Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Kiekvieną vakarą, iš karto po žinių, anykštėnė Onutė įsijungdavo siaubo filmus, kad šiek tiek nusiramintų ir ramiau užmigtų.

Komentaras

Alio:„Kur dingo šiukšlių dėžės J. Biliūno gatvėje, kurios buvo pastatytos prie senų suoliukų???
Suolus pakeitėt, gal ir šiukšlių dėžes prie jų pastatykit."

Skaityti komentarus (2)

Vyriausybė penktadienį pritarė siūlymui nuo liepos mokėti 28,63 euro papildomą išmoką skurdžiausiai gyvenantiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems. Pataisos bus teikiamos Seimui.

 Išmoka būtų lygi našlių pensijai, o nuo kitų metų siektų jau 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.

Tai reiškia, kad našliai, kaip ir iki šiol, gautų našlių pensiją, o pavyzdžiui, išsiskyrusiems ar nesukūrusiems šeimos būtų mokama tokio pat dydžio išmoka.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad nauja priemonė mažins skurdą Lietuvoje.

„Man atrodo, kad statistika yra tuo požiūriu negailestinga – labai aiškiai parodo, kad šitos grupės iškrenta iš bendro konteksto labai ženkliai ir akivaizdu, kad tada taikli parama būtent į tą grupę ji gali duoti ne tik tai grupei geriausią rezultatą, bet ir bendrą rezultatą gerokai pagerinti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Socialinės apaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ketvirtadienį sakė, kad papildomą išmoką šiemet gautų apie 60 tūkst. žmonių, o nuo 2022 metų 32 eurų vienišo asmens išmoką arba našlių pensiją jau gaus per 400 tūkst. žmonių.

Pretenduojantys į išmoką žmonės turės teikti prašymus „Sodrai“, tačiau, jeigu įstatymas įsigaliotų nuo liepos 1 dienos, išmokų gali tekti palaukti vėliausiai iki lapkričio pabaigos.

Šiemet naujoms siūlomoms išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijų didinimui 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • padas

  Nuoroda

  kam geda kam ne juk eina kalba apie vienisus zmones

  Prieš mėnesį
 • Invalidai lai gauna tą priedą po 28 eurus

  Nuoroda

  Nu bet jau tiem tinginiam kurie nedirbo jauni budami o tik durnių voliojo, užtai ir gauna dabar mažas pensijas nes neturi darbo stažo, tai jau jiem pirmutiniam puola padidint pensijas, o kiti kurie dirbo visą gyvenimą tai užsikruškit belaukdami didesnių pensijų. Nepasakysiu kad jau visi kurie turi 40 metų darbo stažą gauna dideles pensijas, gal vyrai ir gauna kurie dirbo statybose, bet tik ne moterys dirbdamos siuvykloje ar kitur. Valdžiai nerūpi dori pensininkai kurie bedirbdami paaukojo sveikatą ir dabar ant vaistų išleidžia puse pensijos, valdžiai labiausiai rūpi tie, kurie voliodavosi pakėlėse girti, kuriuos veždavo į blaivyklas išblaivint, va jiem tokie dabartiniai pensininkai-pijokai prioritetas, skuba jiem užkišt gerkles kad ir dabar dar galėtu vieną kitą bambalį nusipirk už tuos 28 eurus. Tai ar nediskriminacija pensininkų tarpe? Vieni gaus, o kiti ne!

  Prieš mėnesį
 • teisingai

  Nuoroda

  Ir labai gerai kad ši išmoka bus skirta neigaliesiems,ypac tokias išmokas reiktu didinti vaikystes invalidams,kurie neturi jokio darbo stazo,o išdirbe po 40 metu gauna nemazas pensijas.

  Prieš mėnesį
 • Čia ne kas kitas, o pensininkų diskriminacija

  Nuoroda

  Rašo kad šiais metais mokės ne visiem pensininkam, o tik tiem lodariam, tinginiam, valkatom prasigėrusiem, ir tiem kurie važinėjo į Maskvą, po visą TSRS spekuliuodami, va šitie tai gaus pirmutiniai vienišo asmens pensiją. O mes , kurie esam išdirbe po 40 metų, mum špyga taukuota, mes nemusipelnėm šitos išmokos, mes esam kaip kokie raupsuotieji, niekam nereikalingi, pamiršti. Ogi todėl kad visą gyvenimą lenkėm nugaras ir jau prarade sveikatą ir gal nesulauksim kitų metų kad ir mum numestu kasnelį. Čia yra didžiausia DISKRIMINACIJA dorų pensininkų, o šiukšlės stovi pirmoj vietoj ir laukia išsižioje 28 eurų papildomos priemokos.

  Prieš mėnesį
 • senjore

  Nuoroda

  but uzteke ir 2 Eur vietoj 32.GEDA juodai geda tyciotis is pensininku .vaistam neuztenka o dar jei nuvertes voliuta -šakes.nors 50eur tai kazkas.o cia . . .?

  Prieš mėnesį
 • Laima

  atsakymas į: senjore Nuoroda

  Pone, senjore, maža ir maža, ar ne gėda

  Prieš mėnesį