – kultūra

Liberalų sąjūdžio frakcijos Anykščių rajono taryboje pirmininkė Irma Smalskienė po susitikimo „Anykštai“ kalbėjo, kad „ligoninė turi be galo daug bėdų ir jos tiktai auga.“
„Siekiant mažinti bėdas, reikia kažką daryti. Pradžioje susitikimo buvo daug aptakumo, supažindinimo su skaičiais, kas nuostolinga, kas pelninga. Yra pamąstymų dėl chirurgijos skyriaus, galbūt daryti dienos stacionarą. Jokių kol kas sprendimų nepriiminėjome, prašėme pateikti konkrečius skaičiavimus, kas būtų jeigu būtų. Reikia spaustis, žiūrėti, optimizuoti, kad ligoninė teiktų geriausias paslaugas“, – „Anykštai“ kalbėjo I. Smalskienė.
Jos nuomone, esminė Anykščių ligoninės problema – darbuotojų kultūra, bendravimas.
„Ligoninėje, manau, esminės problemos yra kultūrinės. Per metų metus jos įsišaknijusios ir jas išgyvendinti yra sunku, kolektyvas senas. Manau, čia didžiausia problema“, – požiūrį dėstė politikė.
I. Smalskienė sakė, kad asmeninių priekaištų ligoninei beveik neturi, išskyrus situaciją, kai jai reikėjo gelbėti savo mamą Audrilę Laurinavičienę, beje, šios ligoninės gydytoją.
„Kiek pati kreipiausi, niekada nesusidūriau su asmeninėmis problemomis, išskyrus vieną kartą, kai mano mamą reikėjo gelbėti. Teko eiti iki direktoriaus, prašyti, sakyti: „kas čia vyksta“?
Nežinau, kas tokias situacijas lemia. Gal gydytojas jaučiasi viską žinantis ir paciento bei jo artimųjų neklauso. Žinome, po kiek valandų gydytojai dirba. Kiti paromis varo. Ir pervargimai, ir daug sistemos dalykų. Bet manau, kad jeigu bent bendravimo kultūrą pagerintų, daug kas išsispręstų“, – svarstė rajono Tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė I. Smalskienė.
Nebijotų ligoninės reorganizacijos

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Anykščių rajono taryboje seniūnė Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė „Anykštai“ sakė, jog susitikime kalbėta apie galimą Anykščių rajono ligoninės reorganizaciją.
„Ne pirmą kartą šnekame apie reorganizacijas ir viskas link to ir eina valstybiniu mastu. Kalbėjome, kad akcentuotųsi į kokybiškai veikiančias paslaugas, kad jas gautų gyventojai. O ne skyrių su 20 etatų laikyti, kai jame paguli vienas ar trys pacientai per dieną. Kalba, kaip padaryti efektyviau ir sumažinti ligoninės nuostolius. Šiai dienai sprendimų nėra. Direktorius pažadėjo mums pateikti skaičius kitam susitikimui. Tada sužinosime konkretesnius siūlymus.
Direktoriaus požiūris man patinka, jis sako: „Taip, aš direktorius, bet ligoninė yra rajono – jei kažkas daroma, turime tartis, o ne vienašališkai priimti sprendimus.“ Man patinka, kad jis ateina, pristato.
Nemanau, kad pacientų iš Anykščių ligoninės į aukštesnio lygmens ligonines jie piktybiškai neišveža, kad laiko tyčia Anykščių ligoninėje“, – kalbėjo konservatorė.
Pasak G. Griauzdaitės-Patumsienės, ligoninės reorganizavimas gali išeiti tik į gera.
„Kaip pateiksi. Uždarome ir bus šakės, bet galime kitaip – bus dienos chirurgija, galima būtų prisikviesti ir gydytojų. Kaip suprantu, dabar didžiulė problema, kad sunku prisišaukti į budėjimus gydytojus. Jeigu procesai vyktų dienos metu, būtų lengviau, daromos planinės operacijos, jas atlieki ir viskas. Reanimacija? Iš principo jinai liktų, po operacijų toje reanimacijoje vyktų priežiūra.
Bet jeigu įvyktų reorganizacija, nakties metu chirurginių operacijų jau nebeatliktų, sumažėtų spektras paslaugų. Mano nuomone, geriau siauresnis spektras paslaugų, bet kad jos būtų atliekamos gerai ir iki galo“, – savo poziciją aiškino politikė.
Dalies specialistų ir už didelius pinigus į Anykščius neatveši

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Anykščių rajono taryboje seniūnas Dominykas Tutkus šyptelėjo, kad jam nelabai aiškus buvo susitikimo tikslas, tačiau gerai, kad tokie susitikimai vyksta.
„Dialogo mezgimo pradžia su ligonine“, – susitikimą įvertino politikas.
Jis dėstė, kad su Anykščių rajono ligonine turi skaudžių asmeninių patirčių, o tai, jog kartais dėl pacientų iš Anykščių rajono ligoninės perkėlimu į kitas ligonines turi rūpintis „Anykštos“ redaktorė ir vietos politikai (ŠMIGELSKAS V. Ligonių pervežimu rūpinasi… redaktorė, „Anykšta“, 2025 m. liepos 4 d.), jis laiko absurdu.
„Įsivaizduokit, kad Santarose ima ir paciento piktybiškai iš kažkurio skyriaus neperkelia į reanimaciją ir tu skambini „Delfi“, – dėstė D. Tutkus.
„Liesta tema, kad „Anykšta“ su savo publikacijomis prie Anykščių ligoninės gero įvaizdžio neprisideda. Ir aš taip manau. Neprisideda. Čia yra tiesa. Mes patys nuo ligoninės žmones atgrasome. Bet, chebra, pasidarykite ligoninės populiarinimo planą, atsinaujinkite, pakeiskite požiūrį į žmogų, pradėkite šypsotis, pradėkite gerai paslaugas teikti ir viskas pasikeis. Bet tam reikia kitų žmonių ir daugelio metų. Su tuo, kaip yra dabar, na niekaip nėra gerai ir nebus gerai. Esu važiavęs į ligoninę, patekęs pas vieną gydytoją ir grįžau įsitikinęs, kad man mokamos medicininės paslaugos yra daug labiau prieinamos. Nors jos ir mokamos, bet išeini psichologiškai netraumuotas. <…> Aš gyvenu gydytojų apsuptyje – ir tėvai, ir brolis gydytojai. Vilniuje nėra, kad atvažiuosi su kojos lūžiu ir tau kaulus atstatinės pulmonologas ar pilvo chirurgas. Nėra traumatologo, o padaryti reikia… Atstatinės kaip ir gydytojas, bet ne visai tos srities… Aš veterinaras, veršį galiu priimti, bet ar tai reiškia, kad galiu gimdymą priimti?
Ligoninės direktorius D. Drunga šneka apie naujų žmonių pritraukimą, sąlygas. Aš sakau, gal mes galime nusipirkti tuos daktarus, skatinkime taip, kad jie būtų realiai paskatinti“, – požiūrį dėstė demokratų frakcijos seniūnas D. Tutkus. Pasak politiko, deja, kai kurių sričių gydytojų ir duodamas aukso kalnus į Anykščius neprisikviesi.
„Gali prisikviesti vidutiniokus. O tarkim anesteziologų-reanimatologų ar LOR-ų vidutinokų nelabai gali būti. Ten tiek mažai valstybės finansuojamų vietų, kad nepažangus būdamas nepateksi. Kas tą aukščiausią kvalifikacinę kartelę peršoko, tiems turime atitinkamai siūlyti arba atsisakyti paslaugų“, – kalbėjo D. Tutkus.
Dominykas Puzinas: „Laiko klausimas, kada ligoninė pakels sparnus“

Jauniausias Anykščių rajono tarybos narys, konservatorius Dominykas Puzinas po liepos 4-ąją „Anykštoje“ išspausdintų publikacijų apie Anykščių ligoninės teikiamas paslaugas („Ligonių pervežimu rūpinasi… redaktorė“ ir Vidmanto Šmigelsko „Rievės“) ėmėsi savarankiškai spręsti Anykščių rajono ligoninės problemas. Jis surengė pacientų apklausą ir teigė sulaukęs daugiau nei 90-ies atsakymų.
„Susirinkau informaciją apie situaciją Anykščių ligoninėje. Buvo žmonių, kurie atsakė neigiamai, buvo, kurie atsakė teigiamai. Aišku, lengviausia atsakyti iš neigiamos pusės, kadangi mes tas neigiamas patirtis skaudžiausiai priimame ir tada ilgai jas nešiojamės širdyje. Bet atsirado žmonių, kurie parašė ir teigiamus komentarus. Aišku, išryškėjo kai kurių gydytojų ir slaugytojų pavardės, tai dabar tiesiog apsibendriname duomenis, kuriuos gavome ir tada su tais duomenimis eisime pas Anykščių ligoninės administraciją. Tiesiog kalbėsimės, kad tokiems ir tokiems gydytojams reikėtų papildomų pamokų, kaip bendrauti su žmonėmis, galbūt kai kuriems gydytojams reikėtų kažkiek atidžiau žiūrėti į savo darbų kokybę“, – „Anykštai“ kalbėjo politikas.
D. Puzinas tvirtino, kad jis „glaudžiai dirba“ su Anykščių rajono ligoninės direktoriumi D. Drunga ir pastarasis problemų neneigia.
„Labai blogai su reanimacija, niekas neneigia, ten tikrai yra problemų. Bet su slauga, terapijos skyriumi, turime vietos, kur galime pakelti sparnus. Kaip ligoninės direktorius sakė, laiko klausimas, kada ligoninė pakels sparnus. Po truputį viskas skleidžaisi ir viskas bus gerai“, – optimistiškai kalbėjo Anykščių rajono tarybos narys D. Puzinas.
Šūndaktarįs Daktaru dirba ginekologu ir Akušerių nu pyzdiec duoda Anykščiai ir dar Adantologu, nu nėra žodžių.
Kur patarėjo Juozo pasisakymas? Ar išrinktajam į didžiąją politiką ir jo patarėjui iš rajono tarybos per pigu Anykščių rajono lygio ligoninės ir gydymo paslaugų klausimus nagrinėti?
Kai kas iš tarybos narių pasiskelbė esąs veterinarijos gydytojas- niekada juo nebuvęs, kai kas yra pasiskelbęs Aukščiausios tarybos deputatu taip pat niekada nebuvęs. Įdomūs tie tarybos nariai ir jų artimieji.
čia tik politikamas dirva dėl rinkėjų balsų pritraukimo būsimiems savivaldos rinkimams jau artėjant.
Vyksta tik pašnekesiai tarp valdžios ir ligoninės atstovų, kiek dar šnekėsitės?..Vistiek visi važiuoja į kitus rajonus gydymo paslaugų gauti ir kokybiškai gauna. Nereikia bijoti,kad tave koks drebantis chirurgas Anykščių ligoninėj operuos…