Seime kelią skinasi pataisa, leidžianti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) taikyti laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, įskaitant ir elektroninius.
Šiuo metu Lietuvoje interneto žiniasklaidai taikomas 21 proc. PVM.
Tokią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą trečiadienį svarstys Biudžeto ir finansų komitetas.
„Pateiktą siūlymą komitetas koreguos taip, kad jis atitiktų Europos direktyvos nuostatas ir kartu būtų aišku, kam tokia lengvata būtų pritaikyta“, – BNS sakė komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Parlamentaro teigimu, koronaviruso krizės laikotarpiu šis klausimas „kaip niekada aktualus žiniasklaidai siekiant mažinti neigiamas pandemijos pasekmes“.
„Tačiau tokia lengvata neturėtų tapti galutiniu sprendimu pagalbos žiniasklaidai klausimu. Būtų prasminga artimiausiu metu svarstyti ir apie reikšmingą socialinės reklamos užsakymą per visas medijos priemones, įskaitant spaudą, radiją ir televiziją. Dėl to turėtų apsispręsti nauja Vyriausybė sutardama ir dėl objektyvaus kriterijaus, kaip pavyzdžiui, 2019 metų deklaruotos apyvartos, pagal tai paskirstant socialinės reklamos užsakymą“, – svarstė M. Majauskas.
Pasak jo, dar 2018 metais Europos Taryba priėmė direktyvą, leidžiančią elektroninei spaudai taikyti PVM lengvatas. Anot komiteto vadovo, jau tada nemažai Europos Sąjungos šalių pasinaudojo šia direktyva ir pritaikė elektroninei spaudai tokias pat PVM lengvatas kaip ir spausdintai, spaudai.
Pakeitimą, numatantį PVM lengvatą internetinei žiniasklaidai, šį balandį Seime registravęs Mišrios Seimo narių grupės narys Mindaugas Puidokas sakė, kad taip siekiama pagelbėti elektroninei žiniasklaidai, kuri patiria nuostolių dėl koronaviruso krizės mažėjant reklamos užsakymams.
Dabar 5 proc. PVM tarifas taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems spausdintiems periodiniams leidiniams. M. Puidokas siūlo lengvatą taikyti internete platinamiems leidiniams.