• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Antradienis, 1 liepos, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Parodoje „Ką pasėsi… 2022“ oficialiai atidaryta Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė

Pranešimas spaudai
2022-04-06
Lietuvos ir užsienio naujienos
1
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vykusi paroda „Ką pasėsi… 2022“ sulaukė būrio išskirtinių lankytojų. Į ją atvyko per 130 Rokiškio ir Anykščių rajonų moksleivių – potencialių ateities inovacijų kūrėjų. Šie jaunieji parodos lankytojai – sėkmingai startavusio ilgalaikio edukacinio projekto, skirto Rokiškio profesinio mokymo centro ir šio rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams, nariai. Žemės ūkio parodos „Ką pasėsi… 2022“ metu įvyko oficialus VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės atidarymas.

Rokiškio inžinerijos eksperimentinėje klasėje susitiko 130 moksleivių

VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė yra trijų partnerių – Rokiškio verslo klubo, Rokiškio profesinio mokymo centro ir VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto – projektas, inicijuotas Rokiškio verslo įmonių, tokia priemone sprendžiant aštrėjančią problemą dėl universitetinį inžinerinį išsilavinimą įgijusių specialistų trūkumo. Projekto tikslas – motyvuoti jaunuosius rokiškėnus įgyti inžinerinį išsilavinimą VDU ŽŪA bei grįžti dirbti į gimtąjį regioną.

Pastaroji kelionė į užsiėmimus VDU ŽŪA Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės moksleiviams buvo antroji, tačiau į vieną bendrą būrį jie visi susirinko pirmą kartą, mat pirmąjį susitikimą veiklose dalyvavo pasiskirstę grupėmis. Sveikinimo žodį projekto dalyviams bei iniciatoriams tarusi VDU ŽŪA vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė dėkojo į Rokiškio verslo klubą susivienijusiems šio rajono verslininkams už Lietuvoje unikalią iniciatyvą sutelkti verslo ir mokslo atstovus dalijantis profesine patirtimi vesti jaunąją kartą žinių keliu. „Linkiu būti ieškančiais ir atrandančiais, turinčiais tikslą bei gebančiais susirasti teisingą kelią šiam tikslui įgyvendinti“, – kalbėjo A. Blinstrubienė, sveikindama prie VDU ŽŪA bendruomenės prisijungusius Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės moksleivius.

Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis prisiminė, kad vos prieš porą mėnesių drauge su VDU ŽŪA atstovų komanda važinėdamas į rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir ragindamas moksleivius tapti inžinerinės klasės nariais, tikėjosi, kad jų geriausiu atveju susirinks viena standartinio dydžio klasė, t. y. apie 30 žmonių. Tačiau rezultatas gerokai pranoksta lūkesčius. Maža to – prie rokiškėnų jau panoro prisijungti kaimyninio Anykščių rajono Svėdasų gimnazijos moksleiviai. „Darome išvadą, kad einame teisingu keliu sudarydami sąlygas jaunimui „pasimatuoti“ labai perspektyvią inžinieriaus profesiją“, – kalbėjo I. Tarvydis, kvietęs jaunuolius apsilankyti „Ivabaltės“ stende parodos „Ką pasėsi… 2022“ ekspozicijoje ir patiems įsitikinti sumaniosios inžinerijos galimybėmis.

Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė taip pat ragino moksleivius išnaudoti unikalų jiems suteiktą šansą įgyti žinių apie šiuolaikinį žemės ūkį iš geriausių savo sričių ekspertų. „Linkiu, kad įgiję profesijas grįžtumėte dirbti savo rajono labui“, – kalbėjo D. Giedrikienė.

VDU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika dėkojo Rokiškio verslo klubui už idėją, paskatinusią susitelkti ir kitus projekto dalyvius bei teigė tikįs, kad šis projektas padės papildyti Inžinerijos fakulteto studentų gretas.

Moksleivių planuose – inžinerijos studijos

Planus rinktis studijas VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete patvirtino ir kalbintas būrelis Pandėlio gimnazijos dešimtokų. Arminas, Kajus, Paulius, Jogaila ir Elijas sakė, kad Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės veiklos jau spėjo padaryti įtakos jų mintims pasirinkti tų dalykų brandos egzaminus, kurių rezultatai bus reikalingi siekiant patekti į inžinerijos studijas. Pasirinkimui vaikinai turi ir asmeninių paskatų – dalies jų tėvai užsiima žemės ūkio veikla, yra VDU ŽŪA absolventai, čia mokosi ir gimnazistų vyresnieji broliai.

