Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Kiekvieną vakarą, iš karto po žinių, anykštėnė Onutė įsijungdavo siaubo filmus, kad šiek tiek nusiramintų ir ramiau užmigtų.

Komentaras

Alio:„Kur dingo šiukšlių dėžės J. Biliūno gatvėje, kurios buvo pastatytos prie senų suoliukų???
Suolus pakeitėt, gal ir šiukšlių dėžes prie jų pastatykit."

Skaityti komentarus (2)
Už Vyganto Šližio nugaros mėsinių galvijų parodai paruošta teritorija. Tolumoje – verslininko gimtasis namas. Jo mėsinių galvijų ūkyje yra per 400 grynaveislių aubrakų bei mišrūnų šorbrakų, kurie ir žiemoja lauke.

Kitą savaitę, rugsėjo 29-30 dienomis, Anykščių seniūnijos Bliuvonių kaime vyks specializuota mėsinių galvijų paroda ir tarptautinė konferencija. Parodos masteliai – grandioziniai, verslininkas Vygantas Šližys, kurio ūkyje vyks paroda, jai paruošė 5-6 ha teritoriją, taigi, tokį plotą, kuris prilygsta dešimčiai futbolo aikščių.


Paroda šalia namo,
kuriame verslininkas užaugo

Bliuvonys – kaimas tarp Anykščių ir Kurklių, netoli Anykščių šilelio. Važiuojant iš Anykščių, ties posūkiu link Puntuko, reikia sukti į priešingą pusę - kairėn (likus maždaug 200 metrų iki posūkio į Puntuką)
Pirmasis ženklas, jog važiuojate teisingai – jus pasitiksiantis jautis su „triusikais“. Taip didžiulį kūrinį iš lentų vadina pats jo autorius anykštėnas Žilvinas Smalskas. „Jautis su „triusikais“ sukurtas ir pastatytas prieš parodą, o ateityje jis bus savotišku riboženkliu, nurodančiu, kad prasideda V. Šližio valdos.
Vienas iš parodos organizatorių, kelių įmonių savininkas V. Šližys augo Bliuvonių kaime. Prieš keletą metų gimtajame kaime jis įkūrė mėsinių galvijų ūkį. Dabar verslininkas su šeima savo gimtinėje valdo apie 600 ha žemės, jose ganosi per 400 mėsinių galvijų. Nuo parodai paruoštų laukų – plati panorama, su nostalgišku akcentu – namu, kuriame užaugo verslininkas.

Į „viešbutį” tiesiamas
vandentiekis

Parodoje bus eksponuojami praktiškai visų Lietuvoje auginamų mėsinių veislių galvijai. Kaip tik šiuo metų jiems įrenginėjami gardai, savotiškas viešbutis, nes dauguma gyvulių į Bliuvonis bus atvežti trečiadienį, rugsėjo 28-ąją, o į namus iškeliaus tik penktadienio vakare. Į šį „viešbutį“ tiesiamas vandentiekis, gyvulių apsauga naktimis pasirūpins saugos tarnyba.
Ateinančią savaitę paruoštoje teritorijoje bus statomos palapinės, skirtos konferencijoms, bei scena, įrengiama vaikų žaidimų aikštelė, ruošiamos vietos automobiliams. Beje, vaikų žaidimų aikštelėje mažieji galės padūkti kaip tikrame kaime – šiauduose.
Dvi dienas Bliuvonyse vyks konferencijos ir seminarai. Pranešimus konferencijose skaitytis Lietuvos ir užsienio valstybių mokslininkai. Dalis šių renginių pakankamai specifiniai, skirti ūkininkams, tačiau kita dalis – atraktyvūs, įdomūs ir plačiajai visuomenės daliai. Pavyzdžiui, vyks parodomosios gyvulių bandos valdymo, pasitelkiant šunis, pamokos, tvorų tvėrimo praktinis demonstravimas, profesionalūs virėjai dalinsis jautienos patiekalų gamybos patirtimi, dalyvaus garsus virtuvės šefas Gian Luca. Vyks koncertai, „razbaininko“ amplua siautės tas pats „Jaučio su „triusikais“ autorius Ž. Smalskas. Savo automobilių galimybių demonstravimą surengs „Subaru“ ir „Toyota“ atstovai. Bus surengta loterija, vyks žaidimai mažiems ir dideliems.

