
Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui rajone išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Tokių gaisrų padariniai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės. Per devynis šių metų mėnesius dėl krosnių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 11 gaisrų, kas sudaro apie 10 procentų visų gaisrų skaičiaus.
Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui rajone išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Tokių gaisrų padariniai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės. Per devynis šių metų mėnesius dėl krosnių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 11 gaisrų, kas sudaro apie 10 procentų visų gaisrų skaičiaus. Primename gyventojams Bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimus eksploatuojant šildymo įrenginius-šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojinguose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmtraukių kanalais turi būti išbalinti, iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius būtina išvalyti suodžius, smilkstančias anglis ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 m nuo pastatų ir statinių. Atkreiptinas gyventojų dėmesys į draudimus eksploatuojant šildymo įrenginius- tai laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais, kūrenti anglimi, koksu,skystuoju kuru ar dujomis arba kitu šildymo įrenginiui nepritaikytu kuru, kūrenti esant atidarytoms pakuros durelėms, naudoti vėdinimo kanalus dūmams šalinti, palikti be priežiūros kūrenamas krosnis, židinius ir leisti juos prižiūrėti mažamečiams vaikams.
Siekdami spręsti šią aktualią problemą, Utenos APVG Anykščių PGT organizuoja akciją „Kūrenkime saugiai‘‘. Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Akcijos metu bendradarbiaujama su Anykščių neįgaliųjų draugija, Anykščių socialinių paslaugų centru, atsakingais savivaldybių socialinės rūpybos skyriaus ir seniūnijų darbuotojais siekiant pasiekti labiausiai pažeidžiamą mūsų visuomenės dalį – socialiai remtinas šeimas, žmones su negalia. Atkreipiamas dėmesys į gyventojų būstuose naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę, patariama kaip juos saugiai eksploatuoti.
Norime atkreipti gyventojų dėmesį į šią aktualią problemą ir bendromis pastangomis ieškoti galimybių praktiškai padėti vieni kitiems.