
Vilniuje prasideda 52-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, pakviesiantis į daugiau nei kelias dešimtis renginių.
Anot Vilniaus etninės kultūros centro, festivalio programoje numatyti tradicija tapę renginiai: „Pasidainavimų vakaras“, „Sutartinių takas“, „Skambantis senamiestis“ ir daugelis kitų.
Festivalis prasidės trečiadienį Vilniaus folkloro ansamblių plaukimu Nerimi su dainomis „Skambanti Neris“.
Ketvirtadienį Muzeotekoje vyks tradicinis renginys „Iš gyvosios versmės“, kuris pakvies susipažinti su Punsko krašto dainininkėmis iš Palelių kaimo ir Adutiškio muzikantais: cimbolininku Stanislovu Rumbučiu bei armonika griežiančiu Dainiumi Valacka.
Giliau pažinti tradicinio muzikavimo subtilybes bus galima penktadienį popiet Bernardinų sode vyksiančiame koncerte „Grajyk, muzikėla!“. Renginio metu savo jaunystės repertuaru dalinsis iš įvairių vietovių į sostinę suvažiavę ir bendrą programą festivaliui paruošę tiesioginiai muzikavimo tradicijos perėmėjai.
Penktadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks šiuolaikinio estų folkloro atlikėjos Maarjos Nuut koncertas „Dvasios ir Jungtys“.
Vėliau čia pat rengiamas didysis Lietuvių liaudies dainų metams skirtas koncertas „Neišsenkanti“, nušviesiantis visą žmogaus gyvenimą lydinčios dainos galią.
Savaitgalį tradiciškai festivalio centru taps Bernardinų sodas, kuriame šurmuliuos tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė bei amatų ir žaidimų kiemas.
Šeštadienio rytą sode vyks vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių ir pavienių atlikėjų koncertas „Saulytė“.
Sode įsikūrusioje didžiojoje scenoje abi dienas vyks Vilniaus bei visos Lietuvos folkloro ansamblių, jaunimo grupių ir užsienio atlikėjų pasirodymai.
Šeštadienio vakarą pagrindinis festivalio veiksmas sugrįš į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur vyks Vilniaus folkloro ansamblio „Visi“ koncertas „Vai kilo kilo “. Koncertas skirtas paminėti pirmojo lietuvių liaudies dainų rinkinio – Liudviko Rėzos „Dainos oder litthauische Volkslieder“, paskelbto 1825 metais Karaliaučiuje, 200 metų sukaktį. Čia bus galima išgirsti kūrybiškai ansamblio rekonstruotas L. Rėzos užrašytas dainas, kurių skambesį papildys tradicinių kanklių garsai.
Kiek vėliau Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks koncertas „Čiulba čiulbutis“.
Šeštadienio vakarą Muzeotekoje bus galima susipažinti su festivalio užsienio svečiais – vyks renginys „Tradicijų akiračiai: pažinti, suprasti“. Čia savo tradicinę muziką, dainas, papročių įvairovę ir tautinio kostiumo subtilybes pristatys Myrovyči kaimo etnografinis ansamblis „Kalynova rodyna“ iš Ukrainos, merginų folkloro grupė „Oplenac“ iš Serbijos, kapela „Niwińskich“ ir Maria Siwiec iš Lenkijos, koncertinos virtuozas Noel Hill iš Airijos bei vokalinis instrumentinis folkloro kolektyvas „Kapela Tryhradzka“ iš Baltarusijos.
Energingai praleisti laiką ir pasimokyti lietuvių bei užsienio šokių kvies vakarais vyksiantys naktišokiai, o šeštadienio naktį Energetikos ir technikos muziejuje iki paryčių ūš etninės kultūros naktis „Naktinės dūzgės“. Čia ne tik pernakt skambės į šokių aikštelę kviečianti muzika, bet ir vyks kiti su etnine kultūra supažindinantys užsiėmimai: raižinių, tradicinių šiaudinių sodų ir vytinių juostų dirbtuvės, žaidimų erdvė, jaunimo folkloro ansambliai ves pasidainavimus.
Sekmadienio pavakarę Bernardinų sode latvių šiuolaikinio folkloro subtilybes atskleis grupė „Daba San“.
Vakare vyks baigimasis festivalio koncertas „Jau sutema temela“.
Visi festivalio renginiai nemokami.
Festivalis „Skamba skamba kankliai“ gyvuoja nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškos etninės muzikos renginių.
Būtent nuo 1973 metu ir prasydėjo tuoj jum šyknoij skambės kankliai skamba skamba.