Trečiadienį Anykščiuose organizuota Policijos diena. Į susitikimą su Utenos VPK pareigūnais atėjo tik vienas anykštėnas. Vėliau pareigūnai susitiko su rajono vadovais ir seniūnais.
Trečiadienį Anykščiuose organizuota Policijos diena. Į susitikimą su Utenos VPK pareigūnais atėjo tik vienas anykštėnas. Vėliau pareigūnai susitiko su rajono vadovais ir seniūnais.
Utenos VPK viršininko pavaduotojas Kęstutis Mikalauskas akcentavo, jog nemažai policijos funkcijų bus centralizuota. „Utenos VPK jau veikia ginklų licencijavimo ir kontrolės grupė, migracijos poskyriai rajonuose taip pat bus atsakingi Utenai, apskrities centre bus formuojama Kelių policija, kurioje bus 48 pareigūnai vietoj dabar dirbančių 20 – ties”, – apie policijos naujoves rajono vadovams kalbėjo K.Mikalauskas.
Į tai, jog dalis valstybinių institucijų funkcijų perduodama vykdyti centralizuotai iš Utenos, meras Sigutis Obelevičius reagavo pesimistiškai: „Manęs centralizacija nedžiugina, jai aš priešinuosi, nes tai didina mūsų, mažų miestelių, bedarbystę. Per įvairias centralizacijas mes praradome keliasdešimt darbo vietų”.
Utenos VPK viršininko pavaduotojas K.Mikalauskas pristatė dar vieną policijos naujovę – bendruomenių policininkus, kurių Anykščių rajone dirbs 3 pareigūnai. Kuo šie policininkai skiriasi nuo kiekvienoje seniūnijoje dirbančių apylinkės inspektorių? „Bendruomenės policininkai, arba „geriečiai”, nerašys protokolo, neskirs baudų, nebus pikti. Jie tik bendraus su bendruomenės nariais, rinks informaciją ir ją perduos apylinkės įgaliotiniams, kurie jau bus piktesni, elgsis kaip policininkai, rašys protokolus, skirs baudelę”, – paaiškino K.Mikalauskas.
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS VILIUS JUODELIS abejojo, ar jis priimtų nepažįstamą bendruomenės policininką, kuris dirbs ne konkrečioje seniūnijoje, o visame rajone. „Kaip jie eis į kontaktą su žmonėmis?”, – klausė V.JUODELIS ir siūlė policijos vadovybei į pagalbą pasitelkti į pensiją išėjusius policijos pareigūnus, kuriuos seniūnijų gyventojai gerai pažįsta. „Rengiami policijos veteranų asociacijos nuostatai, kurie neįpareigoja buvusius policijos pareigūnus nei dirbti, nei pranešinėti…”, – aiškino K.Mikalauskas, pridurdamas, jog kai kuriose valstybėse policininkai informaciją tiesiog perka. „Informaciją parduodantys piliečiai nėra agentai, tiesiog tokiam žmogui būna suteiktas kodas”, – dėstė Utenos VPK viršininko pavaduotojas. Išgirdęs, jog policijai naudinga informacija gali būti perkama, SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS V.JUODELIS svarstė, kad tokiu atveju „pranešinėtojų” gali atsirasti daug.
K.Mikalauskas atkreipė dėmesį į tai, kad šiemet Anykščių rajone avarijose žuvo net 8 žmonės ir šį pavyzdį įvardijo kaip pačią blogiausią situaciją tarp visų Utenos apskrities rajonų, nes į mūsų rajoną, turintį kurortinės vietovės statusą, privažiuoja nemažai žmonių ir kitų rajonų…..
„Tragiškų avarijų nebūtų, jeigu visuomenė būtų pilietiška, – sakė meras S.Obelevičius. – Jeigu matoma, kad motina ir sūnus sėda į automobilį neblaivūs, o artimieji ar kaimynaijų neatkalba nevažiuoti arba apie girtus išvažiavusius vairuotojus nepraneša policijai, tuomet ir būna raudama. Kai įvyks bendruomenės sąmonėje lūžis, ir kai žmogus manys, jog jis ne skundikas ar parazitas, tuomet ir eismo saugumo situacija pasikeis…