
Anykščių socialinės globos namai įgyvendina projektą, kurio pagalba gyventojų sveikatą stiprina virtualioje realybėje.
Įstaiga skelbia, kad šio projekto tikslas – globos namų bendruomenės psichinės ir fizinės sveikatos stiprinimas stimuliuojant vaizdinius pojūčius.
Naujausiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad virtualios realybės terapija, konkrečiai vaizdo terapija, gali padėti gydant įvairias fobijas, potrauminio streso sutrikimus, panikos priepuolius, šizofreniją, depresiją, kitas su psichine sveikata susijusias problemas bei ūmų ar lėtinį skausmą, priklausomybes (įskaitant rūkymą) bei valgymo sutrikimus.
Anykščių socialinės globos namai prameša, kad virtuali realybė globos namuose bus taikoma gyventojų psichinės bei fizinės sveikatos stiprinimui ir darbuotojų sveikatinimui bei mokymui siekiant darbo efektyvumo ir kokybės didinimo.
Esminė virtualiosios realybės savybė yra ta, kad ji apgauna žmogaus pojūčius tiek, kad organizmui atrodo, jog jis yra realioje, o ne virtualioje aplinkoje, tai leidžia saugioje aplinkoje atlikti įvairių sutrikimų gydymą, naudoti virtualiąją realybę terapijai ir sveikatinimui.
Virtualios realybės akinių pagalba žmogus matys tik itin malonius jausmus keliančius vaizdinius, kurie leis visiškai atsipalaiduoti, įveikti stresą, su kuriuo susiduria ir globos namų gyventojai ir darbuotojai, dirbantys sunkų ir atsakingą darbą.