Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti

 

Iš Anykščių kilęs, istorijos mokslų daktaras Mindaugas Nefas nuo rugsėjo vadovaus VDU licėjui „Sokratus“.

 

"Ar man verta sukti šiuo keliu? Taip, rizikos čia yra. Juk kaip mokytojas esu užsitarnavęs ne tokią blogą reputaciją, darbo specifika ir atsakomybės ribos yra gerai žinomos, o čia ne tik nauja mokykla, bet ir visiškai kitas amplua. Juk kaip direktorius esu nulis (o gal beveik nulis).

BET, šioms pareigoms rengiausi didelę savo gyvenimo dalį Jau vaikystėje stebėjau ir analizavau kaip dirba mano tėtis – gimnazijos direktorius ir mano vidurinės mokyklos direktorė. Turėjau puikią lyderystės mokyklą Lietuvos šaulių sąjungoje, kur teko įvairius karjeros laiptelius įveikti. Vėliau atidžiai analizavau mokyklų kuriose dirbau vadovybės darbus. Iš visų labai daug ko išmokau, bet svarbiausia, jog būdamas protingas mokiausi ne tik iš jų pliusų, bet ir nesėkmių. Ačiū Jums, mieli mano vadovai.
Tad išmušė rimtų išbandymų metas man, nebeužtenka iš šalies stebėti, kritikuoti, patarinėti, laikas prisiimti atsakomybę ir tapti komandos telkėju bei didesnių pokyčių Lietuvos švietime dalimi. Pastaraisiais metais vidinį poreikį ryškiau prisidėti prie pokyčių Švietime jaučiau labai didelį, suvokiau, jog būdamas mokytoju, jau pasiekiau piką, kuomet ieškoti motyvacijos tapdavo vis sunkiau. Vis dažniau ėmiau suvokti, jog vienas ar keli lauke nėra kariai. O čia motyvacijos, kaip ir idėjų visas kalnas!
Kodėl tampu privačios, o ne valstybinės mokyklos direktoriumi? Priežasčių keletas. Pirma, gavau konkretų, ambicingą, bei pasitikėjimo manimi kupiną pasiūlymą. Antra, siekis tapti valstybinės mokyklos direktoriumi yra apipintas įvairiais formalumais, kurių nauda aš LABAI abejoju, be to neturiu didesnio noro ir laiko įrodinėti elementarius dalykus. Trečia, daugiau nei dešimtmetį dirbdamas mokytoju iš labai arti mačiau, jog direktorių darbas vis dažniau tampa popierių pildymu, valandų skaičiavimu, ūkinių operacijų vykdymo, o laiko mokiniams ir mokytojams, lieka vis mažiau. Žinoma to bus ir mano pozicijoje, bet ar tikrai tiek daug? Naiviai klausiu ???? Ketvirta, tai taip pat yra darbas mūsų valstybei, juk mokykloje mokosi ir dirba mūsų piliečiai, kurie yra ir dabartis, ir ateitis mūsų valstybės." - "Facebook"-e parašė dr.M.Nefas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • manau

  Nuoroda

  tevas ir sunus dvi nepalyginamos asmenybes.Tevui iki sunaus labai toli.VISU pirma linkiu dideles sekmes,antra-buk Zmogumi

  Prieš mėnesį
 • Anykščių gyventoja

  Nuoroda

  Sėkmės, man atrodo ,kad tai ne vienas anykštėnas, kuris dirba šiame licėjuje

  Prieš mėnesį
 • Klausimiukas

  Nuoroda

  Ar šioje kolegijoje vaikai bus mokinami mąstyti tik dešiniuoju smegenų pusrutuliu? :)

  Prieš mėnesį
 • Gulagas

  Nuoroda

  Mes tave nemokamai atiduosime Rusijos ambasadai, kad tave išsiveštų namo.

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Režimo draugas?? Už kiek parsidavė ??

  Prieš mėnesį
 • O

  atsakymas į: Kolonija Nuoroda

  Saulė kaitri dabar. Nesiokite galvos apdangalą. Kitaip aplinkiniai bėgs nuo Jūsų.

  Prieš mėnesį
 • Gulagas

  atsakymas į: Kolonija Nuoroda

  Mes tave nemokamai atiduosime Rusijos ambasadai, kad tave išsiveštų namo.

  Prieš mėnesį
 • A ne?

  Nuoroda

  Tipo... privačioje sferoje nėra konkurso į vadovo pareigas?

  Prieš mėnesį
 • Rasa

  Nuoroda

  Puiku, MIndaugai! Labai teisingas sprendimas. Sėkmės!

  Prieš mėnesį