Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Trečią kartą spiritu pravalius išmaniojo telefono ekraną, Siri programėlė paprašė užkandos.

Komentaras

M.F.:„Pakruojyje namo administratorius kiekvienam daugiabučiui padovanojo po žolės pjovimo mašiną. Išėję į pensiją namo gyventojai talkina komunalininkams nupjauti žolę prie savo namo. Gal tokiią praktiką pamėginti ir Anykščiuose. Jei name vienos bobutės, tai tokia akcija netinka."

Skaityti komentarus (1)
Teisme nuskambėjo STT padarytas įrašas, kuriame Kęstutis Tubis bendražygius moko, kaip elgtis, kad STT neįrašytų pokalbių.


Antradienį, vasario 18-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose, nagrinėjant buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio bylą, toliau klausyti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų padaryti garso ir vaizdo įrašai.
Visas antradienio posėdis buvo skirtas vadinamajam Arvido Pajuodžio epizodui. Pagal šį epizodą K.Tubis kaltinamas nematerialaus kyšio ėmimu. Anot kaltinimo, K.Tubis pažadėjo tuometiniam Anykščių rajono tarybos nariui A.Pajuodžiui darbo vietą UAB ,,Anykščių vandenys“ mainais už palaikymą per balsavimus rajono taryboje.

 

Žadėjo ,,sėdėti ant pečiaus“...

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose antradienį įrašų perklausos pradėtos nuo A.Pajuodžio ir K.Tubio 2018 metų spalio 23-iąją vykusio pokalbio mero kabinete. A.Pajuodis pyko, kad negauna valdiško darbo. ,,Man ne 15 metų. Kam man eiti į darbą, jeigu aš negaunu atlyginimo. Aš geriau ant pečiaus sėdėsiu“, - K.Tubiui apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, o gal ir apskritai iš rajono tarybos, pareiškė A.Pajuodis. Po tokio A.Pajuodžio pranešimo K.Tubis telefonu į savo kabinetą išsikvietė tuometinį laikinąjį UAB ,,Anykščių vandenys“ vadovą Alvydą Gervinską. ,,Pareiškė ultimatumą: jeigu neskirsime į ,,vandenis“,  jis palieka kaoliciją“, - į kabinetą atėjus A.Gervinskui, problemos esmę atskleidė K.Tubis.
A.Gervinskas dėstė, kad, norint įdarbinti A.Pajuodį reikia atlikti įmonės struktūros pakeitimus. ,,Kada jį gali paskirti?“ - tvirtai perklausė K.Tubis. A.Gervinskas datos neįvardijo, o tuometinis meras jį mokė, kaip elgtis po to, kai A.Pajuodis bus įdarbintas. ,,Tai komunikuosi pats. Sakysiu -  nei žinojau, nei mačiau“, - apie tai, kas bus kaltas, jog A.Pajuodis įdarbintas, pranešė tuometinis Anykščių rajono meras.    
Vėliau pateiktame A.Pajuodžio telefoniniame pokalbyje su neįvardytu asmeniu A.Pajuodis giriasi, kad nuo gruodžio 1-osios pradės dirbti.
Ankstesniuose teismo posėdžiuose liudijęs A.Pajuodis neslėpė, kad jis buvo nusivylęs K.Tubiu ir visa valdančiąja koalicija, nes ilgai negavo darbo, net jautėsi apgautas.  

Įmonės struktūra priklausė nuo A.Pajuodžio kandidatavimo į tarybą

2018-ųjų rudenį A.Pajuodis dažnai skambindavo A.Gervinskui, aiškinosi, kokius jis turi pateikti dokumentus įsidarbindamas ,,Anykščių vandenyse“. ,,Jeigu viskas pavyks, kaip planuojame, tai konkurso nebus /.../. Gal tu nesiversk dabar per galvą /.../. Viskas daroma, kad nereiktų konkurso, kitaip pačiam šansų nebūtų“, - A.Pajuodį ramino A.Gervinskas.
A.Pajuodis neturi aukštojo išsilavinimo, todėl jam buvo aiškinama, kad UAB,,Anykščių vandenys“ direktoriaus pavaduotoju jis dirbti negali. Neva bus atliktas bendrovės struktūros pakeitimas, įsteigti nauji etatai ir vienas iš naujų etatų kaip tik ir bus skirtas tuometiniam rajono tarybos nariui.
Šį faktą patvirtina ir teismui pateiktas A.Gervinsko telefoninis pokalbis su tuometiniu Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, buvusiu UAB,,Anykščių vandenys“ valdybos pirmininku Audroniumi Gališanka. A.Gervisnkas buvo K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto koordinatorius, A.Gališanka -  vienas iš kandidatų sąrašo lyderių. Vyrai, aptardami UAB ,,Anykščių vandenys“ valdybos posėdžio, kuriame ketinta keisti bendrovės struktūrą, datą, dėstė, jog įmonės struktūra priklausys nuo to, ar eis A.Pajuodis su K.Tubiu į rinkimus, ar neis. ,,Bus A.Pajuodis sąraše, nebus. Na...ui tada stengtis dėl jo“, -  kalbėdamas apie UAB ,,Anykščių vandenys“ valdybos posėdį, dėstė A.Gališanka. ,,Jeigu jo sąraše nebus - tai nafik“, - antrino A.Gervinskas.

