• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Šeštadienis, 25 balandžio, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Kaimynai įsitikinę, kad du kartus kviesta greitoji negelbėjo senolio

Robertas ALEKSIEJŪNAS
2026-02-13
Premium Anykšta
26
Šioje atokioje sodyboje 77-erių metų Kazys Šiaučiūnas gyveno vienas, Debeikių seniūnas jau buvo sutvarkęs dokumentus ir planavo jį kitą dieną vežti į ligoninę, o vėliau galbūt perkelti į globos namus Troškūnuose.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Praėjusią savaitę į Debeikių seniūnijos Ragaišių kaimą greitoji medicinos pagalba tą pačią dieną skubėjo du kartus. Medikams pranešta, kad 77-erių žmogus rastas parkritęs ant grindų, jį krečia traukuliai. Abu kartus atvykę medikai konstatavo, kad jo gyvybei grėsmė nebuvo iškilusi ir jo į ligoninę nevežė. Kitą dieną žmogus mirė.
Kaip „Anykštą“ informavo Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Panevėžio filialas, vidaus medicininis auditas dėl to, ar iškviesti greitosios pagalbos medikai tinkamai įvertino žmogaus būklę bei suteikė reikiamą pagalbą, nebus pradėtas, nes nėra mirusiojo artimųjų skundo.

Paramedikus apkaltino netinkamu elgesiu

Apie papiktinusį greitosios medicinos pagalbos darbuotojų elgesį „Anykštai“ pranešė Debeikių seniūnijos Ragaišių kaime veikiančios kaimo turizmo sodybos „Tarp liepų“ savininkas Rimantas Sabaliauskas.
„Pirmadienį, (vasario 2 dieną – red. past.) būdamas Vilniuje, sunerimau dėl kaimyno Kazio Šiaučiūno būklės, nes jis nekėlė telefono ragelio. Skambinau kelis kartus seniūnui Alvydui Simonavičiui, kuris visgi atvažiavo į Ragaišių kaimą pas Kazį. Rado jį nukritusį ant grindų be jėgų.
Seniūnas iškvietė greitąją, bet paramedikas atsisakė vežti šį žmogų į ligoninę suteikti jam pagalbą, atlikti tyrimus (kad ir pačius elementariausius kraujo tyrimus). Atsakymas – parametrai pas Kazį normalūs ir jie tokių neima.

Po pietų prašiau kito kaimyno, iš Mickūnų, Petro Bražiūno, kad nuvažiuotų pažiūrėti, kas darosi pas Kazį ir kaip jis jaučiasi. Petras vėl rado be jėgų nukritusį ant grindų, prie lovos, jis visas drebėjo, krėtė traukuliai. Petras susisiekė vėl su seniūnu, tas patarė skambinti į greitąją antrą kartą.
Atvažiavę vėl tie patys paramedikai koliojosi, paskambino seniūnui, grasino, kad viską padarys, kad seniūnas būtų priverstas apmokėti už klaidinančius greitosios pagalbos iškvietimus“, – komentavo Ragaišių kaimo gyventojas R. (...)


Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.

VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE „Anykštoje“. Laikraščio ieškokite prekybos vietose arba prenumeruokite PDF https://prenumerata.anyksta.lt/products/anyksta-2025-iems-metams-elektronine-versija-pdf-copy

Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite:

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Komentarai 26

  1. Ligonis says:
    2 mėnesiai ago

    Labai gaila,kad nėra medikų dirbančių iš pašaukimo. Anykščiuose GMP seniau dirbo dvi jaunos slaugytojos,viena ilgais plaukais,o kita trumpais tamsiais surištais plaukais. Va tos merginos tai dirbo pašaukimo,bet gaila abiejų nebematau nuo vasaros. Tokios faunos visada su šypsena,paaiškina,nuramina. Viena kartą net apsirengti padėjo. Va čia tai medikės

  2. Buna ir taip says:
    2 mėnesiai ago

    Anykščių GMP dirba ekipažas žmogėdra. Man irgi jie nepadėjo Anykščiu paramėdikai nevežė į lygonine pats atsigavau.

