
Liepos 2-ąją Amžinybėn išėjo Vitas Rimkus, ilgametis Kauno ugniagesybos vadovas, švietėjas, muziejininkas, parašęs knygų apie gaisrus, gelbėtojus, daug dėmesio skyręs darbuotojų kultūriniams, dvasiniams poreikiams, ugniagesybos istorijai, surinkęs šimtus eksponatų ugniagesybos istorijos ekspozicijai, prisidėjęs prie prieškario Lietuvoje veikusios savanorių ugniagesių tradicijos atgaivinimo ir įteisinimo.
Už nuopelnus Kaunui V. Rimkus apdovanotas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu, už gerus ir reikšmingus darbus Kauno bendruomenei jam įteikta „Gerumo plyta”, jo pavardė įrašyta miesto garbės knygoje. Už darbą gaisruose, avarijose ir pavyzdingą tarnybą apdovanotas „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde”, medaliais „Už narsumą gaisrų metu” ir „Už narsą”, Popiežiaus Jono Pauliaus II atminimo medaliu ir daugybe kitų šalies ir užsienio apdovanojimų, ženklų. Už efektyvų darbo organizavimą, drąsą, sumanumą ir pasiaukojimą gelbstint žmogaus gyvybę jam buvo įteiktas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis.
Vitas Rimkus gimė 1942 metų birželio 13-ąją Antupių kaime, Anykščių rajone. Augo keturių vaikų šeimoje su dviem broliais ir seserimi. 1958 m. baigė Mickūnų (Anykščių r.) aštuonmetę, 1961 m. – Anykščių Jono Biliūno vidurinę mokyklą. 1961–1964 m. mokėsi Lvovo (Ukraina) priešgaisrinės technikos mokykloje, įgijo ugniagesybos pareigūno specialybę. 1964-aisiais pradėjo dirbti priešgaisrinėje tarnyboje. Dirbdamas jis neakivaizdžiai baigė studijas tuometiniame Kauno politechnikos institute, įgijo inžinieriaus statybininko išsilavinimą. 1989–2005 m. buvo Kauno priešgaisrinės apsaugos viršininkas.
V. Rimkus prisidėjo prie prieškario Lietuvoje veikusios savanorių ugniagesių tradicijos atgaivinimo ir įteisinimo. Jo iniciatyva nuo 1997 m. Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune pradėta kurti ugniagesybos istorijos ekspozicija. Šiai ekspozicijai jis surinko šimtus eksponatų, rūpinosi jos plėtimu. V. Rimkus buvo aktyvus Kauno anykštėnų draugijos ir Vaižgantiečių klubo narys.
Išėjęs pensijon taip pat neatitrūko nuo ugniagesybos, buvo Ugniagesių savanorių draugijos vadovas, gausino ugniagesybos ekspoziciją Kauno aviacijos muziejuje, rašė knygas ir straipsnius apie gaisrus ir gelbėtojus, ugniagesybos istoriją Lietuvoje, skaitė paskaitas.
Atiduoti velioniui paskutinę pagarbą bus galima liepos 4 d., nuo 16 val., „Gedulo rūmuose” (J. Šimkaus g. 22, Garliava, Kauno r.).
Mišios už buvusį Kauno ugniagesybos vadovą bus aukojamos liepos 5 d., 9 val., Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14, Kaunas).
Urna su palaikais liepos 5 d., 11 val., bus išlydima į Garliavos miesto (Jonučių) kapines (Sodų g. 25, Garliava, Kauno r.).
—