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto Žemės ūkio inžinerijos ir saugos katedros vedėjas prof. dr. Egidijus Šarauskis ir Mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros vedėjas prof. dr. Rolandas Bleizgys vaizdžiai ir įtaigiai pasakojo apie sumaniosios inžinerijos sprendimus žemės ūkyje, doc. dr. Antanas Juostas supažindino su kosmoso technologijomis, padedančiomis valdyti žemės ūkio mašinas. Sumanių sprendimų ir agrosektoriaus inovacijų praktiniu pritaikymu moksleiviai netruko įsitikinti lankant didžiausios žemės ūkio parodos Baltijos šalyje „Ką pasėsi… 2022” eksponatus.

Į inžinerijos klasės užsiėmimus moksleivius atlydėjusi Anykščių rajono Svėdasų gimnazijos fizikos mokytoja Elena Indriūnienė teigė neabejojanti, kad tokie užsiėmimai plečia vaikų akiratį, pamokose įgytas teorines žinias iškelia į naują lygmenį ir svarbiausia – skatina motyvaciją studijuoti universitete.

Komentarai 1

  1. https://www.kentreporter.com/reviews/phenq-reviews-urgent-side-effects-warning-honest-customer-truth/ says:
    2 metai ago

    400092 852417Your write-up is truly informative. More than that, it??s engaging, compelling and well-written. I would desire to see even far more of these types of fantastic writing. 755728

Kitas įrašas

Juozas R. – apie Tilto gatvės kompleksą Anykščiuose:„Keistokas projektas. Paprastai statant bet kokį objektą yra žinoma ne tik kas jame bus, gyvens ar veiks, bet ir apskaičiuojama nauda bei reikšmė. Šįsyk namas buvo pradėtas statyti nuo stogo. Pirma pastatė, investavo 2,5 milijono, o dabar galvoja kaip naudos… Tarybos nariai, skyrę finansavimą statybai, negali nieko pasakyti. Liūdna pasaka!“

Panašūs straipsniai

Šilumos siurbliams ir biokuro katilams – dar 8,5 mln. eurų paramos

2025-06-30
0

Energetikos ministerija skirs dar 8,5 mln. eurų paramos gyventojams,  įsirengusiems modernius būsto šildymo įrenginius, pirmadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).

„Supaprastinus...

Seimas dvejiems metams pratęsė vandens gręžinių įteisinimą

2025-06-30
0

Šalies gyventojai gėlo požeminio vandens gręžinius galės įteisinti per ilgesnį laiką – iki 2027-ųjų gegužės pabaigos.  

Seimas pirmadienį priėmė tokias...

Seimo vadovas gėdingiausiu pavasario sesijos įvykiu įvardija Arūno Dudėno „gelbėjimo operaciją“

2025-06-30
4

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis gėdingiausiu parlamento pavasario sesijos įvykiu įvardija nepavykusį socdemo Arūno Dudėno teisinės neliečiamybės panaikinimą.

Tuo metu kitos valdančiosios...

Žalieji prie Seimo protestuos dėl atsakomybės švelninimo „čekiukų“ bylose

2025-06-30
1

Neparlamentinės Žaliųjų partijos atstovai pirmadienį prie Seimo pirmadienį rengia protesto akciją, kad išreikštų nepritarimą siūlomam baudžiamosios atsakomybės naikinimui už neturtinę...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Antradienio „Anykštoje” 2025-07-01
Uždrausta rūkyti vieno Ramybės mikrorajono daugiabučio namo balkonuose
Kuo skiriasi paskola būsto pirkimui ir namo statybai?
Mero pavaduotojas atostogauja
Mokėsi saugaus elgesio prie vandens
Turistai neranda informacijos, kada galima lankyti Traupio botanikos sodą

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 29 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 28 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 27 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 26 dienos Utenos apkrities įvykių apžvalga
Birželio 25 dienos Utenos apskrities įvykių pažvalga
Birželio 24 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Šilumos siurbliams ir biokuro katilams – dar 8,5 mln. eurų paramos
Seimas dvejiems metams pratęsė vandens gręžinių įteisinimą
Seimo vadovas gėdingiausiu pavasario sesijos įvykiu įvardija Arūno Dudėno „gelbėjimo operaciją“
Žalieji prie Seimo protestuos dėl atsakomybės švelninimo „čekiukų“ bylose
Prezidentas pasirašė mokesčių ir pensijų pertvarką numatančius įstatymus
Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje skirtingai keitėsi ir pastarąją savaitę

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ar domitės Lietuvos meškomis?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In