• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Šeštadienis, 12 liepos, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

R. Meilutytei už tris Lietuvos čempionato aukso medalius – nepadori premija

Delfi.lt informacija
2016-12-21
Naujienos
0
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Savaitgalį Anykščiuose vykusiame Lietuvos plaukimo čempionato trumpajame (25 m) baseine tris aukso medalius laimėjusi 19-metė Rūta Meilutytė džiaugėsi tik morališkai. Ji ne tik nesulaukė rimtesnės konkurencijos, bet ir už tris pergales iš viso gavo vos 90 eurų.

R. Meilutytė keliomis sekundėmis laimėjo moterų 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine bei 100 m kompleksiniu būdu rungtis. Tiesa, pastarosios rungties atrankoje Rūta nepersistengė ir finišavo antra – nusileido 18-metei uteniškei Agnei Sorakaitei. Šios pirmenybėse buvo pirmosios R. Meilutytės varžybos po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

 Žurnalistas Andrius Tapinas, sužinojęs apie premijų dydžius plaukikams, savo „Facebook“ paskyroje išplatino tokį įrašą:

„Kai jauti didžiulę gėdą. Anykščiuose savaitgalį vyko Lietuvos plaukimo čempionatas, jame varžėsi ir Rūta Meilutytė. Lietuvos čempionas buvo apdovanotas…30 eurų piniginiu prizu. Bronzos medalininkas gavo masyvų 10 eurų prizą. Meilutytė iškovojo tris aukso medalius ir papildė savo sąskaitą solidžia 90 eurų suma. Ir čia nesvarbu – Rūta ar kažkas kitas, bet 10 eurų prizas už prizinę vietą Lietuvos čempionate yra pasityčiojimas ir iš sportininkų, ir iš paties sporto. Juk ne piniguose esmė, o pačiame požiūryje. Nepatikėjau iš pradžių. Galvojau, gal kokia klaida, nes negali būti tokios gėdos. Nuėjau į federacijos puslapį – 37 čempionato nuostatų punktas aiškiai sako – pirmai 30, antrai 15, trečiai 10 eurų. O vėlyvasis varžybų mokestis yra 15 eurų. Tai yra, jeigu Rūta būtų užsiregistravusi vėliau, būtų reikėję mažiausiai vieną sidabrą imti, kad atmuštų išlaidas. Jeigu Lietuvos plaukimas visai neturi pinigų, tai gal federacijos prezidente Emilis Vaitkaitis nedarykit gėdos, negadinkit vardo, nupirkit sporto prekių parduotuvėj taurę už 8 eurus ir išgraviruokit žodį „Ačiū“, nes trumpas ir gal užteks 2 eurų. Bet įdomiausia, kad viešai skelbiama, kad prizus įsteigė Maxima LT Tada puikiai, Maxima, puikiai – tikrai maksimalistiškai paskatinote mūsų plaukimo viltis. Dar galėjot „Ačiū” kortelę pridėti. Tarp plaukimo federacijos rėmėjų matau ir InterRao, ir BMW, ir Tonybet. Turbūt irgi svariai prisidėjo. Laikykitės ten, plaukimo federacija – LTU Swimming“.

Komentarą išplatino ir „Maximos LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Rosvaldas Gorbačiovas:

„Piniginius prizus minėtam renginiui įsteigė Lietuvos plaukimo federacija. Nei jų dydis, nei pats apdovanojimo faktas su „Maxima LT“ nebuvo derintas. Mūsų vertinimu, kelias dešimtis eurų siekiantys piniginiai prizai ne tik nepakankamai įvertina Lietuvos sportininkų pasiekimus, bet net ir galėtų žeisti savo talentu Lietuvą garsinančių sportininkų orumą. Konkrečiu aptariamu atveju, Lietuvos plaukimo federacija į mus kreipėsi su prašymu padovanoti šiam čempionatui daiktinių prizų. „Maxima LT“ suteikė beveik 200 įvairių prizų – vardinių Rūtos Meilutytės sportinių krepšių, lagaminų, rankšluosčių ir kt. Šių prizų vertė siekia daugiau kaip 5600 eurų. Be to, šiais metais kartu su Lietuvos plaukimo federacija, kuri yra ilgalaikė „Maximos LT“ partnerė, vykdėme projektą „Mes už Rūtą“, kurios metu Federacijos vykdomai programai „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ paaukojome 64 tūkst. eurų tam, kad kuo daugiau Lietuvos antrokų galėtų išmokti plaukti ir vandenyje būtų saugūs“.