  3. Tikrai says:
    2 mėnesiai ago

    Veryga sėdi Briuselyje, gerą algą gauna ir dėl kokio nors kaimiečio jam neskauda bei galvos, nei uodegos.

    • Oi oi says:
      2 mėnesiai ago

      Prie ko čia Veryga ar jis liepė žmogaus nevežti į lygonine. Čia patys supranta kada vežti kada ne.

      • B says:
        2 mėnesiai ago

        Prie to, kad jis visų sveikatos apsaugą žlugdančių reformų darytojas. Viskas pagol jo planą
        „Paslaugų gryninimas: Mažosiose ligoninėse mažinti chirurgijos ir gimdymo skyrius, mediciną orientuoti į slaugą ir ambulatorinį gydymą.”
        2020

        • Atsimenu says:
          2 mėnesiai ago

          Moka gražiai kalbėti, bet svarbiau kaip elgiasi.

  4. Mama says:
    2 mėnesiai ago

    Anykščių greitojoje viena ypač nemaloni paramedikė dirba, nežinau nei vardo nei pavardės, blondinė, 50-60 metų, naktį atvažiavusi pas karščiuojantį 2 metų vaiką pasipktino kaip jos prie laiptinės durų niekas nepasitiko…

    • BlackG says:
      2 mėnesiai ago

      Pritariu jums, tik neesu tikra ar apie tą pačią blondinę šnekam, bet mano atveju taip pat buvo blondinė, galimai ~50 m. Trūksta empatijos ligoniui, iš veido minos vos tik jai įėjus pro duris, tos įspūdis susidarė, kad ją trukdome be reikalo vos ne… Apžiūra irgi tokia su arogancija. Jei nepatinka darbas visuomet galite jį pakeisti. Visiems linkiu sveikatos! ☃️

      • Ladygos says:
        2 mėnesiai ago

        Tą jūsų minimą blondinė Yra labai seniai dirbant kiek Teko susidurti tiesiog apgailėtiną kaip medikė ir moterys ji žmogėdra!!! Tikiuosi skaitai šitą komentarą medikė iš ladigos gatvės!

  5. Gyventoja says:
    2 mėnesiai ago

    Verygos privirtą košę ilgai srėbsime. Gaila, kad besrebiant kai kas ir pas Abraomą nukeliaus.

    • Valentinas Šapalas says:
      2 mėnesiai ago

      Kuo čia dėtas Veryga? Niekuo. Veryga dar bandė kažką daryti, keisti, bet kiti tik viską nugyveno ir sukūrė idiotišką sistemą. O čia kalbame apie elementarų padorumą ir žmoniškumą, kurio gydytojai neparodė, nes matyt jo neturi. O medikai pagal duotą Hipokrato priesaiką privalo gelbėti kiekvieną žmogų, net ir priešą. O čia paliko šalti ir mirti. Jie faktiškai padarė nusikaltimą, nes neatliko savo, mediko pareigų, sulaužė priesaiką, už kurį turėtų būti baudžiami. Dėl jų kaltės mirė žmogus. Tai lyg netyčinis nužudymas. O gal ir tyčinis? O Panevėžio biurokratų aiškinimas, kad nesiims tyrimo, nes ale nesikreipė giminės, yra daugiau nei juokingas. Tai vėl atsikalbinėjimas ir pareigų bei misijos nevykdymas. Kazys neturi artimų giminaičių, tai ar dėl to jis kaltas ar dėl to neturi būti gydomas? Ne, jis toks pat pilietis kaip ir visi kiti ir yra draustas dėl gydymo. O nusižengėlių dangstymas yra nusikalstama veikla. Ar dėl tokio tyrimo yra maža, kad kreipiasi kaimynai? Ne. Ar jie nori, kad kreiptųsi prezidentas? Jau kreipėsi kaimynai ir čia yra viešas interesas ginti žmogaus teises į gydymą, skubiąją medicinos pagalbą, todėl tyrimas privalo būti atliktas ir nustatyti asmenys, kurie padarė tokį baisų nusižengimą, dėl ko mirė žmogus. Čia visiškas kriminalas, kuris neturi praeiti be pasekmių. Gal net prokuroras gindamas viešąjį interesą turėtų įsikišti į šį reikalą, jei jau medikai yra tokie beširdžiai. Tokie atvejai neturi būti užmiršti ir nuleisti negirdom, nes jei mes leidžiame tokiems žmonėms (medikams) savivaliauti ir bujoti, tai ko mes galime tikėtis iš jų ar pan. ateityje? Dar 10 ar 20 mirčių, nesuteikiant žmonėms pagalbos? Tai nežmoniška ir nusikalstama. Būtinas kruopštus ir detalus tyrimas. Laukiame.