Žmonai guodėsi, jog užverstas darbu

Teismui pateiktas ir 2018 metų gruodžio 14 dienos A.Gervinsko telefoninis pokalbis su jo žmona Aušra. Jis žmonai guodėsi, kad yra žiauriai apkrautas darbu - ir UAB ,,Anykščių vandenys“  reikalus turi tvarkyti, ir K.Tubio visuomeninio komiteto.
,,Dar ir A.Pajuodis atsigrūdo, Šmirgelis dešimtkart per dieną skambina“, - žmonai guodėsi ,,Anykščių vandenų“ vadovas.     
Gruodžio 17-ąją K.Tubio komiteto aktyvas ,,nusifilmavo“ jo darbo kabinete. Komitetas aptarinėjo, kas kelintoje kandidatų sąrašo vietoje turėtų būti įrašytas. ,,Darbą tarėmės. Ko jis kels!?“ - jog A.Pajuodis nesukels bangų, jeigu bus įrašytas tik 30-uoju, bendražygius ramino K.Tubis. Pasak tuometinio mero, nesą svarbu, į kurią poziciją bus įrašytas dabar jau buvęs rajono tarybos narys, buvęs Svėdasų girininkas Donatas Tuska, nes jis ,,ištemps“. O A.Gervinskas sakė, kad Alfrydą Savicką reikia rašyti aukščiau nei A.Pajuodį. ,,A.Savickas pagal savo pastangas stovi aukščiau“, - poziciją dėstė visuomeninio rinkimų komiteto koordinatorius.
Teisme dar kartą peržiūrėtas ir įrašas, kuriame savivaldybės kontrolierius Artūras Juozas Lakačauskas  merui raportuoja, kaip tikrina Anykščių ligoninę ir žada žiūrėti, ,,kaip iš kitos pusės užeiti“. ,,Man reikia įrodymų“, - prielaidas, kad neva buvęs ligoninės direktorius Dalis Vaiginas  sau išsimokėdavo neuždirbtus pinigus, meras kontrolieriaus prašė įrodyti faktais. ,,Įrodysim“,- pažadėjo A.J.Lakačauskas. ,,Mes turime pasitaupę pinigėlių./.../Liktų 2000 nepanaudotų, jeigu visus paskatintume, tame tarpe ir mane“, - pokalbio pabaigoje merui apie gerų darbuotojų skatinimo būdus paaiškino kontrolierius.

Kęstutis Tubis mokė, kaip neįkliūti STT
 
Viename iš įrašytų K. Tubio kabinete susitikimų su jo komiteto nariais tuometinis rajono vadovas savo komandai aiškino, kaip specialiosios tarnybos atlieka pokalbių įrašus. Pasak K.Tubio, kai kas nors iš esančių patalpoje kalba telefonu, aplinkiniams nedera svaidyti juokelių, nes ir jie įrašomi. ,,Kai pradedi rinkti numerį, kai telefonas pasiklausomas - viskas įrašoma. Visi bajeriukai /.../. Mano geras draugas, buvęs generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas vis pajuokaudavo -  va kaip baigėsi visi juokeliai /.../. Scenogramos be intonacijų surašomos“, - komiteto aktyvą mokė K.Tubis.
Po šio pokalbio praėjus mažiau nei mėnesiui, K.Tubis buvo sulaikytas STT pareigūnų.
Beje, būtent taip ir yra, kaip K.Tubis komiteto aktyvui aiškino - teismui pateiktuose įrašuose girdisi ir telefonų šaukimo garsas, ir tai, ką skambintojas kalba, pašnekovui dar neatsiliepus, ir tai, ką kalba šalia pašnekovų esantys asmenys.

