
Sausio 14 d.(šeštadienį) Anykščių sakralinio meno centre vyko susitikimas su dailininku, žurnalo „Aukštaitiškas formatas“, kurį leidžia UAB „Anykštos redakcija“, dizaineriu Kęstučiu Vasiliūnu. Sakralinio meno centre nuo gruodžio 7 d. iki sausio 21 d. veikia dailininko Kęstučio Vasiliūno paroda „Lietus parke“, o šeštadienį K.Vasiliūnas susitiko su anykštėnais ir jiems dėstė savo meno supratimą, pasakojo apie savo kūrybą.
Susitikęs su anykštėnais K.Vasiliūnas teigė, jog kaip tik mato prasmę savo darbus eksponuoti ne didmiesčiuose, bet mažesniuose miestuose. „Kai buvau jaunas, taip nemaniau, nes buvau „kietas“, dabar kaip tik galvoju, kad mažesniuose miestuose yra mažiau cinizmo, žmonės nuoširdesni“,- kalbėjo K. Vasiliūnas.
Beje, profesorius juokavo, kad tiesiog negali daryti mažų darbų, o pagrindinis jo darbo įrankis – šaukštas. „Atspaudą trinu šaukštu, kaip mes vaikystėje kapeikas spausdavom“,- šypsojosi K.Vasiliūnas. Renginį pagyvino du jauni džiazo atlikėjai Arnas Mikalkėnas (fortepijonas) ir Dominykas Vyšniauskas (trimitas).
K.Vasiliūnas gimė 1964 m. Vilniuje. 1982-1988 m. studijavo Vilniaus dailės institute, grafikos katedroje. Nuo 1988 m. dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose. Kuria estampus, dailininko knygas, instaliacijas, maketuoja knygas, dirba grafinio dizaino srityje. Dailininkų sąjungos narys. Nuo 1994 m. – VDA grafikos katedros dėstytojas, profesorius.
Surengė 32 personalinę parodą Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir Karaliaučiuje.
Dalyvavo virš 300 grupinių parodų įvairiose pasaulio šalyse, 28 tarptautiniuose meno simpoziumuose ir dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje. Skaitė paskaitas Romoje, Urbine, Venecijoje, Rheine, Leipcige, Seule, Lodzėje ir Vilniuje. Už savo darbus yra pelnęs 14 premijų Lietuvoje, Belgijoje, Japonijoje, Švedijoje. Tarptautinės dailininko knygos trienalės kuratorius nuo 1994 metų. Per tą laiką suorganizuotos 7 tarptautinės dailininko knygos trienalės, virš 30 tarptautinių dailininko knygos parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Pietų Korėjoje, Italijoje, Austrijoje, Danijoje ir Švedijoje.
Jo kurtų darbų yra įsigiję daugelio šalių muziejai, tarp jų ir tokie egzotiški kaip „Musashino Art University Museum“, Japonija; „Museo Nacional Del Grabado“, Argentina; „Juniper Gallery“, JAV, „Gravicel“, Prancūzija.