
Nevyriausybinė gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“ trečiadienį Vilniuje protestuos dėl paršelių kastracijos be nuskausminamųjų.
Akcija vyks prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) būstinės Vilniuje.
Protestu bus siekiama paraginti VMVT direktorę Audronę Mikalauskienę nebedelsti ir kuo greičiau sustabdyti paršelių kastraciją be nuskausminamųjų.
„Šiuo metu paršeliai iki septynių dienų amžiaus yra vieninteliai gyvūnai Lietuvoje, kuriuos leidžiama taip kankinti“, – teigiama „Tuščių narvų“ pranešime.
Protesto metu baltais drabužiais apsirengusių protestuotojų būrys laikys „kruvinus paršelius“, o fone skambės tikri kiaulių fermų garsai bei kastracijos be nuskausminamųjų metu skleidžiami paršelių klyksmai.
Panašią akciją nevyriausybininkai jau buvo surengę gegužės viduryje prie Vyriausybės.
Po jos VMVT pranešė jau pradėjusi diskusijas su nevyriausybinėmis organizacijomis, asociacijomis dėl chirurginės paršelių kastracijos alternatyvų.
Pabrėžta, kad Lietuvoje paršelių po gimimo, iki 7 dienų, kastracija be nuskausminimo nėra draudžiama, tačiau teisės aktai neužkerta kelio taikyti ir alternatyvius sprendimus.
Anot VMVT, kiekvienas ūkis gali pasirinkti – taikyti nuskausminimą, atsisakyti kastracijos pasitelkiant genetinę atranką, naudoti mėsos brandinimą, šaldymą ir pan., siekiant sumažinti vadinamąjį kuilienos kvapą.
Kastracija be nuskausminimo dažniausiai atliekama siekiant išvengti nepageidaujamo paršelių elgesio, pagerinti mėsos kokybę ir sumažinti specifinio kvapo tikimybę. Nors Europos Sąjungos gyvūnų gerovės direktyvoje leidžiama tokia išimtis, vis dėlto augantis visuomenės sąmoningumas bei Europos Komisija skatina ieškoti tinkamesnių alternatyvių metodų.
Negalvojau, kad jaunimas taip nuvažiavo su burokais malūnan. geriau dirbtų normalų darbą, ką jie supranta apie paršelius, kažin ar juos dar matė. Pasiimkit namo ir auginkit paršelius. Nematę kaimo, nežino jo gyvenimo ir toliau tai naikina, nors kaime gyvūnai tuoj taps relikvija.
Tuos paršelius kada nors suvalgys. Nehumaniška, laikykim iki grabo lentos.
Įdomu, o dėl kastruojamų vaikų kaip jie pasisakytu? Ar tik nebūtu pasakyta laisvė rinktis? Žiūrėkim į tai tolerantiškai?
Pirmiausia šitus ,,tuščių narvų” veikėjus reiktu iškastruoti,ir uždrausti valgyti kiaulieną.O iš kitos pusės ,,tuščių narvų” vilkų saugotojus,lašišas, žinau tiksliai,kad remia Rusija.
Siais laikais nebuna