
Greitieji kreditai neturėtų asocijuotis su neigiamais aspektais. Greitai gaunami pinigai nėra blogai, ypač jeigu susiklosto netikėtos finansinės situacijos. Blogais žmonių pasąmonėje jie tampa tik tada, kai padaromos klaidos, imant kreditus. Kaip jų išvengti ir mokytis iš kitų, o ne savo klaidų?
Tikriausiai nebekyla klausimas: greitieji kreditai – kas tai? Apie juos yra girdėjęs beveik kiekvienas, o nemažai žmonių kada nors buvo pasinaudoję kreditorių paslaugomis. Iš tiesų ši paslauga nepraranda populiarumo, net ir sugriežtinus pinigų ėmimo ir išdavimo sąlygas. Pirma, tai patogu. Greitai prireikus pinigų juos galima gauti keliolikos minučių tarpe, todėl netikėti finansiniai sunkumai neatrodo tokie baisūs. Paimtas kreditas gali padengti būsto remonto, mokslo, kvalifikacijos kėlimo ar paprasčiausių komunalinių mokesčių išlaidas. Ir nors kredito įmonės vis akcentuoja atsakingą skolinimąsi vis dar pasitaiko klaidų.
Paskolos ėmimas – dažniausiai pasitaikančios klaidos:
• Sąlygų neperskaitymas. Tai yra viena dažniausių klaidų, dėl kurios kyla nemalonumai ir kiti nesklandumai. Pasirašydami sutartį ar sutikdami su jos sąlygomis niekaip negalėsite jų nuneigti. Todėl prieš sutinkant su sąlygomis būtinai perskaitykite jas visas, o, jei nesuprantate konkrečios dalies, pasikonsultuokite su finansų specialistais. Taip išvengsite nesusipratimų ir papildomo galvos skausmo.
• Pinigų skolinimasis iš pirmos rastos kredito įmonės. Kartais, kai pinigų reikia labai skubiai, praleidžiama paieškos ir kreditorių lyginimo etapas. Būtų klaidinga galvoti, kad visos kredito įmonės teikia tas pačias sąlygas. Todėl, kad ir kaip skubate gauti kreditą, geriau situaciją įvertinti šaltu protu ir neskubėti griebti pirmo pasitaikiusio pasiūlymo. Vieną kartą paskubėjus, gali tekti ilgai gailėtis, pavyzdžiui, mokėti aukštesnes palūkanas.
• Greitieji kreditai yra teikiami atsižvelgiant ne tik į jūsų mokumą, bet ir kredito istoriją. Pasiūlymas kiekvienam yra sugeneruojamas atskirai. Todėl, jeigu jūsų kredito istorijos rodiklis žemas – nesitikėkite, kad ir taip gana aukštos kreditorių palūkanos, bus jums palankios.
• Kita labai dažnai pasitaikanti klaida – paskolos ėmimas kitos paskolos padengimui. Tiek kreditoriai, tiek ir finansų konsultantai siūlo primygtinai vengti šios klaidos. Tai ne tik nesumažins jūsų paskolų skaičiaus, bet ir dar labiau jus įklampins skolų rate.
• Savo mokumo ir protingos sumos įvertinimas taip pat dažnai prasilenkia su žmonių norais. Ir nors kreditus išduodančių įmonių taisyklėse teigiama, kad vidutinės mėnesio įmokos apskaičiuojamos padalijus kredito grąžinimo ir kredito kainos sumą iš kredito trukmės, pagal visus įsipareigojimus finansų įstaigoms, dydis turi sudaryti ne daugiau kaip 40 proc. vartojimo kredito gavėjo tvarių pajamų. Vis dėlto, paėmę maksimalią sumą stipriai rizikuojate. Žmonės dažnai pamiršta pagalvoti, kaip grąžintų skolą, jei netektų darbo ar atsirastų kitų skubių finansinių išlaidų. Todėl visada geriau apsidrausti ir kreditą imti tik tada, kai žinote, kad greitai jį galėsite grąžinti (pavyzdžiui, kai iki algos lieka savaitė).
Šių klaidų galima nesunkiai išvengti, jeigu greitieji kreditai nebus tik impulsyvus sprendimas, o taps apgalvotu ir gerai pasvertu sprendimu. Svarbu nepamiršti įvertinti visų rizikų ir, jeigu pinigų tikrai reikia, pasinaudoti šia paslauga.