• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Penktadienis, 4 liepos, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Pacientus aptarnauti nuotoliniu būdu – rimtas iššūkis medikams

-ANYKŠTA
2020-04-04
Naujienos
0
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro laikinasis vadovas Kęstutis Jacunskas sako, jog jo vadovaujamos įstaigos esminis privalumas - miestelių ambulatorijos, kurios yra visai šalia pacientų.
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Jau antra savaitė, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras dirba karantino režimu. Įstaigos koridoriuose galima sutikti vos vieną kitą medicininę veido kaukę dėvintį mediką ar pacientą. Tai, kad darbas vyksta visu pajėgumu, išduoda tik be paliovos šeimos gydytojų kabinetuose skambantys telefonai – Lietuvoje ir toliau plintant koronavirusui, medikai pacientus daugiausia konsultuoja nuotoliniu būdu.

 Nuotoliniu būdu su pacientais bendrauti sudėtingiau

17 metų Anykščiuose mediku dirbantis Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas pasakojo, kad tiek jam, tiek ir kolegoms kardinaliai pasikeitusi rutina iki šiol kelia įvairiausių minčių.
„Pirmą kartą su tokia situacija susidūrėme darbe ir su kolegomis tarpusavyje viliamės, kad daugiau panašių situacijų neteks gyvenime patirti. Labai keista ir sudėtinga. Medicinoje būtinas tiesioginis bendravimas su pacientu, o dabar visa tai reikia atlikti bendraujant su žmogumi tik telefonu”, – kalbėjo K.Jacunskas.
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas pastebėjo, kad nuotoliniu būdu bendrauti su pacientais yra gerokai sudėtingiau, tai apsunkina medikų darbą.
„Telefonas darbe nenutyla, dirbti dabar labai sunku. Anksčiau už durų laukdavo ilga pacientų eilė, tačiau viskas vykdavo ramiai: užeina vienas pacientas į kabinetą, po to – kitas. O dabar, pasikalbėjus telefonu su pacientu, būtina reikalingus duomenis suvesti į kompiuterį. O čia vėl skamba telefonas, pertraukia mintis, jau kitas žmogus apie savo problemas pasakoja, grįžti prie ankstesnio paciento bėdų, tęsi rašymą. Privelti klaidų labai paprasta”, – pastebėjo K.Jacunskas.

Pacientai ne visada aiškiai nusako sveikatos problemas

Nuotoliniu būdu, anot K.Jacunsko, taip pat sudėtinga nustatyti ir realią paciento būklę.
„Vienas žmogus kūju traumavosi pirštą. Sako – užsigavau pirštą. Kalbantis telefonu, galima suprasti, kad užsigavo į stalo kampą. Ir tik ilgai aiškinantis paaiškėja, kad į pirštą trenkė kūju. Padarius rentgeno nuotraukas paaiškėja, kad pirštas lūžęs. O telefonu žmogus sako – tik užsigavau… Telefonu labai sunku tuos dalykus išsiaiškinti”, – pasakojo K.Jacunskas.

Pacientai ne visada elgiasi
sąžiningai

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro medikai šiuo laikotarpiu sulaukia gana daug telefoninių skambučių dėl nedarbingumo pažymėjimų skyrimo.
„Nedarbingumo pažymėjimų išrašymas yra pakankamai rimta problema. Telefonu neįmanoma nustatyti, ar žmogus iš tikrųjų serga, ar piktnaudžiauja. Kalbamės su medikais, ,,Sodros” specialistais ir konstatuojame, kad šioje vietoje pitnaudžiavimo atvejų bus”, – sakė K.Jacunskas.
Tiesa, gydytojai nėra tie žmonės, kuriuos būtų labai paprasta apgauti.
„Žmogus turi lėtinę ligą, pavyzdžiui, stuburo išvaržą. Žino simptomus. Paūmėja skausmas ir jis gali pasakoti apie simptomus. O  medikas negali apžiūrėti tos vietos ir turi žmogumi patikėti. Pavyksta demaskuoti apsimetėlius. Jei gydytojui kyla neaiškumų,  ir karantino metu jis turi teisę išsikviesti pacientą. Kai pasakai pacientui, kad teks pasirodyti, tuomet jis ir nebeateina. Baigiasi negalavimai”, – šypsojosi Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas.

Išaugo išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius

Lietuvoje paskelbus karantiną, iki kovo 24 dienos, kuomet kalbėjomės su K.Jacunsku, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai pacientams yra išrašę apie 700 nedarbingumo pažymėjimų, daug jų išrašo elektroninių būdu. Šiuos skaičius išaugino ir tokie atvejai, kaip asmenų, grįžusių iš užsienio, saviizoliacija, nedarbingumo pažymėjimai vaikų priežiūrai ir kita.

Tarp pacientų tvyro nerimas

Lietuvoje kiekvieną dieną skelbiant vis apie naujus užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejus, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas pastebėjo, kad tarp žmonių tvyro nerimas ir baimė.
„Dabar daugiau vyrauja peršalimo ligos, o žmonės yra prigąsdinti, todėl iš karto įtaria, kad jiems koronavirusas. Tuomet su pacientais bandome išsiaiškinti, ar jis yra grįžęs iš užsienio kelionės, ar jam teko bendrauti Lietuvoje su užsieniečiu. Dabar darbe daug psichologijos, pacientus tiesiog reikia nuraminti”, – kalbėjo K.Jacunskas.

