Kinijos ekonomika penktadienį parodė naujų susilpnėjimo ženklų – nacionalinis šalies statistikos biuras paskelbė, kad investicijų augimas pasiekė rekordines žemumas, o mažmeninė prekyba ir pramoninė gamyba stabilizavosi.
Fiksuoto turto investicijos – vienas pagrindinių Kinijos ekonomikos variklių – sausio-rugpjūčio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, paaugo rekordiškai mažai, vos 5,3 proc. Investicijų augimas sausio-liepos mėnesiais taip pat buvo rekordiškai žemas ir siekė 5,5 procento.
Kinijos vyriausybė jau užsiminė, kad artimiausiu metu sieks aktyviau palaikyti ekonomikos augimą bei greičiau patvirtins infrastruktūros projektus, bet ekspertai nemano, jog šios priemonės pradės veikti tik kitais metais.
Našumas gamyklose rugpjūtį šoktelėjo 6,1 proc., skelbia Kinijos nacionalinis statistikos biuras. Našumo augimas atitiko „Bloomberg“ apklaustų analitikų prognozes.
Tuo tarpu mažmeninės prekybos pardavimų augimas paspartėjo nuo 8,8 proc. liepą iki 9 proc. rugpjūtį, nors ekspertai pabrėžia, kad dalis augimo turėtų būti priskiriama infliacijai.
Kinijos vyriausybė susiduria keblia problema – nors vienu metu siekiama, kad pagrindiniu ekonomikos varikliu taptu ne investicijos ir eksportas, o asmeninis vartojimas, tačiau tuo pat metu Pekinas šį poslinkį turi derinti su kova prieš milžinišką skolos kalną.
Užduotį dar labiau pasunkino prekybos konfliktas su Jungtinėmis Valstijomis, dėl kurio Kinijos akcijų biržos krito iki žemiausio taško nuo 2016-ųjų.
722262 272872This really is actually fascinating, Ill take a look at your other posts! 918119