Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti
2019-12-17

Tautiškasis Smetona ir kryžiai partizanams (10)

Kartu su tautos atgimimu, laisvės siekiu buvo prisiminti ir tikrieji didvyriai, daugybė jų paniekinti gulėjo pakasti žvyrduobėse, smiltynuose, kapų patvoriuose. Reikėjo jų kapavietes pažymėti kažkaip išskirtinai, pagarbiai, kad antkapis primintų, jog toje vietoje besiilsintis buvo tautos laisvės karys.
Kario kryžius pilkšvos spalvos, stilingas, bet kartu kuklus, paprastas, skirtas pažymėti kovotojų kapams. Jo etaloną sukūrė anykštėnas Eligijus Smetona (1924 – 2009), daugybė tokių paminklų pažymėjo narsių tautos vyrų ir moterų atminimą ir pats E. Smetona po mirties buvo palaidotas į tokiu kario paminklu pažymėtą kapą.

Skaityti daugiau...
2019-11-26

Vardan narsiųjų - šilų takais (10)

Troškūnų šaulių žūties 99 –osios metinės, kurios sutapo su Lietuvos kariuomenės švente, šeštadienį pažymėtos atminties valandomis Troškūnuose, Kiaušagalyje ir Andrioniškyje. Buvo skaitomi Vaižganto raštai, leistasi į žygį šilų vieškeliais bei smėliakeliais iki pat Anykščių.
Mažoji jaunųjų šaulių ir piliečių gvardija įveikė beveik septyniolikos kilometrų istorinės atminties kelią, taip svarbias sukaktis paminėjusi bei kovotojus už laisvę pagerbusi.

Skaityti daugiau...
2019-10-31

Septynių partizanų žūtį prisimenant...

Ateinantį sekmadienį, lapkričio 3 - iąją, Svėdasų krašte ruošiamasi iškilmingai pagerbti vardan Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės lygiai prieš 70 metų žuvusių partizanų šviesų atminimą.

Skaityti daugiau...
2019-10-31

Šarūnui ir jo karžygiams atminti (1)

Šeštadienį, spalio 26 –ąją, pokario partizanų sostine vadintame Andrioniškyje atidengtas paminklinis akmuo žymiausiam Anykščių krašto partizanui, pirmųjų kovotojų junginių kūrėjui, Algimanto apygardos, o vėliau Rytų Lietuvos Karaliaus Mindaugo srities vadui Antanui Slučkai - Šarūnui (1917 – 1949) bei jo bendražygiams.
Kovų už laisvę ženklą pašventino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, skambėjo giesmės, istorinės ir patriotinės kalbos.

Skaityti daugiau...
2019-10-26

Jis ateina pas mus kasdien... (2)

Šį rudenį, spalio 28-ąją, Anykščių rajono garbės pilietis, profesorius Antanas Tyla galėjo bičiulių apsuptyje pasitikti 90-metį. Tačiau rudeniniai lapai šiemet kloja jau pernai rudenį supiltą jo kapą Vilniaus Karveliškių kapinėse. Pirmadienį, sukakties vakarą, 17 val. 30 min. į Anykščių koplyčią susirinkę mokslininko ir visuomenininko bičiuliai kalbėsis apie tai, ką svarbu daryti, kad A. Tylos svajonės pildytųsi ir jam kartu nebesant.
Prieš 26 metus, pasitikdamas Anykščiuose iškilusį Antano Baranausko paminklą, Pasaulio anykštėnų lyderis A. Tyla kalbėjo, kad jis, tai yra, A. Baranauskas, ateina pas mus kasdien. Šiandien, skaitydami tuomet jo pasakytas mintis, taip galvojame ir apie kitą Antaną...
-ANYKŠTA

Skaityti daugiau...
2019-10-22

Aldona ir Stanislovas Svirskai: „Tada buvome - žmogus prie žmogaus“ (12)


Kavarske gyvenantys Stanislovas (86 m.) ir Aldona (81 m.) Svirskai pelnytai gali būti vadinami meninės saviveiklos veteranais. Retos muzikinės klausos ir puikiai išlavintos atminties pedagogas, filologas, muzikantas Stanislovas turi beveik 70 metų muzikavimo patirtį, o režisierė Aldona, 60 metų dirbusi kultūros srityje, jau 16 - tus metus vadovauja Kavarsko „Senjorų klubui“ .
Kalbantis apie ilgametę kultūrinę veiklą, tarnavimą kitiems, muzikavimą, statomus spektaklius, pomėgius, Stanislovas pacitavo Tomą Venclovą: „Labai gaila, bet tai nutolo pasroviui į nebūtį“.

Skaityti daugiau...
2019-10-15

Algimanto apygardos partizanams atminti - tradicinis bėgimas lietuje

Kaip lietaus raiteliai, kaip nesustabdoma lietaus kultūros, lietuviškosios Lietos kultūros dvasia, tiek amžių svetimųjų naikinta, bet nemari, šeštadienio vidurdienį Svėdasų krašto keliūtėmis ir vieškeliais sparčiu žingsniu, smagiu bėgsmu skriejo visas šimtas atminties bėgimo, skirto Algimanto apygardos partizanams, dalyvių.

Skaityti daugiau...
2019-09-28

Tyrinėjimai išaugo į knygas ir paminklų parką

Anykščiuose vasaromis gyvenančios humanitarinių mokslų daktarės, kryždirbystės tyrinėtojos Jolantos Zabulytės iniciatyva Niūronių Arklio muziejuje pagal archyvines nuotraukas pastatytos trijų senųjų XIX a. II pusės paminklų rekonstrukcijos: du stogastulpiai (1865 m. ir 1886 m.) ir koplytstulpis. Atrinkti pavyzdžiai būdingi Anykščių kraštui.
O šiandien, šeštadienį, 15 val. 30 min. Niūronyse bus pašventintas dar vienas paminklas - anykštėno Petro Blažio 1921 metais pastatyto kryžiaus rekonstrukcija.

Skaityti daugiau...
2019-09-24

Kompromisai nepadaro gyvenimo geresnio (1)

Šeštadienį, rugsėjo 21-ąją, 17 valandą Anykščių kultūros centre, Kino namų salėje, vyko filmo ,,Nijolė“ peržiūra ir susitikimas su filmo kūrybine komanda bei skulptorės Nijolės Šivickas, filmo protagonistės, sūnumi, buvusiu Bogotos meru, profesoriumi, matematiku, filosofu Antanu Mockumi.

Skaityti daugiau...
2019-09-14

Geriausias paminklas partizanams (3)

Rugsėjo 7-ąją, pirmąjį rudens šeštadienį, vyko tradicinis partizanų pagerbimo renginys Trakiniuose (Kurklių sen.). ,,Trakinių partizanai“ rengiami nuo 2005-ųjų, tačiau pirmieji ,,partizanai“ buvę bendraminčių pasibuvimai, o atsakydamas į klausimą, kelintas viešas renginys vyko šiemet, istorikas dr. Norbertas Černiauskas juokėsi, jog, kaip ir dera istorikui“, jau pametė skaičių.

Skaityti daugiau...