Priešą bandė pažinti iš
vidaus...

Viename iš pokalbių tuometinio mero K.Tubio kabinete su jo vadovaujamo komiteto aktyvu susitiko dabar jau buvęs Anykščių rajono tarybos narys, Gruzijoje dirbantis profesorius Audrius Bitinas. Pokalbis įrašytas 2019 metų sausio 8-ąją. A.Bitinas, regis, atliko lyg ir rinkimų kampanijos stratego funkcijas. Profesorius ,,komitetininkams“ aiškino, kad liberalų silpnybė, minusas - jų pasitraukimas iš valdančiosios koalicijos, o  liberalų komanda nesanti stipri. ,,Lūkesčiai siejasi su Luku. Veneta...“ - dėstė A.Bitinas. ,,Patys save išsikastravo, o dabar nori keršyti“, - liberalus apibūdino K.Tubis.
A.Bitinas siūlė komitetui ,,nusipirkti puslapį ,,Anykštoje“, tačiau K.Tubiui pasakius, kad dėl informacijos viešinimo jam dar reikia pasitarti, A.Bitinas pats ėmė šnekėti, kad reklamuotis ,,Anykštoje“ gal ir neverta...
Į Anykščių rajono tarybą A.Bitinas 2015-aisiais buvo išrinktas pagal liberalų sąrašą ir K.Tubiui aiškino, kad su liberalais tebebendrauja, tačiau tik žvalgybiniais tikslais. ,,Su liberalais aš jokių santykių neturiu. Su Luku šnekėjau telefonu, su Rasalu telefonu /.../. Kita vertus, priešą reikia pažinti iš vidaus“, - K.Tubiui dėstė A.Bitinas.

,,Kažką bandys traukti liberalai“

Regis, tą pačią, 2019 metų sausio  8 dieną įrašytas dar vienas K.Tubio ir A.Bitino pokalbis mero kabinete, bet jau vykęs prie keturių akių. ,,Ir su tėčiu, ir su broliu pakalbėkit. Kiek ten įmanoma. Aš porą tūkstančių pervedžiau /.../. Kiti žmonės nori užsidirbti politikoje - neleisiu to“, - sprendžiant iš konteksto, A.Bitino finansinės paramos komitetui prašė  K.Tubis.
,,Kažką bandys traukti liberalai. Gal pasiknaisios paties gyvenime, kažką esu girdėjęs“, - vėliau K.Tubį informavo A.Bitinas. K.Tubis tikino, kad nieko apie jį ,,neištrauks“, nors neva žinąs, kad ,,S.Rasalas visiems skambina, klausia, ką turit apie K.Tubį“.
,,Kažką trauks... lyg ir apie buvusią žmoną kažką trauks. Pasakiau, kokie atgarsiai išlikę“, -  toliau aiškino A.Bitinas. K.Tubis tikino, kad jokios buvusios žmonos nėra, bet A.Bitinas neatlyžo, sakė, jog prieš praėjusius rinkimus ,,Obelevičiaus prostitutės“ puikiai suveikė“. ,,Šmigelskienė viską paviešino - tai jos nuopelnas“, - drąsiai ,,Anykštos“ redaktorės pavardę įvardijo K.Tubis, nors pirmiausia pranešimai apie Anykščių rajono merą Sigutį Obelevičių pasirodė ,,Delfi“ portale, o prostitutes viešumai ,,paskatino“ ,,kažkokie vyrai“.
,,Supratau, kad jie turi kažką ištraukti“, - pokalbį tęsė A.Bitinas. ,,Jeigu ištrauks kažką ne į temą, tai pasigailėjimo nebus“, - emocingai reagavo K.Tubis, ir A.Bitinas ėmėsi švelninti situaciją. ,,Nerealu. Arba man specialiai paleido. Sakiau, kad bendradarbiausiu su mero kolektyvu /.../. Kol kas manau, kad galite jaustis saugiai“, - pats išauginęs įtampą, ją bandė slopinti A.Bitinas.