Pirmoji specializuota
mėsinių galvijų paroda

Po šios parodos Bliuvonys taps lyg ir istorine vieta – kaime rengiamaspecializuota mėsinių galvijų paroda yra pirmoji Lietuvoje. Anksčiau vykdavusios bendros parodos su „pienininkais“. Likus dviem savaitėms iki parodos, Anykščiuose lankėsi Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) prezidentė Laura Mišeikienė ir šios asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė. LMGAGA kartu su V. Šližio „Vaja Farm“ bei Lietuvos žemės ūkio rūmais yra parodos organizatoriai. Renginį globoja Lietuvos žemės ūkio ministerija, jame žada apsilankyti ministrė Virginija Baltraitienė.
„Mums didelis atradimas šis ūkininkas, kuris rodo iniciatyvą ir pasako labai daug gerų minčių“, – apie V. Šližį kalbėjo LMGAGA direktorė V. Živatkauskienė. Abi viešnios aiškino, kad parodos pasirinkimo vietą lėmė dvi esminės priežastys – V. Šližio asmeniniai ir ūkininkavimo ypatumai bei kraštovaizdis. „Žinojome šį ūkį, kaip inovatyvų, išdėstytą nuostabiame kraštovaizdyje“ – apie „Vaja Farm“ sakė LMGAGA direktorė, o prezidentė pridūrė, kad ne tik Bliuvonys, bet ir visos Anykščių apylinkės yra „užburiantis kraštas“.

Ant kelio išpylė
„Šlavėnų kultūrą“

Šimtų, o gal tūkstančių žmonių priėmimas ūkyje yra didelis rūpestis V. Šližiui. Jis šypsojosi, kad tvarkydamas kaimo keliukus ant jų supylė „visą Šlavėnų kultūrą“, t.y. sumaltus šio kaimo kultūros namų plytgalius. O kur dar visi derinimai su įvairiomis tarnybomis, pradedant apsauga, baigiant elektros tinklais. „Negyvensi su karvėmis, jas reikia parduoti“, – sau būdinga ironija apie parodos lobistinius tikslus, ryšių, pažinčių mezgimą dėstė V. Šližys. Kita vertus, jam šiaip paprasčiausiai smagu, jog praėjus tik trejiems metams nuo ūkio įsteigimo jau gali organizuoti nacionalinę parodą, jog ta paroda vyksta jo gimtajame kaime.
Verslininkas kalbėjo, kad jis už pagalba rengiant parodą dėkingas rajono valdžiai, Anykščių seniūnui Eugenijui Pajarskui, Anykščių maisto ir veterinarijos tarnybai, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybai ir kitoms institucijoms, su kuriomis reikėjo turėti reikalų. Pasak V. Šližio, šį kartą jį nustebino kolegos verslininkai. “Iš Vilkaviškio, iš Prienų atvažiuos pardavėjai ir paslaugų teikėjai. O su smulkiaisiais Anykščių verslininkais sunku susikalbėti. Prekybinės vietos bus suteiktos nemokamai, tačiau atrodo, kad anykštėnams pinigų jau nebereikia. Nesuprantu, ar jie jau daugiau, nei jiems reikia, iš turistų per vasarą užsidirbo, ar paprasčiausiai yra tinginiai”, – stebėjosi V. Šližys.

Trys priežastys, kodėl reikia
ateiti į parodą

Mėsinių galvijų parodos lankymas nemokamas. V. Šližys, paklaustas, kodėl anykštėnai turėtų apsilankyti parodoje, išvardino tris priežastis: „1.Dėl to, kad praplėstum akiratį – išsiaiškinti, kuo karvė nuo avies skiriasi. 2.Mėsiniai galvijai – gražūs ir stebėtinai išraiškingi. 3. Proga gerai praleisti laiką. Bus ir alaus, ir giros, ir muzikos, ir vaikų žaidimų aikštelės, ir atrakcijos.“

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta