
Rugpjūčio 11 dieną Traupio botanikos sodui Anykščių rajono savivaldybė ruošiasi suteikti Sigučio Obelevičiaus botanikos sodo vardą.
Ta proga bus iškilmingai atidengtas paminklinis akmuo šio sodo įkūrėjui, Anykščių rajono Garbės piliečiui, 14 knygų apie gamtą autoriui ir beveik 20 metų dirbusiam vienu Anykščių rajono savivaldybės vadovu, biologui Sigučiui Obelevičiui.
Tačiau visai nesirūpinama, kad lankytojai būtų tinkamai informuoti, kaip aplankyti šį objektą. Norint išsiaiškinti botanikos sodo darbo laiką, reikia naršyti „Kavarsko“ feisbuko grupėje ir ieškoti Linos, kuri gali papasakoti apie botanikos sode augančius augalus, telefono numerio.
Turistai pageidauja aplankyti Traupio botanikos sodą, tačiau skundžiasi, kad nėra informacijos, kada tą galima padaryti.
„Sveiki. Bandysiu paklausti čia, nes Anykščių turizmo centras kaip ant juoko dirba, nieko neklausk – nieko nežino. Paskambinau paklausti apie Traupio botanikos sodą-daržą, ar galima jį lankyti, ar yra darbo valandos, bet nieko nežino!! Sako, skambinkit į Kavarsko mokyklą, daugiafunkcinį centrą, jiems priklauso dabar lyg… Na aišku mokykloje matyt nieko nebebūna, nes visi telefonai atjungti. Gal kas galite painformuoti, kaip ten su tuo Traupio botanikos sodu-daržu. Kada, kaip galima į jį patekti, ar yra kokios lankymo valandos? Ačiū“, – dar liepos pradžioje internete rašė Daiva (komentaro kalba netaisyta, red. pastaba).
Nesulaukusi pagalbos iš Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro, Daiva netikėtai sulaukė pagalbos iš Traupio botanikos sodo įsteigėjo, buvusio Anykščių rajono mero S. Obelevičiaus žmonos Alytės Obelevičienės, kuri pasidalijo kontaktais, į ką kreiptis, norint aplankyti Traupio botanikos sodą. Kavarsko feisbuko grupės komentaruose ji pasidalijo Linos telefono numeriu.

„Anykšta“ susisiekė su Traupio botanikos sodo kuratore Egle Djačenko. Moteris neslėpė, kad į informacijos apie botanikos sodą sklaidą Anykščių rajono savivaldybė bei Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras žiūri atsainiai.
„Daug žmonių susitinku renginiuose, ateina, sako, ar galima į tą sodą. Jie manęs kaip ir atsiklausia.
Taip, sakau, važiuokit. Jeigu norit, kad ten kažkas kažką papasakotų, parodytų, kas dabar žydi, tai vis tiek reikia kalbėti su Lina“, – sakė E. Djačenko.
Pasidomėjus, kas yra ta Lina, Traupio botanikos sodo kuratorė E. Djačenko paaiškino: „Lina įdarbinta kaip prižiūrėtoja. Jos ten su Vilma ravi, tvarko. Kai daug metų ten dirba, vis tiek jau pažįsta kaip savo sodą.“
Pasiteiravus, kur reikėtų lankytojams ieškoti Traupio botanikos sodo prižiūrėtojos Linos telefono numerio, kuratorė E. Djačenko atsakė nežinanti.
„Tai – ne mano atsakomybė. Aš įdarbinta kaip kuratorė ir savo darbą darau, o ten visi reikalai turėtų būti parašyti normaliai“, – sakė ji.
Traupio botanikos sodas yra perduotas Kavarsko pagrindinei mokyklai–daugiafunkciam centrui, tačiau ši švietimo įstaiga savo tinklapyje apie botanikos sodą užsimena tik epizodiškai.
Nuo šios į viešumą iškilusios problemos praėjo mėnuo, ruošiamasi sodo įkūrėjo S. Obelevičiaus atminimo įamžinimui, tačiau Anykščių turizmo ir verslo informacinio centro puslapyje informacijos, kaip rasti Traupio sodą, nėra.

TIC nemiegokite…Žinant politines peripetijas,tai nieko naujo dėl informacijos.Bjaurastis tik
Kam reikalinga tokia darbuotoja ir ką ji kuruoja?Ir aišku,priklauso nuo žmogaus požiūrio.Važiuokit ir gal rasite ką…Na jau visai dugnas .Ir dar nežinoti telefono kas dirba sode?Ar mes nesapnuojam,kad tokie atsakymai būna dar,dirbant kuratore?Tegu savivaldybė ir užsiima indais,kvapais ir kitokių bizniu,tai juk esi to sodo tarsi vadovas?
Girdėjau kalbas, kad ji iš mūsų teisingos partijos.
Ne partijoje esmė.Netinkamas tai vietai žmogus.
Dzin tas sodas kuratorei matomai.
Negaliu patikėti kuratorės atsakymu.Ar ne gėda?
Traupio sodo kuratorė nežino telefono kas dirba ? Mesti tokias iš darbo.Kokia kartą užaugo?Gėda.
Per anksti išeina geriausi žmonės
a.Obelevičius taip neatsakytų kaip kuratorė.Jaunimas dabar toks .Kažkodėl be didelių reklamų Traupio sodą ir merą rasdavo iš visos Lietuvos,Latvijos ..A.A.Obelevičius atsiliepdavo į visus skambučius.. Nebėra jo nebėra meilės sodui.Tarsi prievolė.Nepatogu nedaryti.Sunyks sodas..įkurtas savo lėšomis,tai ir rūpestis kitoks..ir darbas ,kurį myli..