Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja priėmė teisiškai neįpareigojančią rezoliuciją, kurioje atsisakoma pripažinti kovo 16 dieną Kryme surengto referendumo teisėtumą, rašo „Reuters”.
193 vietų Asamblėjoje už rezoliuciją balsavo 100 narių, prieš – 11, dar 58 valstybės susilaikė. Kai kurių šalių atstovai balsavime iš vis nepasirodė.
Vakarų valstybių diplomatai po balsavimo spaudos atstovams sakė, kad rezoliuciją palaikė kur kas daugiau šalių nei tikėtasi, nepaisant agresyvių Maskvos diplomatinių pastangų prieš šį dokumentą.
Rusijos nuolatinis atstovas JT Vitalijus Čiurkinas prieš balsavimą teigė, kad rezoliucija iš „prigimties yra konfrontacinė”, nes joje raginama „abejoti referendumo rezultatais, neatsižvelgiant į jos istorinį vaidmenį”.
„Rusija negali neigti Krymo pusiasalio gyventojų apsisprendimo teisės”, – kalbėjo diplomatas, pridūręs, kad pusiasalio ir Rusijos susijungimas yra „istorinės teisybės šventė”.
Rusijos užsienio reikalų viceministras Genadijus Gatilovas anksčiau skundėsi, kad Vakarų šalių parengta rezoliucija yra politiškai motyvuota.
„Rusija pasiūlymo atžvilgiu yra nusiteikusi neigiamai. Manome, kad dokumentas yra politiškai motyvuotas ir neatspindintis realybės”.
ELTA primena, kad kovo 16 dieną, Rusijos pajėgų ir „savisaugos dalinių” okupacijos sąlygomis, Krymo pusiasalyje vyko referendumas, kurio metu beveik 97 proc. atėjusių balsuoti pasisakė už pusiasalio prisijungimą prie Rusijos. Vakarų šalių ir Ukrainos vyriausybės atsisakė pripažinti šio plebiscito teisėtumą, nes Ukrainos konstitucija nenumato regioninių referendumų.