      • ? says:
        2 mėnesiai ago

        Viskas teisingai, tik ką reikia vartoti, kad nesuprasti, kad dėl tokios situacijos medicinoje kaltas SM A. Veryga ir jo reformos?

  6. Sistema says:
    2 mėnesiai ago

    Buvo vietine greitoji žinojo visu “ bedas” kas liečia ligas,bet kai pertvarka prasidejo ,visokie centrai isikure ,kurie nežino nieko apie žmogu ,tai mirs toliau ,o tokius paramedikus teisti!

  7. Mediku nuzmogejimui ribu nebera says:
    2 mėnesiai ago

    Cia dar bent atvaziave buvo ,o i vaiku darzeli pries pora dienu ,vaikui uzspringus lego kaladele,net vaziuoti atsisake greitoji

  8. Janis says:
    2 mėnesiai ago

    Medikus i kalejima uz tycine zmogzudyste.

  9. Kaimiete says:
    2 mėnesiai ago

    Jau atėjo tokie laikai,kaip visom slaugytojamsenas žmogus yra pofig,o ypač jai neturi artimų žmonių,atvažiuoja pasiputoja ir išvažiuoja,geriau net ir nesikrėipk,nepadės.

    • Pensininkė says:
      2 mėnesiai ago

      Taip.Ne tik ligoninėje.Visur.Kas pasidarė ?Visose sistemose turi žinoti,nes nuejęs tikrai visos informacijos negausi.

  10. Senjoras says:
    2 mėnesiai ago

    Daug nemalonių slaugytojų dirba .Ypač senų.

    • Artimoji says:
      2 mėnesiai ago

      Ten visos nemalonios ir savotiškai idomios. Viena stambi apart ketanovo daugiau nežino. Tėtis buvo patekęs į eismo įvykį tai sesutė pasakė jog viskas su tavimi gerai,širdis dirba gerai. Praėjus visam išgasčiui pradėjo skaudėti jam ranką,nuvykus į ligoninę paaiškėjo jog lūžo ranka. O kita sesutė pas mamą buvo atvažiavusi dėl galvos sukimosi,tai pradėjo kalbėti kad turbūt blogai gyvenimą veda,suleido magnio ir paliko,dar naglai obuolių prisirinko. Nu atsiprašau…

  11. Taip says:
    2 mėnesiai ago

    Jeigu pradėtume vardinti kada nesuteikta pagalba ir galmėjo dar išgelbėti žmogų,tai čia metų neužtektų.Yra visur juk ribos.

  12. R. says:
    2 mėnesiai ago

    Pavardėmis tuos paramėdikus.Viešai.Mato senas ir dar vienas ir viskas tada????O kiek tokių atvejų nežinoma?

  13. Jonas says:
    2 mėnesiai ago

    Trūksta medikų .Ligonis turi žinoti daugiau už mediką.Ypač nemalonus bendravimas būna.Daug ko nepasakoma.Bedras vaizdas baisus.Medecina pažengusi.Bet žmonės tikrai atsipūtę ten dirbantys.

