Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

- Daktare, sakykit, man gripas?

- Taip.

- Kiaulių?

- Taip, kiaulių, nes tik kiaulė galėjo kviesti greitąją 4 ryto, turėdamas temperatūros 36,7…

Komentaras

Svedasu Jadze:„Už tai Svedasys unt ežera bus padaryta laivų nulaidimo prieplauka už vyriausybės duodamus pinigus. Tai skaitykit, kad unt ežerą ir duosis suvažiavį iš miestų visokie matarinių vandes matociklų ir kitų vandeninių traktorių šoperiai, a svedasiškes materėlas, katras kvietkus paežerėj sadina, galas tik per fb prisimit ramybį ir gamtos grožybį.
Vat jum ir liberai ir valdiškas devintynes per Petrines ir Povilines."

Komentuoti

Galimybių pasą bus galima gauti pasiskiepijus, persirgus COVID-19 ar atlikus testą, jo statusą reikės atnaujinti kas septynias dienas, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

 

Nuo gegužės 24 dienos įvedamas galimybių pasas jo savininkams nustatys švelnesnes karantino sąlygas: turintieji pasą galės lankytis maitinimo įstaigose, baruose uždarose patalpose, dalyvauti renginiuose ir t. t.

Galės gauti piliečiai nuo 16 metų

Galimybių pasą galės gauti visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, jis bus susietas su e.sveikatos sistema.

Kaip paaiškina ministerija, tai reiškia, kad pasą bus galima turėti tik tuomet, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e.sveikatos sistemoje, t. y. juos suvedė Lietuvos sveikatos priežiūros specialistai.

Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinai „Comirnaty“ bei vakcinai „Moderna“ bus būtinos dvi vakcinų dozės. Pasiskiepijus šiomis vakcinomis galimybių pasą galima bus gauti praėjus vienai savaitei po antrosios vakcinos dozės suleidimo.

„Janssen“ ir „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) vakciną gavusiems asmenims galimybių pasą bus galima gauti praėjus keturioms savaitėms po vakcinos suleidimo. Pasiskiepijusiesiems „Vaxzevria“ vakcina dar būtinas antrasis skiepas, jį reikės gauti ne ilgiau kaip per 12 savaičių po pirmosios dozės suleidimo.

Antikūnų testas paso dar neduos

Persirgusiems COVID-19 žmonėms koronaviruso diagnozė turės būti patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu. Tam, kad būtų galima naudotis galimybių pasu, nuo šio teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų, o saviizoliacijos terminas turi būti pasibaigęs.

Ministerija pažymi, kad tuo atveju, jeigu žmogus persirgo COVID-19, tačiau nesikreipė į šeimos gydytoją, e.sveikatos sistemoje esančioje jo ligos istorijoje persirgimo faktas nebus užfiksuotas. Toks asmuo turėtų susisiekti su savo šeimos gydytoju, kad šis duomenis apie persirgimą įvestų į e.sveikatos sistemą.

Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems gyventojams galimybių paso statusą (QR kodą) reikės atsinaujinti kas septynias dienas, kadangi galimybė susirgti išlieka tiek persirgus koronavirusu, tiek pasiskiepijus.

Galimybių pasą bus galima gauti ir atlikus testą. Testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, t. y. nuo testo atlikimo, bet ne nuo testo rezultatų įvedimo į e.sveikatos sistemą.

Galimybių pasui gauti rekomenduojama naudotis greitaisiais antigenų testais, kadangi jų rezultatai gaunami operatyviausiai.

COVID-19 testą bus galima atlikti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose arba kitose savivaldybių nustatytose testavimosi vietose, pavyzdžiui, specialiuose punktuose ir kitur. Ten atliekamas testas bus nemokamas. Taip pat gyventojai galės savo lėšomis pasidaryti testus privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Ministerija pažymi, kad antikūnų testas kol kas nesuteikia galimybės gauti galimybių pasą, nes nėra apibrėžti kriterijai, kokie antikūnų rodikliai turėtų būti traktuojami kaip pakankami. Tai planuojama padaryti ateityje.

Galimybių pasas – naudoti šalies viduje

Ministerijos pranešime pažymima, kad galimybių pasas neatveria galimybės keliauti – jis skirtas ekonominėms veikloms šalies viduje atlaisvinti. Kelionėms tarp ES šalių bus skirtas ES žaliasis sertifikatas, kuris šiuo metu dar kuriamas ES mastu.

Pažymima, kad šių dviejų dokumentų sąlygos bus skirtingos: skirsis galiojimo terminai ir gavimo kriterijai.

