Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti
Traupio pagrindinės mokyklos direktorei, anglų kalbos mokytojai Vilmantei Kalibatienei tarptautinio mobilumo projekto metu tenka vertėjauti, tačiau vaikai tarpusavyje angliškai susikalba ir be pagalbos.
Traupio pagrindinė mokykla kartu su partneriais iš Lenkijos, Italijos ir Prancūzijos dalyvauja Socrates agentūros finansuojamame ir trejus metus vykstančiame tarptautiniame Comenius tarpmokykliniame projekte „Tavo gimtinės takais“. Vienerių mokslo metų projekto vertė – 750 eurų, o mokyklos atstovų kelionėms pas projekto partnerius skiriama iki 6000 eurų.

 

 

Traupio pagrindinė mokykla  kartu su partneriais iš Lenkijos, Italijos ir Prancūzijos dalyvauja Socrates agentūros finansuojamame ir trejus metus vykstančiame tarptautiniame Comenius tarpmokykliniame projekte „Tavo gimtinės takais“. Vienerių mokslo metų projekto vertė – 750 eurų, o mokyklos atstovų kelionėms pas projekto partnerius skiriama iki 6000 eurų.

 

Galimybė dalyvauti Comenius mokyklų partnerystės projekte Traupio pagrindinei mokyklai atsirado po to, kai Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos respublikiniame seminare, vykusiame Traupyje, vienas lektorius iš Lenkijos pasiūlė teikti paraišką...

Traupio pagrindinės mokyklos projekto „Tavo gimtinės takais“ pagrindinės temos: kultūrinis paveldas, užsienio kalbos bei Europos pilietiškumas. Dalyvaudami Comenius projekte mokiniai geriau pažįsta savo šalies ir partnerių kultūrą, papročius, gilina anglų kalbos žinias bei naudojasi informacinių technologijų privalumais.

Dabartiniu metu Traupio mokykloje kuriamas filmas apie lietuvių pagonių papročius. „Per valgius, jų reikšmes, būrimus, ritualinę puošybą mes savo užsienio partnerius supažindinsime su Lietuvos kultūra“, - „Anykštai“ sakė projekto „Tavo gimtinės takais“ koordinatorė, Traupio pagrindinės mokyklos direktorė Vilmantė Kalibatienė.

Comenius projekto dalyviai su partneriais sistemingai keičiasi informacija elektroniniu paštu ir internetinių konferencijų metu. Mokyklos yra sukūrusios savo logo, įvairių lankstinukų ir  atvirukų apie savo kraštą, nemaža dalis informacijos sukaupta kompiuterinėse laikmenose.

Šiais mokslo metais Traupio pagrindinėje mokykloje vyks projektui skirtas konkursas „Įdomiausi mūsų rajono objektai“, iš kurių bus paruoštas piešinių albumas. Mokiniai ir mokytojai dalyvaus etnografinėje vakaronėje su nacionaliniais valgiais ir muzika. Vakaronės metu mokiniai improvizuos trumpus vaidinimus vietinių padavimų ir legendų pagrindu, bus sukurtas filmas. Taip pat projekto dalyviai lankys istorines rajono vietas, nuotraukas apie tai klijuos foto albume...

Vienas iš svarbiausių ir įdomiausių Comenius mokyklų partnerystės projekto akcentų – tai išvykos pas partnerius į užsienio valstybes. Praėjusių metų gegužės 6 – 13 dienomis Traupio pagrindinės mokyklos direktorė V. Kalibatienė, jos pavaduotoja Janina Palikevičienė bei du  septintos klasės mokiniai Žygimantas Obelevičius ir Dovilė Grimžaitė viešėjo Italijos Sicilijos rajone Capo Dorlando mieste. Spalio 1 – 7 dienomis Traupio delegacija (V. Kalibatienė, J. Palikevičienė, informatikos mokytojas Erikas Dobrovolskis ir dvi dešimtokės Deivina Musteikytė ir Edita Augulytė) vyko į Prancūzijos Hemo miestą. „„Minėti vaikai į užsienį  važiavo todėl, kad jie geriausiai moka anglų kalbą. Mokiniai lankė vietos mokyklas gyveno šeimose“, - sakė V. Kalibatienė.

 

 

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta