Seimas ketina svarstyti Statuto pataisas, kuriomis siekiama sudrausminti posėdžius nelankančius parlamentarus.
Seimas ketina svarstyti Statuto pataisas, kuriomis siekiama sudrausminti posėdžius nelankančius parlamentarus.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlo Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą mažinti po 5 procentus už kiekvieną praleistą posėdį.
Seimo komitetas taip pat siūlo drausminti komitetų ir komisijų posėdžius praleidinėjančius politikus, nurėžiant po 5 procentus algos už kiekvieną praleistą posėdį.
Šiuo metu Seimo statute nustatyta, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip pusėje Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu.
Kaip ELTA jau skelbė, gegužės 9 d. po pateikimo Seimo nariai pritarė Seimo vicepirmininkų Irenos Degutienės ir Petro Auštrevičiaus pateiktoms statuto pataisoms, kuriose už „pravaikštas” siūloma nurėžti algas tautos atstovams.
Konservatorė I. Degutienė Seimo statuto pataisų projekte siūlė įteisinti, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam visuose Seimo posėdžiuose, nebūtų mokamas to mėnesio atlyginimas ir lėšos su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Tokį sprendimą galėtų priimti Seimo valdyba, remdamasi Etikos ir procedūrų komisijos išvada.
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius siūlė Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam dviejuose Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą mažinti proporcingai nedalyvautų posėdžių skaičiui.
Seimo statutas bei atskiri jo straipsniai gali būti keičiami didesne kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.