Rusijos diplomatų tvirtinimu, Maskva šiuo metu nėra pasirengusi visiškai atsisakyti branduolinių ginklų, nes tai yra teisėta atgrasymo priemonė nacionalinių interesų saugumui užtikrinti.
Tokią Rusijos poziciją Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties (Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons, NPT) paruošiamajame komiteto posėdyje pareiškė Užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir nusiginklavimo departamento direktorius Michailas Uljanovas.
Anot diplomato, daugelis atominių ginklų neturinčių šalių yra nepatenkintos esamais nusiginklavimo tempais, kai kurios jų reiškia „radikalias” idėjas apie visišką šios masinio naikinimo priemonės atsisakymą, kaip kad atsitiko su cheminiais ar bakteriologiniais ginklais.
„Tačiau mes tam nepasirengę, todėl laikysimės nuostatos, kad branduolinis ginklas yra teisėta atgrasymo ir nacionalinių interesų apsaugos priemonė”, – sakė M. Uljanovas, pridūręs, jog nusiginklavimas turėtų vykti etapais, „esant strateginiam stabilumui ir atsižvelgiant į visus tarptautinio ir Rusijos saugumo faktorius”.
M. Uljanovas pakartojo užsienio reikalų viceministro Sergejaus Riabkovo pažadą laikytis pratęstos Strateginės ginkluotės ribojimo sutarties (Strategic Arms Reduction Treaty, START), kuria Rusijos branduolinis arsenalas būtų sumažintas iki 1 550 kovinių užtaisų.
„Jos įgyvendinimas užtruks ilgai, kai baigsime, tuomet ir peržvelgsime situaciją”, – pažymėjo Maskvos atstovas.