Galimybių pasas taip pat nepanaikina būtinybės izoliuotis grįžus iš užsienio: iš užsienio valstybių į Lietuvą grįžę nevakcinuoti žmonės turės izoliuotis. Jie galės naudotis pasu tik pasibaigus saviizoliacijos terminui. Iš užsienio valstybių į Lietuvą grįžusiems žmonėms, vakcinuotiems visomis reikiamomis dozėmis, saviizoliacija netaikoma.

Galimybių pasas leis rengti asmenines šventes neribojant dalyvių skaičiaus, lankytis restoranuose, kavinėse, lošimo namuose, baruose, išskyrus naktinius klubus, uždarose patalpose, naudotis apgyvendinimo paslaugomis neribojant kambaryje apgyvendinamų asmenų skaičiaus.

Taip pat turintieji tokį pasą galės dalyvauti renginiuose iki 500 asmenų, naudotis paslaugomis uždarose erdvėse, pavyzdžiui, žaisti biliardą ar boulingą, neribojant dalyvių plaukioti pramoginiais laivais.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis galimybių pasu be testavimo.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Neisim

  Nuoroda

  Į kavines,tada visus leis ,reikia daryt kaip kitos šalys ,nebijo o valdžia nieko negali padaryt ,nes porcija źmoniu pusėj .Nepasiduokim !

  Prieš mėnesį
 • Ne politikas

  Nuoroda

  Čia sugalvojo NE medikai ,bet POLITIkAI ! Jiems svarbu babkių pasidaryt ,o sveikata jiems giliai subinej.Kur Jovaiša ir tomilinas ? Tyli mūsų ereliai ,svarbu algas gauna .

  Prieš mėnesį
 • kaip supratau

  Nuoroda

  sveikas zmogus ,nesergantis ,bet be paso bus suvarzomas ,o sergantis bet su pasu,gales visur ,juk po dvieju skiepu yra serganciu,o kaip konstitucija ,rusiuot zmones juk negalima,norejo buves vyr gyd padaryti Troskunuose sergancius covidu ,bet taryba isvijo ,padare Anyksciuoseir turim rezultatus,serga visa ligonine ,tai kur gydytis sergantiems kitomis ligomis,o gal tarybos toks tikslas ir buvo

  Prieš mėnesį
 • Inteligentas

  Nuoroda

  Aiškiai matyti, kad su tais galimybių pasais bus visiškas chaosas. Tikra nesąmonė, kad pasiskiepijus vistiek pasą reiks atnaujinti kas septynias dienas. Iš to galima daryti išvadą, kad skiepai žmonių sveikatai įtakos neturi. Pasiskiepijai- gerai, nesiskiepijai- kaip nors ir be skiepo apsieisi. Gali susirgti, gali ir nesusirgti. Tai kaip kažkoks žaidimas. Kas naudojasi internetu, internetine bankininkyste, turi elektroninį parašą, tai kas savaitę galės žaisti ir tuos pasus gauti. O kaip bus su tais žmonėmis, kurie nesinaudoja informacinėmis technologijomis? Teigiamna, kad tokiais atvejais pasus bus galima gauti Registrų centre. Tai kaip čia išeina? Reikės eilėse prie Registrų centro stumdytis, laukti po savaitę kitą, kad gautum savaitę laiko galiojantį galimybių pasą? Kaimo gyventojams dar bus problemų atvažiuot iki to Centro, nes, kaip žinia, labai jau retai dabar kurį kaimą pasiekia maršrutiniai autobusai. Tokia tradicija dabar galioja: mokiniai atostogauja, autobusai irgi atostogauja, nebevažinėja į kaimo vietoves. Jau geriau Inovacijų ministerija tegu ir toliau svaičioja apie Lietuvos dalyvavimą astronautų rengimo programoje, kosmoso užkariavimą, o ne milžiniškas lėšas švaisto kažkokiems galimybių pasams.

  Prieš mėnesį
 • Kasgi skiepisis

  Prieš mėnesį
 • Va va

  Nuoroda

  3.3 milijono sitam pasui,neblogai prasukta afera bus.

  Prieš mėnesį
 • Eikit šikt

  Nuoroda

  Su tokiom galimybem ! Gauni pasa bet vistiek tik trumpai ,ir vel tikrintis ? Nu didesnes nesamones negalejot sugalvot ?Tai galimybe pinigu plovimui bet ne galimybe žmogui . Apsieisim ir be šitos nesamones !!

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Avių pasas

  Prieš mėnesį
 • Ei, protingieji kurmiai, gal iškapstysite į paviršių kokios jungtys sieja Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su žmogaus sveikata ?

  Prieš mėnesį
 • kokio kokios

  atsakymas į: . Nuoroda

  3,3 limono įsisavinimui neaišku kam ir neaišku už ką. Lengvesnio išplovimo varianto ir būti negali.

  Prieš mėnesį