  14. Ragaišių apuokas says:
    2 mėnesiai ago

    Ne koks vaizdelis, medikai paliko žmogų mirti be pagalbos. Ir vėl nėra kaltų?!

    • Anykštenas says:
      2 mėnesiai ago

      Nebus.Medikai nagli.Retas normaliai elgiasi Ypač nemalonios slaugytojos.Egzistuoja vokelių reikaliukai.

      • Klausimas says:
        2 mėnesiai ago

        Tai kam duodi vokelius??? Jos gi neprašo. Patys duoda, tada keikia…

  15. Skaitytojas says:
    2 mėnesiai ago

    Faktas, jog pati sveikatos sistema yra stipriai serganti. Kokia pagalbą gali ligonis suteikti ligoniui?!

Kitas įrašas

Kelininkai dirba visu pajėgumu, tačiau atsargumas – būtinas

Panašūs straipsniai

Net ir Anykščių rajono valdžios atstovai nesinaudoja valdiškais „bliūdais“.

Pusė savivaldybės nupirktų indų guli nenaudojami

2026-04-24
2

Dalyvaudama europiniame 177 tūkstančių 100 eurų vertės daugkartinio naudojimo „bliūdų“ projekte, Anykščių rajono savivaldybė už 16 tūkstančių 431 eurą nusipirko...

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis sakė, kad savivaldybei įsigyti senosios ligoninės kompleksą būtų per didelė finansinė našta.

Meras teigia, kad senosios ligoninės savivaldybė neįpirktų

2026-04-21
22

Paskutiniame Anykščių rajono tarybos posėdyje vėl prisiminta apleista buvusi Anykščių ligoninė. Tarybos nariai pasakojo, kokia baisi situacija yra šiame miesto...

Strutis emu atėjo į patį Anykščių miesto centrą, aplankė Šaltupio ir gretutines gatves.
Stop kadras iš socialinių tinklų.

Po Anykščius bastėsi strutis

2026-04-20
3

Sekmadienio, balandžio 19-osios, rytą po Anykščius vaikščiojo strutis emu ir traukė praeivių dėmesį.
Natūraliai gamtoje, tik Australijos žemyne gyvenantis, iki 1,80...

Sukurtos vizijos neįgyvendintos, tačiau savivaldybė moka už naujas

2026-04-19
22

Anykščių rajono savivaldybės administracija šiais metais ir vėl dalyvaus architektūrinių priešprojektinių pasiūlymų konkurse „Išmanusis miestas 12“, kuriame architektai ir studentai...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Anykščių miesto Centro seniūnaitijos seniūnaitis Giedrius Šiukščius: „Parko aikštelė: jaunimui ar verslui?”
Dienos centro asmenims su negalia paslaugų gavėjai tvarkė aplinką
Likus paskutiniam etapui – ryški lyderio persvara
Savaitgalio diskusija: Kaip atsakytumėte į vieną labai dažnai užduodamą klausimą?
ŠV. MIŠIOS INKŪNŲ BAŽNYČIOJE
Savivaldybės administracija perka maitinimo paslaugas už tūkstančius eurų

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Balandžio 23 dienos apskrities įvykių apžvalga
Balandžio 22 dienos apskrities įvykių apžvalga
Balandžio 21 dienos apskrities įvykių apžvalga
Balandžio 20 dienos apskrities įvykių apžvalga
Balandžio 19 dienos apskrities įvykių apžvalga
Balandžio 18 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Sauliui Skverneliui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo
Ugniagesiai šiemet 920 kartus gesino gaisrus gamtoje, informuos apie padėtį
Aplinkosaugininkai negalės tikrinti lengvųjų automobilių taršą
Seimas pritarė Kapčiamiesčio poligono steigimui
Premjerė įsitikinusi: pokyčiai dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės – neišvengiami
Seime bus minimos Černobylio avarijos 40-osios metinės

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kas, Jūsų nuomone, yra populiariausias Anykščių gydytojas?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In