Įstaigoje – griežta tvarka

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai, anot K.Jacunsko, jau priprato prie pasikeitusios aptarnavimo tvarkos.
„Pirmomis karantino dienomis dar ateidavo daugiau pacientų, laukdavo už durų. Dabar visi informuoti, kad gali atvykti tik tuomet, kai pasikonsultavo telefonu, gydytojo sprendimu”, – sakė K.Jacunskas.
Prie Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro įėjimo nuo V.Kudirkos gatvės dabar yra įrengtas skambutis. Paskambinę juo, pacientai privalo pasakyti telefonu užregistruoto vizito laiką, vardą ir tuomet yra įleidžiami į vidų. Įėjus būtina dezinfekuotis rankas, visiems pamatuojama kūno temperatūra. Apsisaugojimo priemones dėvi ir medikai.

Gripas ne mažiau pavojingas už koronavirusą

Apie kol kas sunkiai sustabdomą koronavirusą Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas turėjo savo nuomonę.
,,Žvelgiant į statistiką, galima remtis dažniausiu pavyzdžiu apie gripą. Skaičiuokime, kiek žmonių miršta nuo gripo ir kiek nuo koronaviruso – nėra ką lyginti. Mokslininkai nusprendė, kad koronavirusas pavojingesnis – klausykime jų”, – kalbėjo K.Jacunskas.

Pacientų humoras priblėso

Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas pripažino, kad dėl plintančio koronaviruso neramu ne tik pacientams, bet ir patiems medikams.
„Tarp medikų nerimo yra, garsiai apie tai nekalbame, bet esame didžiausioje rizikos grupėje dėl kontaktų su galimai užsikrėtusiais asmenimis. Įtampa yra. Visi suprantame, kuo rizikuojame”, – sakė K.Jacunskas.
Beje, medikai pastebėjo, kad iš pradžių, kai koronaviruso atvejų pasaulyje buvo fiksuojama nedaug, anykštėnai šia tema mėgdavę ir pajuokauti.
„Pacientai pradžioje buvo linksmesni. Kai viskas prasidėjo, tik Europoje ir Lietuvoje dar nebuvo koronaviruso atvejų, žmonės visaip tą virusą pravardžiuodavo. Laikas bėga ir žiūriu – humoras dingo”, – pastebėjo pašnekovas.

Ragina laikytis nustatytos tvarkos

Baigdamas pokalbį, K. Jacunskas anykštėnams linkėjo: „Būkime sąmoningi, pilietiški, laikykimės nurodymų ir karantiną sėkmingai išgyvensime. Mirčių neišvengsime, tačiau abejoju, ar sulauksime Italijos scenarijaus. Į gryną orą būtina išeiti, bet atstumų laikytis reikia, negalima būriuotis. Pabūkime atskirai, pasilinksminsime, kai pasibaigs karantinas. Prašome būti supratingus ir į polikliniką vykti tik gydytojo nurodymu.”

Kitas įrašas

"Rievės" ( "Anykšta", 2020-04-04)

Panašūs straipsniai

Savaitgalio diskusija: Kur žadėtasis gelbėtojo postas?

2025-07-04
5

Orai geri, anykštėnai ir turistai gaivinasi Šventosios upės bangose, o beveik 20 metų kurorto statuso siekiančiuose Anykščiuose šią vasarą taip...

Garbės piliečio kandidatūros dar nesvarstė

2025-07-04
2

Tradiciškai, per liepos paskutinį savaitgalį vyksiančią Anykščių miesto šventę, bus pagerbtas naujasis (arba naujieji) Anykščių rajono garbės pilietis. Tiesa, kol...

JUODARAGIO kino vakaras bibliotekoje

2025-07-04
0

Kur? Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

RENGINYS NEMOKAMAS

Liepos 10 d., ketvirtadienį, šiuolaikinės baltų kultūros festivalio MĖNUO JUODARAGIS rengėjai ir...

Liepos 6-osios renginiai Utenoje

2025-07-04
1

Utenos kultūros centras kviečia švęsti Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Savaitgalio diskusija: Kur žadėtasis gelbėtojo postas?
Garbės piliečio kandidatūros dar nesvarstė
JUODARAGIO kino vakaras bibliotekoje
Liepos 6-osios renginiai Utenoje
Leliūniečiai mokėsi pažinti gaurometį
Statybos skyrius turės vedėją

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Liepos 3 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 2 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 1 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 30 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 29 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 28 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje skirtingai keitėsi ir pastarąją savaitę
Seimo narys T. Tomilinas COSAC pirmininkų susitikime: už spartesnę ES plėtrą ir tvirtą paramą Ukrainai
Rusija įvykdė didžiausią per visą karą ataką prieš Ukrainą
Geografijos egzaminą jau išlaikė 8,3 proc. vienuoliktokų, fizikos – apie 6 proc. visų laikiusiųjų
Gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais, pasitikėjimą susigrąžino kariuomenė
Petrui Gražuliui prokuratūra dėl LGBTIQ+ bendruomenės niekinimo siūlo skirti 10 tūkst. eurų baudą

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In