
Natūralios pievos ir ganyklos – tai neatskiriama Lietuvos biologinės įvairovės, kraštovaizdžio ir kultūros dalis. Šios ekosistemos atlieka svarbų vaidmenį gamtoje ir mūsų visų gyvenime. Jos sugeria anglies dvideginį iš atmosferos, stabilizuoja drėgmės režimą, yra svarbios daugelio rūšių, įskaitant paukščius ir natūralius augalų apdulkintojus, buveinės. Daugelis natūralių pievų ir ganyklų itin turtingos rūšių, jose gyvena įvairūs vabzdžiai (bitės, vapsvos, kamanės, skruzdėlės), drugiai, kiti bestuburiai, auga saviti, reti ir saugomi augalai.
Mažėjant natūralių pievų plotams šios ekosistemos trikdomos, nutrūksta jų mitybinės grandinės, ir tai neigiamai veikia vabzdžius apdulkintojus, nuo kurių priklauso daugelis mūsų auginamų žemės ūkio kultūrų ir kurie taip pat yra svarbus maisto šaltinis daugelio rūšių gyvūnams.
Šiemet kovą Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnai sulaukė pranešimo dėl galimai neteisėtai suartos natūralios pievos Kūlupėnų kaime, Kretingos rajone. Pagal Lietuvos teisės aktus, natūralias pievas ir ganyklas draudžiama suarti, sausinti arba kitaip keisti jų žolynų būklę ir sudėtį, užsodinti želdiniais ar įveisti mišką. Natūralias pievas ir ganyklas būtina reguliariai šienauti ar jose ganyti gyvulius, šalinti arba retinti sumedėjusią augmeniją.
Pareigūnai atliko tyrimą ir nustatė, kad Salantų regioniniame parke, privatus žemės ūkio paskirties sklypas ir gretimas valstybinis nesuformuotas žemės sklypas buvo suarti ir užsėti rapsais. Pagal VĮ „Registrų centras“ duomenis, minėti sklypai patenka į natūralių pievų ir ganyklų teritorijas. Už nustatytą pažeidimą asmeniui, suarusiam natūralias pievas ir ganyklas, bus taikoma administracinė nuobauda, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse ir yra įteiktas pasiūlymas gera valia atlyginti aplinkai padarytą žalą. Paskaičiuotas žalos dydis – 17 701 euras.
Aplinkos apsaugos departamento žiniomis, ūkininkas, minėtus sklypus užsėjęs rapsais, imasi veiksmų aplinkos būklės atkūrimui.
Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.
Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento informaciją
Kad natūralias pievas stengiamasi išsaugoti ir apginti, puiku. Kad taip dėl medžių ir miškų ativertų valdžios protai…
žalieji diktatoriai
Niekas negaus .Naikinama,deginama kiekvieną pavasarį.
išsidirbinėjimas.
Aišku,naikinti reikia viską