Savo poziciją išsakė ir Lietuvos plaukimo federacija:

„Užvirė rimta diskusija apie plaukikų prizus. Kaip manote gal geriau buvo įsteigti vieną prizą geriausiam sportininkui 1870 Eur? Sveiki visi pasipiktinusieji ir susidomėjusieji plaukimu. Ačiū Jums visiems už tai. Pirmiausiai – negalima pinigais įkainuoti čempionų, prizininkų. To ir nedarome. Antra – pateikta informacija atitinka ne pilną tikrovę. Praktika įteikti piniginius prizus nugalėtojams nėra nauja. Įprastai prizinį fondą (lygiai tokią pat sumą kokia buvo paskirta dabar) skirdavome geriausiems varžybų dalyviams tai yra 3 geriausiems plaukikams ir 3 plaukikėms pagal FINA taškų skaičiavimo sistemą. Sulaukėme raginimų piniginius prizus skirti kiekvienos individualios rungties prizininkams. Šių rungčių yra 34. Anksčiau piniginius prizus gaudavo 6 plaukikai, minimame čempionate – 102 prizininkai (dauguma jų dalyvauja keliose rungtyse). Šį prizinį fondą įsteigė Lietuvos plaukimo federacija – 1870 Eur. Spręsime, ar toks sprendimas buvo geras ar ne. Trečia – mūsų partneris „Maxima“ taip pat įsteigė prizus – sportinius krepšius, sportinius rankšluosčius. Visus įsteigtus prizus puošia Rūtos Meilutytės autografas, tad juos taip pat įkainuoti yra sunku. Dar kartą ačiū „Maximai“ už prizus! Ketvirta – nugalėtojai ir prizininkai dar buvo apdovanoti kaltiniais medaliais ir diplomais. Penkta – plaukimo sporto šaka nėra komercizuota, starto mokesčiai ne tokie kaip bėgimo maratonuose ar kituose masiniuose renginiuose. Čempionato dalyvio mokestis 5 Eur už visas varžybas (neribotas kiekis startų). Teisybės dėlei reikia pripažinti, kad nei viename ankstesniame čempionate nesame turėję geresnių prizų nei dabar. Labai smagu, kad kyla bendras šurmulys dėl plaukimo. Norime, kad plaukimo varžybos turėtų didesnį matomumą, sklaidą. Sieksime, kad pagrindinės varžybos turėtų live streaming‘ą su rezultatų vizualizaciją, o tai suteiks prizų augimo galimybę. Dar kartą dėkui už dėmesį.“

Kitas įrašas

Okuličiūtės dvarelyje atidarys ir kavinę

Panašūs straipsniai

Skelbiamas viešasis pirkimas kelio rekonstrukcijai ir dviračių tako įrengimui prie Šventosios paplūdimio

2025-07-12
0

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė  viešąjį pirkimą privažiuojamojo kelio prie Šventosios upės paplūdimio nuo Sportininkų gatvės rekonstrukcijai.

Projektas numato ne tik kelio...

Svėdasų krašto muziejaus nuotr.

Svėdasų krašto muziejus nedirbs

2025-07-11
13

Svėdasų krašto (Juozo Tumo-Vaižganto) muziejus liepos 14-31 dienomis neveiks, lankytojai nebus priimami.

Skelbiama, kad atsakingas už muziejų darbuotojas atostogaus. Svėdasų...

Anykščių biblioteka ieško direktorės pavaduotojo

2025-07-11
0

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka skelbia ieškanti direktorės pavaduotojo (-os).

Direktoriaus pavaduotojas (-a) užtikrintų kokybiškų, veiklos standartus atitinkančių bibliotekos...

Savaitgalio diskusija: Ar kenčiate nuo triukšmo?

2025-07-11
11

Policija skelbia, kad  šiais metais nuo  birželio 1 iki šios dienos policija yra gavusi 24 pranešimus dėl triukšmo ar panašaus...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Skelbiamas viešasis pirkimas kelio rekonstrukcijai ir dviračių tako įrengimui prie Šventosios paplūdimio
Svėdasų krašto muziejus nedirbs
Anykščių biblioteka ieško direktorės pavaduotojo
Savaitgalio diskusija: Ar kenčiate nuo triukšmo?
Garbės piliečio vardą pasiūlyta suteikti dviem anykštėnams
Biblioteką pasiekė dar viena ukrainietiškų knygų siunta

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Liepos 10 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 7 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 6 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 5 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Baltijos šalyse pastarąją savaitę brango dyzelinas
Rusijos prekių eksportas sausį-gegužę menko 6,2 proc., importas augo 1,7 proc.
Ministerija siūlo švelninti reikalavimus kurorto statusui
Baigtas tyrimas dėl mirtino incidento Utenos ralyje
Daugėja griežtai neigiamai vertinančių Vyriausybę gyventojų skaičius
„Via Lietuva“: magistralės Vilnius–Utena rekonstravimas įsibėgėjo – atskirose atkarpose jau paklotas asfalto pagrindo sluoksnis

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

PIANISTAI_800x800

PIANISTAI_800x800

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In