Kreipiamės į Jus su dideliu prašymu. Nežinau net nuo ko pradėti, nes didelis skausmas spaudžia širdį. Sunku apie tai rašyti. Mūsų mažiausiasis sūnus, Ridas Kryžanauskas, gimęs 2009 metų kovo 24 dieną, judrus, sveikas vaikas, labai norintis bendrauti, tačiau negali išmokti kalbos, nes negirdi mus supančio pasaulio. 2010 03 20 sūneliui Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Otorinolaringologijos skyriuje bendrojoje nejautroje buvo atliktas BERA (klausos sukeltų smegenų kamieno potencialų) tyrimas. Įvertinę esamą situaciją medikai nustatė, kad Ridui abiejose ausyse gilaus laipsnio neurosensorinis klausos pažeidimas.
Kreipiamės į Jus su dideliu prašymu. Nežinau net nuo ko pradėti, nes didelis skausmas spaudžia širdį. Sunku apie tai rašyti. Mūsų mažiausiasis sūnus, Ridas Kryžanauskas, gimęs 2009 metų kovo 24 dieną, judrus, sveikas vaikas, labai norintis bendrauti, tačiau negali išmokti kalbos, nes negirdi mus supančio pasaulio. 2010 03 20 sūneliui Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Otorinolaringologijos skyriuje bendrojoje nejautroje buvo atliktas BERA (klausos sukeltų smegenų kamieno potencialų) tyrimas. Įvertinę esamą situaciją medikai nustatė, kad Ridui abiejose ausyse gilaus laipsnio neurosensorinis klausos pažeidimas. Neurosensorinis prikurtimas atsiranda dėl to, kad sraigėje (viduriniojoje ausyje) nėra sensorinių ląstelių arba jos yra pažeistos (plaukuotosios ląstelės) ir toks prikurtimas yra nuolatinis. Šiuo prikurtimo atveju klausos aparatai suteikia ribotą naudą, nes jie sustiprina garsą, tačiau sraigė negali jo apdoroti. Kochlearinis implantas apeina nefunkcionuojančią sraigės dalį ir siunčia garso signalus tiesiai į klausos nervą. Būtent todėl gydytojai diagnozavę sūneliui gilaus laipsnio neurosensorinį klausos pažeidimą rekomenduoja kaip įmanoma greičiau atlikti kochlearinę implantaciją kaip vienintelį klausos atstatymo būdą.
Mes esam pasiryžę operacijai, pooperaciniam laikotarpiui ir ilgalaikei pedagoginei reabilitacijai. Mūsų vienintelis tikslas – padėti mažam žmogučiui, kuris taip labai nori bendrauti su jį supančiais žmonėmis. Lietuvoje per šiek tiek daugiau nei 10 metų sėkmingai atlikta virš 150 operacijų. Vaikučiai girdi, kalba, lanko bendrojo lavinimo mokyklas. Svarbu paminėti, kad kuo mažesniam vaikučiui padaryta operacija, tuo greičiau pasiekiami geresni rezultatai.
Gero kochlearinio implanto sistemos su užausiniu kalbos procesoriumi kaina labai didelė. Ligonių kasos apmoka dalį sumos – 54 100 lt., mums patiems dar reikia primokėti apie 50 000 lt. Be to, didelės pinigų sumos reikės vaikelio reabilitacijai po implantacijos. Tikimės, kad operacija bus atlikta maždaug po trijų mėnesių, t.y. birželio mėnesį. Deja, bet mūsų šeima nepajėgi viena taip greitai surinkti tokios didelės pinigų sumos. Pradžioje galvojome pirkti pigesnį implantą, tačiau specialistai rekomenduoją brangesnį, juk jis implantuojamas visam gyvenimui. AB ,,Swedbank” atidaryta Rido sąskaita į kurią galima pervesti lėšas kochlearinei implantacijai bei reabilitacijai. Todėl labai prašome Jūsų paremti. Mūsų didžiausia svajonė, kad sūnelis girdėtų ir pradėtų kalbėti.
Ridas Kryžanauskas
a.k. 50903244761
AB ,,Swedbank”
A.s. LT247300010121602122
Banko kodas 73000
Mokėjimo paskirtis: kochlearinei implantacijai.
Papildomos informacijos ar dokumentų galite kreiptis į mus, t.y. tėvus Ritą ir Rytį Kryžanauskus (tel.: 8620 52823, 8614 70356, krytis@gmail.com), gydytoją J. Byčkovą (tel.8612 67105), doc. E. Lesinską (tel. 8615 78358), UAB ,,Medicus Audiology” direktorę Neringą Ivoškienę ( tel. 8652 12863)