Iki gegužės 1 dienos centralizuotos šilumos vartotojai turėjo pasirinkti karšto vandens tiekimo būdą. Kokia padėtis Anykščiuose? Apie tai – Dienos interviu su UAB „Anykščių šiluma“ direktoriumi Virgilijumi VAIČIULIU:
Iki gegužės 1 dienos centralizuotos šilumos vartotojai turėjo pasirinkti karšto vandens tiekimo būdą. Kokia padėtis Anykščiuose? Apie tai – Dienos interviu su UAB „Anykščių šiluma” direktoriumi Virgilijumi VAIČIULIU:
Ar kas nors iš anykštėnų pasirinko kitokį karšto vandens tiekimo būdą negu yra dabar?
Faktiškai mūsų bendrovė Anykščiuose patvirtinta karšto vandens tiekėju ir niekas iš anykštėnų nepanoro karšto vandens pirkti kitokiu būdu. Tiesa, kreipėsi du asmenys, kurie pageidavo, kad pas juos būtų nupjauti vamzdžiai ir jie pageidavo statytis boilerį. Bet tai jau ne karšto vandens tiekimo būdo keitimas, bet šildymo sistemos keitimas.
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovas vakar per televiziją aiškino, kad gyvatuko mokestis bus apskaičiuojamas ne daugiau kaip už 160 kWh ir jis per mėnesį neturės būti didesnis kaip 37 Lt. Kaip žinia, anykštėnai už gyvatuką vasaros metu turėjo mokėti net po 100 Lt. Kaip bus dabar?
Jūsų minėtas specialistas greičiausiai komentavo gyvatuko mokestį Vilniaus mieste. Negaliu tiksliai pasakyti, ar jau yra patvirtinta pastovi gyvatuko kaina, tačiau ji kas mėnesį svyruoja, nes mokestis už šilumą perskaičiuojamas kiekvieną mėnesį. Tarkim, jeigu dabar Anykščiuose kilovatvalandė karšto vandens kainuoja 30 ct su PVM, tai gyvatuko mokestis būtų 48 Lt.
Kaip sekasi keičiant paprastus karšto vandens skaitiklius į nuotolinio valdymo?
Iš 3700 vartotojų, nepakeisti liko tik 260 skaitiklių. Kadangi vienas skaitiklis su nuotoliniu valdymo mums kainavo 230 Lt, todėl rajono taryba nustatė 3,44 Lt skaitiklio aptarnavimo mokestį. Šių skaitiklių galiojimas, su patikra kas ketverius metus, manau, bus 12 metų.