Kitas posėdis tik balandžio mėnesį

Artimiausias K.Tubio bylos posėdis vyks tik balandžio 7-ąją. Anksčiau posėdžio nepavyko surengti dėl įtampto šalių darbo grafiko.
K.Tubio gynėjų prašymu, prie bylos medžiagos bus prijungtas naujas pluoštas dokumentų, kuriuos pateikė Anykščių rajono savivaldybės administracija arba juos dar pateiks. Balandžio posėdyje bus klausomasi dar bent vieno garso įrašo - pokalbio tarp K.Tubio ir verslininko Rimvydo Kugio mero kabinete.
Priminime, jog K.Tubis STT pareigūnų sulaikytas 2019 metų sausio 28-ąją. Jam pareikšti įtarimai prekyba poveikiu pagal tris epizodus. Be šiandien aprašyto A.Pajuodžio epizodo, K.Tubis dar kaltinamas kyšio ėmimu už pagalbą išskirtinėmis sąlygomis įsigyjant žemės sklypą (vadinamasis R.Kugio epizodas) bei dėl pažado išasfaltuoti keliuką Antrųjų Kurklių kaime, vedantį į įmonės ,,VLI Timber“ teritoriją (VLI Timber epizodas).

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Lucien Marlov

  Nuoroda

  Sužinojau apie jūsų svetainę internete ir užsisakiau meilės romaną, nes mano 5 metų draugė paliko mane pas kitą vyrą. Turėjau meilės burtą ir po 24 valandų, kai aš jį užsakiau, pradėjau matyti rezultatus. Aš pradėjau gauti jos laiškų, pasakojančių, kaip ji mane myli ir praleido. Tai nuostabi ypač tuo, kad ji kiekvieną kartą nekreipė dėmesio į mane. Ji niekada nebuvo tokia užjaučianti ir rūpestinga mūsų santykiams, ji niekada nebuvo tokia emocinga. Prašau jūsų visų, laukiančių jūsų rezultatų, nenusiminkite. Mes visi nusipelnėme būti mylimi ir jausmas nuostabus. Noriu padėkoti gydytojui Ilekhojie už laimę, kurią jis teikia žmonėms. Dabar labiau pasitikiu savimi ir mano gyvenimas yra geresnis vien dėl to. Aš žinau, kad viskas bus tik geriau. Labai ačiū, labai ačiū. Aš esu dėkinga, kad dr. Ilekhojie ir visos gražios mylinčios dvasios palaiko meilę. " Reikia pagalbos?

  „WhatsApp“ dr. Ilekhojie, tel. 2348147400259 arba
  El. Paštas info@gethelps.online ir gethelp05@gmail.com
  Svetainė: https://gethelps.online

  Prieš metus
 • Amanda Celine

  Nuoroda

  Labai ačiū dr. Ilekhojie! Aš esu taip sukrėstas dėl jūsų puikaus rašybos rezultato. Tavo meilės burtai, kuriuos tu padarei dėl manęs, ėmė pasireikšti iš karto. Dabar mano vyras vėl su manimi, turėdamas tiek meilės ir laimės. Jis gailisi dėl savo poelgio ir pažadėjo likti su manimi amžinai. Dar niekada neturėjau tiek džiaugsmo! Dr Ilekhojie, jūsų burtai yra patys geriausi! Žodžiai negali pakankamai padėkoti. “„ Reikia pagalbos?

  „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259 arba el. Paštu info@gethelps.online ir gethelp05@gmail.com Svetainė: https://gethelps.online

  Prieš metus
 • to****

  Nuoroda

  sako,kad paliuosino iš Utenos

  Prieš metus
 • Kėdė, mero

  Nuoroda

  Kęstutį, noriu palinkėti Jums stiprybės kovoje ne tik su Pasauliniu virusų bet ir su Santvarkos virusų-stiprybės Jums.

  Prieš metus
 • Taburetė

  atsakymas į: Kėdė, mero Nuoroda

  Keista santvarka- valdžioje bendradarbis Skvernelis, stipriausias politikas Seime Gretos nemeilužis ...

  Prieš metus
 • TAIGIS

  Nuoroda

  TAS PAJUODIS TAI RETAS FRUKTAS.ATSIRIBOTI NUO JO ,KAIP NUO KOKIO VIRUSO.NIEKO RIMTO NEBAIGĘS, O NORĖJO BŪTI VANDENŲ PAVADUOTOJU.KAŽKOS SIAUBAS,MARAZMAS

  Prieš metus
 • ***

  atsakymas į: TAIGIS Nuoroda

  o tai ką?Pajuodis jau nebedirba Utenos melioracijoj?Ten gi jo žmonos visa giminėlė valdo ir jis ten buvo.

  Prieš metus